Mózg się myli

Henning Beck popularnonaukowa 320 str.
Hirnrissig. Die 20.5 größten Neuromythen - und wie unser Gehirn wirklich tickt
Feeria Science
popularnonaukowa

Hirnrissig. Die 20.5 größten Neuromythen - und wie unser Gehirn wirklich tickt
Feeria Science
popularnonaukowa

Kup książkę

"Nie przeciążajmy mózgowych filtrów i nie wystawiajmy na próbę własnej zdolności do zapominania, tylko fundujmy sobie regularnie chwile odpoczynku. W rzeczywistości uczymy się bynajmniej nie wtedy, kiedy myślimy, że się uczymy, tylko właśnie w przerwach. Sportowcy też nie budują formy w trakcie treningu, ale gdy odpoczywają po nim, dając organizmowi szansę na wprowadzenie...

Nie dałem rady przebrnąć. Beznadziejnie nudny początek :/

Książka o tym, jak funkcjonuje mózg. Można się sporo dowiedzieć o sobie samym. Czasami pisana z jajem, ale przez cały czas oparta o badania naukowe.

Autor przeanalizował za nas ogromną ilość literatury fachowej i na podstawie wyników badań przestawia fakty na temat działania mózgu. Nie tylko dowiesz się z tej książki jak ograniczenia w jego pracy potrafiliśmy przekuć w nasz sukces ewolucyjny, ale też jak daleko jesteśmy od stworzenia sztucznej inteligencji.

Świetna książka i bardzo dobrze napisana. Polecam.

Polecam każdemu. Zaskakująca, odkrywcza i optymistyczna jeśli chodzi o popełnianie błędów.

Bardzo często w ogóle się nie zastanawiamy, do czego zdolny jest nasz mózg, w jaki sposób reaguje na różne bodźce z otoczenia. Wspomniana lektura to skarbnica wiedzy, polecam serdecznie.

Książkę bardzo przyjemnie się czyta, nie są przedstawione suche fakty, a interesujące, poparte przykładami i badaniami historie. Całość jest podzielona na rozdziały takie jak - postrzeganie czasu czy kreatywność, co dodatkowo ułatwia zapamiętywanie niektórych ciekawostek. Bardzo polecam!

Bardzo przystępnie napisana książka, konkretne informacje, ale bez zbędnego wdawania się w szczegóły, których przeciętny czytelnik i tak nie zapamięta. Czyta się szybko i przyjemnie, autor pisze z humorem i wplata co jakiś czas różne anegdotki.

Trochę się zawiodłem. Książka bardziej popularna niż naukowa, co sprawia, że wiedza w niej zawarta jest łatwa do przyswojenia, ale też mało wartościowa. Np. z rozdziału poświęconemu pamięci dowiadujemy się, że ludzie generalnie mają problemy z pamięcią i jest ona zawodna. Nie ma jakiś ciekawych historii obrazujących mechanizmy z tym związane (jak np. u Duhigga) ani porad,...

• 2018
  • Popularnonaukowe