Zabójcy bażantów

Jussi Adler-Olsen Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Departament Q (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Fasandræberne
kryminał, sensacja, thriller
2017-11-15
Joanna Cymbrykiewicz
literatura duńska Joanna Cymbrykiewicz korupcja

Pierwsza część znacznie lepsza, ta bardzo mi się dłużyła. Mimo wszystko bohaterowie są tak fajnie skonstruowani, że dam autorowi jeszcze szansę :)

Fajna ale szału nie ma, nie tak wciągająca jak część 1. Dużo postaci w których można się pogubić, watki niestety mało przekonujące

Podeszłam do tej pozycji bez przekonania i z takim samym odczuciem ją zakończyłam. O ile historia dość ciekawa, to postać Morcka dość ślamazarna co nadaje całości dość mdły obraz.

Rewelacyjna!

świetny drugi tom serii o Carlu Morcku

Książka pokazująca bestialstwo człowieka. Przeraża i trzyma w napięciu .....I jeszcze ten Assad. Polecam.

Carl Mørck zawładnął mym literackim życiem :-).
Świetny thriller, a może bardziej kryminał.
To druga ksiązka z seri, ale właściwie można czytać w dowolnej konfiguracji.
Tym razem Departament Q ma to rozwiązania sprawę sprzed kilkunastu lat - morderstwa nastolatów, w które byli zamieszani uczniowie elitarnej szkoły. Zabójca siedzi, ale...to zbył prosto wygląda. Im dłuzej...

Ciekawa i wciągająca historia. Kopenhaski policyjny wydział Q w najlepszej formie (chociaż czasami grypa męczy). Ciekawy przyczynek do analizy zachowań ludzi, których nie ograniczają problemy finansowe i którzy dysponują pełnią władzy. Jedna gwiazdka mniej za opis zachowania zwierzęcia zakażonego wścieklizną. Tu Autor olał research (nawet sugerując, że wścieklizna jest...

Do mnie ta książka przemawia. W klimacie podobna jest do pozycji mankellowskich, choć wydaje mi się być lżejsza w stylu. Z pewnością sięgnę po następną.

Na półkach: , , , ,

Bardzo dobra kontynuacja z serii Departament Q - do rozwiązywania spraw trudnych i przedawnionych. Interpretacja lektora Janusza Zadury fenomenalna.

Dyskusje

1 074