Mózg się myli

Feeria Science
Hirnrissig. Die 20.5 größten Neuromythen - und wie unser Gehirn wirklich tickt
popularnonaukowa
2017-11-22

Ciekawie o funkcjonowaniu mózgu, autor porusza wiele wątków, nie można się nudzić podczas lektury.
Dlaczego żle szacujemy czas, jak na nas działa nagroda, jak działa na nas nuda i uwaga ! mózg więcej zapomina niż zapamiętuje ;)

Rewelacyjny sposób przekazywania wiedzy-z poczuciem humoru. Klarowne przykłady. Można dojrzeć gdzie popełniamy "błędy". Polecam serdecznie.

Bardzo ciekawie i z humorem napisana książka o działaniu ludzkiego mózgu. Autor skupia się na jego mocnych i słabych stronach. W szerszej perspektywie wyjaśnia jak popełnianie błędów sprawia, że uczymy się i dostosowujemy do otaczającego nas świata.

Naprawde swietna ksiazka! Bardzo wciaga od samego poczatku. Jest wiele ciekawych teorii mozgu. Wszystko jest opisane w dosc przystepny sposob z dawka humoru. Polecam!

Świetnie napisana książka, niebanalna. Otwiera oczy na wiele aspektów, wyjaśnia dlaczego działamy tak a nie inaczej.

"Nie przeciążajmy mózgowych filtrów i nie wystawiajmy na próbę własnej zdolności do zapominania, tylko fundujmy sobie regularnie chwile odpoczynku. W rzeczywistości uczymy się bynajmniej nie wtedy, kiedy myślimy, że się uczymy, tylko właśnie w przerwach. Sportowcy też nie budują formy w trakcie treningu, ale gdy odpoczywają po nim, dając organizmowi szansę na wprowadzenie...

Nie dałem rady przebrnąć. Beznadziejnie nudny początek :/

Książka o tym, jak funkcjonuje mózg. Można się sporo dowiedzieć o sobie samym. Czasami pisana z jajem, ale przez cały czas oparta o badania naukowe.

Autor przeanalizował za nas ogromną ilość literatury fachowej i na podstawie wyników badań przestawia fakty na temat działania mózgu. Nie tylko dowiesz się z tej książki jak ograniczenia w jego pracy potrafiliśmy przekuć w nasz sukces ewolucyjny, ale też jak daleko jesteśmy od stworzenia sztucznej inteligencji.

Świetna książka i bardzo dobrze napisana. Polecam.

• 2018
  • Popularnonaukowe