Kup teraz - 15 ofert w cenie od 6.99 zł do 34.80 zł

Małżeństwo ze snu

Julia Quinn Wydawnictwo: Amber Cykl: Rodzina Rokesby (tom 2) literatura obyczajowa, romans
The Girl with the Make-Believe Husband
Rodzina Rokesby (tom 2)
literatura obyczajowa, romans
Katarzyna Przybyś-Preiskorn, Agnieszka Dębska
sierota brat podróż opieka przyjaciel żołnierz ryzyko kłamstwo romans miłość

Cecilia wyrusza do Ameryki w poszukiwaniu swojego brata, żołnierza, który został ranny. Niestety okazało się, że wojskowi wcale nie chcą jej pomóc. Do momentu, gdy w przypływie impulsu wykrzyczała, że jest żoną jego najlepszego przyjaciela (który swoją drogą również był ranny). Tak rozpoczęte kłamstwo rozrastało się z każdym dniem, a gdy ów przyjaciel - Edward - się...

Czyta się przyjemnie, chociaż całość jest przewidywalna do bólu.

Książka bardzo mi się podobała. Uwielbiam czytać takie romanse jak ta książka. Świetnie napisana powieść. Jestem naprawdę pod wrażeniem.
Polecam

Do bólu przewidywalna w żaden sposób ta książka mnie nie zaskoczyła, była nużąca ale zdarzały się emocje szczególnie pod koniec więc nie było aż tak źle. Męczy mnie jednak wątek kłamstwa ciągnięty przez całą książkę - nic się nie działo ( oprócz śmierci Thomasa która też zresztą była do przewidzenia ).
Będąc już w połowie książki i później coraz bliżej końca wiedziałam że...

Coś jakoś nie do końca mi po drodze z Panią Quinn ostatnio. Jest lepiej niż w kolejnej części cyklu, ale nadal mam uczucie niedosytu, braków i poczucie zmarnowania tematu. Ponownie zastanawia mnie ta statyczność ostatnich historii Quinn. Brak ducha czegoś więcej niż przebywania w karczmie, wielogodzinnych rozmów, zbliżeń i długich rozważań.
Istnieje oczywiście możliwość,...

Uwielbiam Quinn, uwielbiam Rokesbys:) Mnie ta powolność w tej serii bardzo pasuje.

Książka na wskroś lekka, łatwa, o nieskomplikowanej fabule, zmierzająca do jasno obranego (i oczywistego) celu, z jednowymiarowymi postaciami, pozbawiona dramatycznych zwrotów akcji i wydumanych perypetii, które wymagałyby jakichś wyborów moralnych. Ot, prosta lekturka na zimowe wieczory. Autorka – Julia Quinn – oddała do rąk czytelników romantyczną opowieść, której tłem...

Dużo lepsza niż tom pierwszy w cyklu. Mam wrażenie, że autorka trochę się rozkręciła. To prawie moja ulubiona Julia Quinn.
Rodzina Rokesby czyli czterech chłopców i jedna dziewczynka. I przynajmniej cztery tomy cyklu ma w planach pani Quinn (tak jest napisane na jej stronie). Mniejmy nadzieję, że książki będą coraz lepsze.

Książka należy do cyklu "The Rokesbys" tom 2.

Edward i Cecilia. Ranny oficer i jego żona na niby. Tylko, że on o tym nie wie, bo ma  amnezję, a ona skłamała, by móc się nim opiekować i zyskać informacje na temat zaginionego podczas wojny brata.
Mimo, iż Edward nie pamięta fikcyjnego ślubu, podoba mu się Cecilia, a i ona nie pozostaje bierna wobec jego osoby. Dzielą wspólny...

• Romans historyczny
  • 2018