ROZWIŃ ZWIŃ

Albatros
2018-03-07
1989-01-01
Wiesław Marcysiak
starożytna magia siły nadprzyrodzone fantastyka

więcej Więcej

Bardzo dobra jak na lata w których została wydana ;-) Wydaje mi się, że to także należy wziąć pod uwagę oceniając tę powieść w XXI wieku.

Spodziewałam się większego WOW po słynnym Manitou. Nie było dreszczu emocji i strachu. Irytujące było to, że prawie wszystkie postacie w książce, nawet te, które teoretycznie z powinny twardo stąpać po ziemi, nie miały problemu z uwierzeniem w istnienie magii.

Głupia, nudna, absurdalna. Nie jest to wina czasów "że kiedyś się tak pisało", bo starszy Lovecraft czy Poe pisali lepiej. Lekko napisana i w dwie godziny można zakończyć tę średnio przyjemną przygodę - oto największa zaleta tej książki.

Bardzo lubię takie powroty, taką swoistą podróż w czasie to momentu kiedy miałam 15 lat i z wypiekami na twarzy pochłaniałam książki Mastertona. Manitou to klasyk - najlepszy 🙂

Pamiętacie horrory klasy B z lat 70-tych? Fabularnie naiwne, słabe aktorsko, pełne krwawych efektów specjalnych, gdzie trup ściele się gęsto, potwory atakują rozwrzeszczane, potykające się na każdym kroku piękności a główny bohater - macho lat 70-tych (wąsy, dżinsy, goła klata, koszula w kratę) ratuje owe damy i w dodatku cały świat? Horrory, które oglądaliśmy na wakacjach...

Fajna książka, miło się czytało. Nie mam jednak wyobraźni do scen z horrorów, jako Indianina wyobrażałam sobie ojca Pocahontas z Disney'a. Może dlatego wydawało mi się średnio przerażająco :)
Podoba mi się konkret w książkach Mastertona. Bez zbędnych farmazonów i obszernych opisów.

W sumie nie jestem pewna co myślę. Na pewno była to lepsza pozycja niż "Zwierciadło piekieł", ale nie czuję się zachwycona. Może w czasach, kiedy ta książka była pierwszy raz wydana, była bardziej przerażająca, bo jedyna scena, która spowodowała u mnie większy niepokój to przywoływanie duchów w domu ciotki Karen. Tutaj rzeczywiście udało się Mastertonowi stworzyć fajny...

Demon, który przedziera się do naszych czasów i trudna walka, aby z nim zwyciężyć. Jeśli ktoś lubi horrory to musi po nią sięgnąć

Mroczne jak noc w kanale ściekowym opowieści od Grahama Mastertona wciągają niczym opiłki żelaza do magnesu. ”Manitou” to pełnokrwista historia otwierająca cykl, z którym każdy szanujący się miłośnik horrorów powinien się zaprzyjaźnić. Mistycyzm, starożytna magia, rosnące napięcie i wartka akcja wrzucone w blender tworzą niepowtarzalny klimat zapraszając do świata koszmaru.

Klasyka horroru w wydaniu Mastertona. Trzeba przeczytać, bez tego nie można powiedzieć, że jest się fanem horrorów ;)

4 468
    1 126