Mózgobrednie. 20 i pół mitu o mózgu i jak on naprawdę działa

Henning Beck popularnonaukowa 350 str.
Hirnrissig. Die 20,5 ‌größten Neuromythen – und wie ‌unser Gehirn ‌wirklich tickt
Urszula Szymanderska
Feeria
popularnonaukowa

Urszula Szymanderska
Feeria
popularnonaukowa

Kup książkę

Bardzo dobra książka popularnonaukowa o funkcjonowaniu mózgu. Jedna z lepszych, jakie czytałam (a sięgnęłam już po naprawdę liczny stos książek o tej tematyce). Napisana przystępnym językiem, jasno i zrozumiale. Szczerze polecam!

Książka bardzo ciekawa i napisana w taki sposób, by każdy czytelnik się w niej odnalazł. Jedynym, co mi przeszkadzało, były dość często pojawiające się ironiczne opinie autora, mające obrazować dane zagadnienie

Książka zdecydowanie lekka i przystępna dla każdego laika. Mnóstwo ciekawostek, odczarowanie wielu mitów, absolutny brak specjalistycznego żargonu.
Brakowało mi trochę konkretniejszych danych, przypisów itp., chociaż rozumiem, że autor chciał w ten sposób książkę uprościć.
Przeszkadzało mi powtarzanie jak mantry niektórych przykładów - pojawił się ten argument w...

Książką jestem zachwycona. Autor w sposób przystępny opisuje sposób funkcjonowania mózgu. Miejscami pojawiały się elementy humorystyczne, co zdecydowanie uprzyjemniało lekturę. Wiedza zawarta w tej pozycji jest na tyle specyficzna i ciekawa, że ciągle mam ochotę się nią dzielić. Jedynym minusem książki było powtarzanie z uporem maniaka niektórych faktów. Autor niby się z...

Wszystko super, tylko teraz mi smutno, bo fajnie mi się jadło orzechy z myślą "to dla Ciebie, mój mózgu" ;)

Autor przeanalizował za nas ogromną ilość literatury fachowej i na podstawie wyników badań przestawia fakty na temat działania mózgu. Nie tylko dowiesz się z tej książki jak ograniczenia w jego pracy potrafiliśmy przekuć w nasz sukces ewolucyjny, ale też jak daleko jesteśmy od stworzenia sztucznej inteligencji.

Autor w przystępny i ciekawy sposób obala najpopularniejsze mity dotyczące ludzkiego mózgu. Chyba nic więcej nie ma sensu pisać.

Henning Beck to uznany neurobiolog, który w swojej najnowszej książce postanowił obalić 20 i pół mitu na temat ludzkiego mózgu. A właściwie nawet nie do końca obalić, a rozsądnie podejść do tego, co tak często na jego temat słyszymy. Czy faktycznie większy mózg oznacza większe możliwości? Czy faktycznie jedzenie orzechów sprawia, że mózg lepiej pracuje? Czy rzeczywiście...

Bardzo ciekawa pozycja i czyta się ją bardzo szybko. Dużo ciekawostek, prosty język i proste opisy. Jednak miałam wrażenie, że to trochę lanie wody. Poza tym jak na książkę popularnonaukową, moim zdaniem, za mało było przypisów źródłowych.
Ogólnie mogę polecić.

2059

"Jedzenie orzechów i pestek zrobi z ciebie geniusza. [...] Im większy mózg, tym większe możliwości intelektualne. Mózg niczym mięsień da się wyćwiczyć... Przyznaj się, ile razy już to słyszałeś? Czy jesteś pewien, że to prawda?" Jeśli jesteś ciekawy jaka jest prawidłowa odpowiedź musisz przeczytać "Mózgobrednie [...]" Ta książka w ciekawy sposób odnosi się do wszystkich...

• 2019
  • 2018