Siódma Plaga

Okładka książki Siódma Plaga
James Rollins Wydawnictwo: Albatros Cykl: Sigma (tom 12) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Sigma (tom 12)
The Seventh Plague
Albatros
2018-02-28
2018-02-28

więcej Więcej

Trudno się wciągnąć. A już się uda to trudno zauważyć jakąś wartość tej pozycji.

Kolejna książka z cyklu Sigma Force do odhaczenia. Lubię ten cykl, ponieważ przepadam za przygodówkami, w których akcja jest wartka i właściwie nie traci tempa.
Akurat ta konkretna część, "Siódma plaga", podobała mi się nieco mniej, niż kilka poprzednich części cyklu. Z początku była dla mnie interesująca - starożytny Egipt, mumie, grobowce, archeolodzy. Potem współczesna...

Na początku książka mnie zaciekawiła. Ciekawe było to skąd się wziął wirus i w jaki sposób się rozprzestrzeniał. Jednak rozwiązanie tej zagadki mnie nie porwało. Myślałam, że będzie bardziej szokujące. Plus dla autora za wykorzystanie w powieści prawdziwych postaci i faktów.

Bardzo lubię cały ten cykl. Książki z akcją, bez nudy, cały czas się coś dzieje. Polecam!

Kocham historię starożytnego Egiptu, uwielbiam połączenie zagadek z przeszłości i świat teraźniejszy, czyli tak naprawdę szukanie odpowiedzi na zagadki przeszłości. Ten pisarz łączy to wyśmienicie. Nie żałuję, że wybrałam się po raz kolejny w podróż z moimi ulubionymi bohaterami 😄

Idealna książka do odpoczynku od wymagającej literatury. Jest przygoda, są ciekawi bohaterowie, jest świetnie opisany świat, jest dreszczyk emocji i trochę historycznej magicznej aury. W sam raz na niezobowiązujące czytanie do poduszki i intelektualny odpoczynek.

Kolejny, 12-ty już tom przygód agentów Sigmy, był bardzo dobry, ale kilka wcześniejszych tomów jakoś bardziej mi się podobały. W "Siódmej Pladze" Rollins jak zwykle próbował połączyć zapiski z zamierzchłej przeszłości ze współczesną nauką. Jednak temat, którego się podjął (egipskie plagi i elektryczność) był bardzo skomplikowany, jeśli chodzi o połączenie tych jakże różnych...

Dobra ale nie najlepsza :)

To była moja pierwsza i chyba ostatnia książka tego autora. Serie zaczęłam czytać od środka ponieważ interesuje mnie najbardziej tematyka Egiptu i mumii. I wszystko by było dobrze ale dla mnie pojawia się w książce za dużo miejsc, przeplatanie wydarzeń między nimi zaczyna w pewnym momencie rozpraszać i nie można skupić się na akcji. Ksiąska nie dla mnie ale trzeba przyznać...

Książka ciekawa i wciągająca. Zdecydowanie w moim typie. treść rozbudowana. Nie mogłem się od książki oderwać ani na chwilę.

• 2018
  • James Rollins