Martin Eden

Jack London Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Arcydzieła Literatury Światowej klasyka
2003-01-01
2003-01-01
Zygmunt Glinka
Arcydzieła Literatury Światowej
awans społeczny Ameryka samouk

Kolejna świetna książka na którą trafiłam w tym roku. Historia młodego mężczyzny-Martina dla którego bieda i ciężka praca nie są obce. Martin spotyka piękną dziewczynę w której się zakochuje i dla niej chce stać się kimś innym. Stawia on sobie cel w życiu i mimo przeciwności dąży do jego realizacji. W książce doskonale pokazane są zachowania ludzi, traktowanie bliźniego,...

Na razie jedyna powieść Jacka Londona, jaką czytałem. Ale i tak mnie bardzo wciągnęła. Mam ją jeszcze w piwnicy lekko przykrytą kurzem. Książka opowiada o skażeniu człowieka cholernym światem, coraz mniej piękna, na wszystko patrzymy powierzchownie - nawet neurotypowi ludzie miewają takie problemy. Martin Eden chciał za wszelką cenę być wybitny, we wszystkim się świetnie...

Podobnie jak dla Martina Edena w pewnym momencie jego przemiany, tak i dla mnie ciężko wyrazić to co myślę i czuję ale spróbuję opisać to na tyle ile potrafię dzięki tej książce i z wdzięczności dla tej książki- "Żywe ciało pod martwymi literami".
Zbyt wiele jest piękna w nas i na zastanym świecie, zakrytego tą miernością, w której się babramy tłumacząc brakiem wyboru,...

Czytana w odpowiednim wieku i z odpowiednim podejściem bez wątpienia wpłynie na postrzeganie świata.

czytałem w liceum i dwa lata temu .To samo porażenie.Tylko czytać.Nie oceniać.

Jedna z najlepszych książek jakie czytałam

Książka nie ma zachęcającej okładki, ale w środku jest skryta jedna z najlepszych historii, jakie przeczytałem.
Jack London pokazuje czytelnikowi prawidłowe wartości życiowe, przy czym pomaga mu Martin Eden - bohater, który stał się dla mnie ogromną motywacją.

Książka niesamowita. Ukazuje siłę samozaparcia, dążenie do ideałów...ale jeśli nie jest to zgodne z samym sobą, kończy się samounistwieniem. Problemy ukazane w tejże książce, są aktualne i w dzisiejszych czasach. Obowiązkowa lektura dla każdego z Nas.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nowa wydanie „Martina Edena”. Na okładce kadr z filmowej adaptacji z lat czterdziestych.

Powieść o geniuszu nierozumianym przez świat, samouku odrzucającym miejskie konwenanse, pragnącym awansu społecznego pomimo proletariackiego pochodzenia. Krytyka konformizmu i ukazanie jałowego samozadowolenia elit.

Psychologiczny opis rodzącej się miłości w młodym osiłku, zdającym...

Książka skłania do refleksji, kończy się zaskakująco, wprowadza w zadumę, polecam

Dyskusje

3 190