Labirynt kości

Okładka książki Labirynt kości James Rollins
Okładka książki Labirynt kości
James Rollins Wydawnictwo: Albatros Cykl: Sigma (tom 11) kryminał, sensacja, thriller
Sigma (tom 11)
The Bone Labyrinth
Albatros
2016-11-09
2016-11-09
Jan Kabat
Jan Kabat

Jestem zachwycony jak zawsze. Rollins znalazł uniwersalny klucz do mojego czytelniczego gustu, który zawsze pasuje do zamka.
Nie mogę powiedzieć za dużo, żeby nie zepsuć komuś lektury. Powiem więc tylko, że epilog poruszył mnie najbardziej.
10/10.

10/10.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Niezła powieść przygodowa, z wartką akcją i ciekawą tematyką. Niestety, nie do końca dla mnie. Przez całą książkę nie mogłam się bowiem pozbyć wrażenia, że czytam książkę dla nastolatków. Postaci są przedstawione bardzo schematycznie: wrogowie to ludzie bez serca, dręczący zwierzęta, niby perfekcyjne maszyny do zabijania, ale niestety zbyt głupi, żeby poradzić sobie z głównymi bohaterami. Pozytywni bohaterowie mają cały czas więcej szczęścia niż rozumu. Przez całą książkę trwa mordercza gonitwa przez wszystkie kontynenty, podczas której bohaterowie nie tylko umykają zręcznie wrogom, lecz także rozwiązują ważne tajemnice ludzkości (bez większego wysiłku, oczywiście!). Był potencjał, ale mogło być lepiej.

Książka trzyma poziom , ale moim zdaniem słabsza od poprzedniej. Trochę za bardzo rozwleczony temat Chińskiego Zoo.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Rollins zawsze łączy różne interesujące zagadnienia w swoich książkach z tej serii. Chyba jednak dobór tych użytych w tej książce bardziej do mnie trafił - historia ludzkiej inteligencji, Atlantyda, Księżyc etc. Bardzo to było fascynujące, trudno się było oderwać. Kowalski z gorylem byli świetni. :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejna petarda pióra mojego ulubionego autora.
Książka nie tylko przesycona galopującą akcją ale też zmuszająca do rozważenia, skąd jesteśmy i dokąd zmierzamy, ujmująca też numerologię, księżyc i naszych dalekich przodków.
Czyta się wspaniale, no ale przecież to Rollins, wciąga od pierwszych stron budując napięcie by wreszcie eksplodować w końcówce.
Brawo
20 aut gab rzesz tel elek
28 rozm kwal elek

Kolejna petarda pióra mojego ulubionego autora.
Brawo
20 aut gab rzesz...

Kolejna dobra książka z cyklu o Sigmie.
Plus za temat: prehistoria, zaginione miasto, paleontologia, początki człowieka i naszej inteligencji.
Minusy: te co zawsze plus średnio interesujący wątek Chin.

Kolejna dobra książka z cyklu o Sigmie.
Minusy: te co zawsze plus średnio interesujący wątek Chin.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Oparte na sprawdzonych wzorcach przygodowe czytadło z trzymającą w napięciu akcją czyli po prostu rzetelna rozrywka na maksimum 6 gwiazdek. Moją ocenę podnosi jednak solidny naukowy research, a zwłaszcza hipoteza wyjaśniająca zagładę Atlantydy. Z takim rozwiązaniem tej zagadki spotkałem się po raz pierwszy. A ile w tym fikcji, a ile historycznej prawdy, trudno dociec. Faktem wszelako jest, że w oparciu o tę zagadkę autorowi udało się przemycić fascynującą tezę dotyczącą pradawnej historii, która być może musi pozostać nierozwikłana.

Zwierzę zabija z głodu lub w obronie , nie znęca się.
Człowiek znęca się i zabija w " imię nauki" .

Zwierzę zabija z głodu lub w obronie , nie znęca się.
Człowiek znęca się i zabija w " imię nauki" .

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Akcja "Labiryntu kości" dzieje się w Chorwacji, w Chinach i Nikaragui. Jest równie porywająca, jak w pozostałych tomach serii SIGMA. Jak zwykle miesza się w niej prawda z fikcją.
Autor przybliża czytelnikowi dwie ważne, lecz zapomniane postacie historyczne: ojca Atanazego Kirchera i księdza Carlosa Crespi. Obaj badali historię rozwoju człowieka.
Po raz pierwszy Joe Kowalski jest jednym z głównych bohaterów, autor opisuje go jako ciepłego i empatycznego człowieka.
Książka świetna ale... Były fragmenty, których nie mogłam przeczytać, były to plastyczne opisy nieludzkich eksperymentów na zwierzętach.

Po raz pierwszy Joe...

Historia ukazująca między gatunkową przyjaźń, walkę o nią. To również opis eksperymentów medycznych.
Sigma jak zawsze zaskakuje.

Sigma jak zawsze zaskakuje.

• James Rollins
  • Thriller/sensacja/kryminał

Dodaj cytat z książki Labirynt kości