rozwińzwiń

Badanie ciał radioaktywnych

Okładka książki Badanie ciał radioaktywnych Maria Skłodowska-Curie
Okładka książki Badanie ciał radioaktywnych
Maria Skłodowska-Curie Wydawnictwo: Wolne Lektury Seria: Wolne Lektury nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
41 str. 41 min.
Kategoria:
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Seria:
Wolne Lektury
Wydawnictwo:
Wolne Lektury
Data wydania:
2014-11-12
Data 1. wyd. pol.:
2014-11-12
Liczba stron:
41
Czas czytania
41 min.
Język:
polski
ISBN:
9788328809260
Tagi:
ciała radioaktywne
Średnia ocen

7,6 7,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Maria Curie i córki. Listy Ewa Curie, Irène Joliot-Curie, Maria Skłodowska-Curie
Ocena 7,1
Maria Curie i ... Ewa Curie, Irène Jo...
Okładka książki Wielkie Mowy Historii. Tom 2. Od Lincolna do Stalina Susan B. Anthony, Theobald von Bethmann, Otto von Bismarck, John Brown, Elizabeth Cady Santon, Georges Clemenceau, William Cobbett, Ignacy Daszyński, Roman Dmowski, Fryderyk Engels, Abby Kelly Foster, Fryderyk Wilhelm IV, Mahatma Gandhi, Giuseppe Garibaldi, Giovanni Gentile, William Gladstone, Edward Grey, Teodor Herzl, Wilhelm II Hohenzollern, Wilhelm Jordan, Maria Koszutska, Włodzimierz Lenin, Herman Liebermann, Abraham Lincoln, Thomas Babington Macaulay, Karol Marks, Aleksander II Mikołajewicz, Benito Mussolini, Ludwik Pasteur, Karl Pearson, Józef Piłsudski, Ernest Renan, Franklin Delano Roosevelt, Arnold Ruge, George Bernard Shaw, Maria Skłodowska-Curie, Józef Stalin, Stojący Niedźwiedź, Rabindranath Tagore, Henrik Ragnar Törnebladh, Lew Trocki, Ludwik Waryński, Woodrow Thomas Wilson, Wincenty Witos, Wódz Józef, Emil Zola, Bernhard von Bülow, Helmuth Karl Bernhard von Moltke
Ocena 7,3
Wielkie Mowy H... Susan B. Anthony, T...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,6 / 10
5 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
2312
2134

Na półkach: , ,

Taka perełka trafiła się na wolnych lekturach. Esej Skłodowskiej-Curie o odkryciach dotyczących radioaktywności. Fascynuje, jak dalece posunęła się nie tylko wiedza, ale też metoda naukowa, a minęło raptem sto lat - autorzy kładą sobie rad na skórze i komentują "No, robią się od tego oparzenia, a jak się go przywiąże do pleców na dziesięć godzin to oparzenia są większe i goją się cztery miesiące. A poza tym jak się go przyłoży do oczu to widać światełka". Sic!

Taka perełka trafiła się na wolnych lekturach. Esej Skłodowskiej-Curie o odkryciach dotyczących radioaktywności. Fascynuje, jak dalece posunęła się nie tylko wiedza, ale też metoda naukowa, a minęło raptem sto lat - autorzy kładą sobie rad na skórze i komentują "No, robią się od tego oparzenia, a jak się go przywiąże do pleców na dziesięć godzin to oparzenia są większe i...

więcej Pokaż mimo to

avatar
3129
803

Na półkach: , , , , ,

Jakim pięknym językiem napisane jest „Badanie ciał radioaktywnych”! Skłodowska-Curie w bardzo przystępny sposób przybliża problematykę badań nad ciałami radioaktywnymi i stan ówczesnej wiedzy. Z pewną nostalgią czytałam o rozwoju zagadnień, które w tej chwili są oczywistością dla przeciętnego gimnazjalisty (a przynajmniej powinny być). Kolejne hipotezy, mrówcza praca wykonana, by je zweryfikować, ślepe zaułki, błyskotliwe wnioski, wsparcie innych uczonych, wątpliwości, nowe odkrycia, ryzykowne, niebezpieczne dla zdrowia postępowanie, z którego nie do końca zdawano sobie sprawę – a wszystko opisane w tak interesujący sposób, że ten naukowy tekst czytałam niczym zajmującą powieść sensacyjną. Przyznaję, dochodzi tu do głosu moje skrzywienie zawodowe i ogromny podziw, jaki żywię do Marii Skłodowskiej-Curie. Ale czy można się nie zachwycić pracą naukową, w której autorka pisze o „prześlicznej emancji”? Co prawda, grozą przejmuje opis warunków pracy naukowców i sposoby przeprowadzania przez nich pomiarów i eksperymentów. Jednak to właśnie dzięki tej pracy dziś wiemy, dlaczego było to tak ryzykowne i niebezpieczne.

Jakim pięknym językiem napisane jest „Badanie ciał radioaktywnych”! Skłodowska-Curie w bardzo przystępny sposób przybliża problematykę badań nad ciałami radioaktywnymi i stan ówczesnej wiedzy. Z pewną nostalgią czytałam o rozwoju zagadnień, które w tej chwili są oczywistością dla przeciętnego gimnazjalisty (a przynajmniej powinny być). Kolejne hipotezy, mrówcza praca...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    17
  • Przeczytane
    9
  • Ebooki
    2
  • Dobrze wiedzieć
    1
  • Klasyka
    1
  • Wolne Lektury
    1
  • LEGIMI - DO PRZECZYTANIA
    1
  • Rozprawy i eseje
    1
  • PILNE
    1
  • 2024
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Badanie ciał radioaktywnych


Podobne książki

Przeczytaj także