Latarnia umarłych

Leszek Herman Wydawnictwo: Muza Cykl: Sedinum (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Muza
historia tajemnica wojna
Sedinum (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
historia tajemnica wojna

Nie czytałem tomu pierwszego, co w sumie nie jest wielkim problemem, domyślić można się wszystkiego. Autor, choć zawarł w książce zagadki, niewyjaśnione tajemnice, smaczki: historyczne oraz topograficzne nijak nie potrafił przykuć mojej uwagi. To co u Dana Browna. do którego co krok autora porównują, było atutem u Hermana, praktycznie, nie istnieje. Mianowicie chodzi o...

Bałtyk.
Ileż tajemnic niezwykłych ale i przerażających kryją w sobie morskie głębiny..
Człowiek niby coś wie, coś słyszał, coś czytał ale tak naprawdę niewielkie ma pojęcie o podmorskich zagadkach.

Drugi tom trylogii Leszka Hermana wciągnął mnie niesamowicie. Pasjonująca czytelnicza przygoda, której początkiem jest mail do Pauliny, szczecińskiej dziennikarki.
Akcja...

Rewelacja. Gorąco polecam. Mistrz niewychodzący z wprawy.

Wciągająca, z szeregiem historycznych odnośników, mocno oparta w geograficznych realiach i cała masa zagadek - świetna

Druga książka Leszka Hermana i sama nie wiem, która Sedinum czy ta jest lepsza. Latarnia... wciągnęła mnie od samego początku. Wartka akcja, szereg zagadek i do tego odrobina historii mojego ukochanego Pomorza. Zdecydowanie polecam ☺️

Morze - otwarte dla wszystkich i nie dochowujące wierności nikomu; - Joseph Conrad
Cześć czołem ❤
Przedstawiam Wam drugą część sensacyjnej powieści #leszekherman #wydawnictwoliterackiemuza ; Latarnia umarłych ; która to rok po wydarzeniach w ; Sedinum ; ma początek nowej historii, wplątując trójkę przyjaciół w kolejne zagadki tym razem dotyczące pewnego morderstwa....

Fajnie się czyta. Sensacyjno - przygodowa z dużą ilością fajnych historycznych opisów, nie wszyscy lubią, ale mi się podobało.

O to książka ,którą przeczytałem.Ja lubię takie ciekawe książki.Gruba była,ale dało się lekko czytać.Opowiem,że w tej książce był Szczecin i Darłówek.A nawet Dania.Mowa była o wojnie i o Eryku Pomorskim.
On był nazywany ostatni Wiking.Ludzie byli tam,tacy ciekawi.
Oni tak się zachowywali.Że książka była ciekawa.
I ja lubię jak jest przygoda.

Nie sądziłam, że tak szybko po "Sedinum" sięgnę po kolejny tom tajemnic i przygód pewnego architekta, nieprzyzwoicie bogatego Anglika i pewnej urokliwej dziennikarki. Ewidentnie jednak cierpię teraz na niedosyt tego typu lektur. Kiedyś tę lukę zapełniał mi Steve Berry, którego jednak ostatnie książki tak mnie zawiodły, że przestałam w końcu kompletnie czytać tego autora....

Pierwsza część może nie wprawiła mnie w zachwyt, ale uznałam ją za bardzo dobrą książkę. Oczekiwania wobec kolejnej części cyklu były podobne: przyjemna lektura na wieczór, trochę historycznych ciekawostek, wartka akcja i tajemnica. Z tej listy jedynie historyczne ciekawostki się powieliły. Przydługi początek i niejasna relacja Igora i Pauliny sprawiły, że uznałam tę...

Dyskusje

• 2018
  • 2019
  • Chcę w prezencie
  • Audiobook
  • 2017
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Latarnia umarłych