Doktor filozofii, absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego w Budapeszcie. Adiunkt w Pracowni Pytań Granicznych UAM. Autorka książki Demokracja wobec różnicy. Multikulturalizm i feminizm w perspektywie polityki uznania (Wydawnictwo Poznańskie, Poznań 2010),redaktorka tomu Teologie emancypacyjne („Praktyka Teoretyczna” 2013, nr 2). Interesuje się kwestiami z obszaru antropologii politycznej, filozofii religii, teorii feministycznej, zagadnieniem rasy i rasizmu oraz problemami świata postkolonialnego, szczególnie społeczeństw muzułmańskich. Współpracuje z ośrodkami naukowymi w krajach Maghrebu.
Potrzebna w Polsce, ważna, aktualna. Bardzo szerokie przypisy dzięki czemu można szukać dalej na własną rękę. Charakter naukowy, ale czyta się dobrze. Jedyny minus dla mnie to, że momentami pisana z bardzo lewicowych pozycji. Ale może i ok, bo nie była książka na temat wszystkiego, a islamofobii w polskim kontekście. Mimo wszystko mogłoby być tu więcej przykładów z Polski, czułam pewien niedosyt. Sam Lisiecki i jego gazetka to za mało, by opisać całe zjawisko. Ale generalnie polecam, ważny świeży głos.
Doskonała pozycja, której ogromną zaletą jest to, iż - pomimo niezaprzeczalnie naukowego charakteru - bardzo dobrze się ją czyta. Kompendium rzetelnej wiedzy na temat różnych odmian oraz przejawów islamofobii - ze względu na to, że zapewne każdy, nawet nieświadomie, jest ich nosicielem, pokusiłabym się o stwierdzenie, że studium to jest pozycją, z którą każdy powinien się zapoznać.