Islamofobia jako technologia władzy. Studium z antropologii politycznej

Okładka książki Islamofobia jako technologia władzy. Studium z antropologii politycznej Monika Bobako
Okładka książki Islamofobia jako technologia władzy. Studium z antropologii politycznej
Monika Bobako Wydawnictwo: Universitas Seria: Horyzonty Nowoczesności nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
428 str. 7 godz. 8 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Seria:
Horyzonty Nowoczesności
Wydawnictwo:
Universitas
Data wydania:
2017-09-27
Data 1. wyd. pol.:
2017-09-27
Liczba stron:
428
Czas czytania
7 godz. 8 min.
Język:
polski
ISBN:
9788324231546
Tagi:
islam islamofobia antropologia
Średnia ocen

7,4 7,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Znak nr 826 / 2024 Monika Bobako, Wojciech Bonowicz, Sylwia Czubkowska, Diana Dąbrowska, Olga Drenda, Kamil Fejfer, Olga Gitkiewicz, Jonathan Haidt, Maria Karpińska, Dominika Kozłowska, Katarzyna Kubisiowska, Jakub Majmurek, Małgorzata Nocuń, Eligiusz Piotrowski, Janusz Poniewierski, Redakcja miesięcznika Znak, Bartosz Sadulski, Eric Schmidt, Nuria Selva Fernandez, Agata Sikora, Anna Świrszczyńska, Ola Szmida
Ocena 7,0
Znak nr 826 / ... Monika Bobako, Wojc...
Okładka książki Teksty Drugie 2/2017: Środowiskowa historia Zagłady Mateusz Antoniuk, Monika Bobako, Jan Borowicz, Przemysław Czapliński, Maria Dąbrowska, Ewa Domańska, Hudzik Jan, Agnieszka Kłos, Romana Kolarzowa, Marcin Kościelniak, Jacek Leociak, Adam Lipszyc, Jacek Małczyński, Arkadiusz Morawiec, Agnieszka Rejniak-Majewska, Roma Sendyka, Justyna Tabaszewska, Marta Tomczok, Aleksandra Ubertowska, praca zbiorowa
Ocena 0,0
Teksty Drugie ... Mateusz Antoniuk, M...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,4 / 10
15 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
536
104

Na półkach:

Potrzebna w Polsce, ważna, aktualna. Bardzo szerokie przypisy dzięki czemu można szukać dalej na własną rękę. Charakter naukowy, ale czyta się dobrze. Jedyny minus dla mnie to, że momentami pisana z bardzo lewicowych pozycji. Ale może i ok, bo nie była książka na temat wszystkiego, a islamofobii w polskim kontekście. Mimo wszystko mogłoby być tu więcej przykładów z Polski, czułam pewien niedosyt. Sam Lisiecki i jego gazetka to za mało, by opisać całe zjawisko. Ale generalnie polecam, ważny świeży głos.

Potrzebna w Polsce, ważna, aktualna. Bardzo szerokie przypisy dzięki czemu można szukać dalej na własną rękę. Charakter naukowy, ale czyta się dobrze. Jedyny minus dla mnie to, że momentami pisana z bardzo lewicowych pozycji. Ale może i ok, bo nie była książka na temat wszystkiego, a islamofobii w polskim kontekście. Mimo wszystko mogłoby być tu więcej przykładów z Polski,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
319
61

Na półkach:

Doskonała pozycja, której ogromną zaletą jest to, iż - pomimo niezaprzeczalnie naukowego charakteru - bardzo dobrze się ją czyta. Kompendium rzetelnej wiedzy na temat różnych odmian oraz przejawów islamofobii - ze względu na to, że zapewne każdy, nawet nieświadomie, jest ich nosicielem, pokusiłabym się o stwierdzenie, że studium to jest pozycją, z którą każdy powinien się zapoznać.

Doskonała pozycja, której ogromną zaletą jest to, iż - pomimo niezaprzeczalnie naukowego charakteru - bardzo dobrze się ją czyta. Kompendium rzetelnej wiedzy na temat różnych odmian oraz przejawów islamofobii - ze względu na to, że zapewne każdy, nawet nieświadomie, jest ich nosicielem, pokusiłabym się o stwierdzenie, że studium to jest pozycją, z którą każdy powinien się...

więcej Pokaż mimo to

avatar
11684
493

Na półkach: ,

Książka bardzo wspaniale dekonstruująca islamofobiczne narracje. Najciekawszy był opis dwuznaczności narracji Pawła Lisickiego, który paradoksalnie podziwiał islamskie teokracje i ich fundamentalizm. Do tego trafnie posłużyła się nietzscheańskim pojęciem resentymentu przy opisie polskiej islamofobii.

Książka bardzo wspaniale dekonstruująca islamofobiczne narracje. Najciekawszy był opis dwuznaczności narracji Pawła Lisickiego, który paradoksalnie podziwiał islamskie teokracje i ich fundamentalizm. Do tego trafnie posłużyła się nietzscheańskim pojęciem resentymentu przy opisie polskiej islamofobii.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    99
  • Przeczytane
    18
  • Posiadam
    4
  • Na prezent
    1
  • Insta polecajki
    1
  • 04c Mitologia współczesna, mity polityczne
    1
  • Nauki społeczne (publicystyka, teksty naukowe)
    1
  • Ulubione
    1
  • Zakupy
    1
  • Teraz czytam
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Islamofobia jako technologia władzy. Studium z antropologii politycznej


Podobne książki

Przeczytaj także