Okładka książki Wspólnoty wyobrażone. Rozważania o źródłach i rozprzestrzenianiu się nacjonalizmu Benedict Anderson
Benedict Anderson Wydawnictwo: Znak nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Imagined Communities: Reflections on the Origin and Spread of Nationalism
Znak
1997-01-01
1997-01-01
Stefan Amsterdamski
nacjonalizm -- historia świadomość narodowa antropologia socjologia wspólnoty wyobrażone

Analiza nacjonalizmu (rozumianego jako poczucie narodowości) pod kątem jego pochodzenia i własności. Wiele szczegółowych wątków historycznych, nad którymi ja jako nie-historyk nie nadążyłem, nie decydując się na zasięganie przy co drugim zdaniu do Wikipedii. Argument za świeżością poczucia przynależności narodowej jako takiego.

• Socjologia
  • 2016 + 2