The Absent One

Okładka książki The Absent One Jussi Adler-Olsen
Okładka książki The Absent One
Jussi Adler-Olsen Wydawnictwo: Plume Cykl: Departament Q (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Departament Q (tom 2)
Fasandræberne (DUN) / Disgrace (UK)
Plume
2012-08-21
2012-08-21
K. E. Semmel
skandynawia angielskojezyczne

"Zabójcy Bażantów" to druga książka z cyklu Departament Q.

Wydanie z 2011 roku, duża, przyjazna czcionka, odpowiednie marginesy. Bardzo wygodnie i szybko się czyta - to apropos strony technicznej.

Treść dotyczy kolejnej sprawy, która w tajemniczy sposób trafia na biuro Carla. Mroczny świat wielkiego biznesu. Okazuje się że zamknięta wiele lat temu sprawa ma drugie dno. Mimo wielu przeszkód Departament Q rusza do akcji.

Szybka akcja, struktura książki podzielona na krótkie rozdziały. Język książki bardzo dobrze dostosowany do mrocznego klimatu tego thrillera. Opis intrygi - doskonały. Książkę czyta się z zapartym tchem od początku do samego końca. Ostatnie kilkadziesiąt stron perfekcyjne. Świetne zakończenie.

"Zabójcy Bażantów" to książka która może wzbudzać wiele emocji.

Na pewno jest na swój sposób straszna - nie tylko jeśli chodzi o opis zdarzeń ale również ze względu na to że trudno zwykłemu człowiekowi wyobrazić sobie postawy bohaterów. Z drugiej jednak strony czytelnik może sobie zadać pytanie czy w realnym świecie mogłoby to być możliwe bo przecież nieodgadnione są meandry ludzkiej psychiki i ludzkiego sumienia...

Zdecydowanie polecam. Moja subiektywna ocena: 8 na 10.

"Zabójcy Bażantów" to druga książka z cyklu Departament Q.

Bardzo wciągająca fabuła. Modulacja głosu lektora Pana Janusza Zadury rewelacyjna. Polecam audiobook naprawdę warto.

Druga z serii książka tego autora - OGROMNIE brutalna. Ciężko to się czyta. A podcastów Renaty z Worka Kości słucham chętnie, więc wydawało mi się, że mam wysoką tolerancję makabrycznych opisów zwyrodniałych przestępstw.

Trumienka z dzieciątkiem pod łóżkiem? Naprawdę?

No i znowu rasistowskie przedstawienie Assada.
Zagadki kryminalnej też tu nie doświadczysz.
Odpuszczam kolejne części.

Trumienka z dzieciątkiem pod łóżkiem? Naprawdę?

No i znowu rasistowskie przedstawienie Assada.
Zagadki kryminalnej też tu nie doświadczysz.
Odpuszczam...

Skrywane tajemnice z przeszłości wychodzą na światło dzienne... Komisarza Morck i jego ekipa krok po kroku składają puzzle zbrodni sprzed lat, więc jej "autorzy" już nie mogą spać spokojnie. Autor serwuje napięcie jak kolejne kolorowe drinki, napięcie rośnie wraz z kolejnymi łykami, a finał jest smakowity!

Druga część o Departamencie Q, który rozwiązuje zagadki odłożone już na półkę w policji. Tym razem grupa osób (bo słowo "przyjaciół" chyba nie pasuje do nich),które mordują, napadają. Strasznie bestialska książka.

Początek trochę zbyt zawiły, wiele postaci i miejsc powoduje chaos. Natomiast na końcu wszystko się rozjaśnia ale i tak pierwsza część zdecydowanie lepsza.

Świetny kryminał. Drugi tom cyklu Departament Q. Znakomicie skonstruowani bohaterowie, ciekawa intryga, sporo wiadomości na temat polityki, społeczeństwa, geografii czy historii Danii. Czyta się jednym tchem.

Niezły pomysł, ciekawi bohaterowie. Trzyma w napięciu. Przeczytam kolejną.

Niezły pomysł, ciekawi bohaterowie. Trzyma w napięciu. Przeczytam kolejną.

Daję7, bo poprzednia część, moim zdaniem lepsza, dostała 8. Fajna ekipa śledczych, ciekawa sprawa z archiwum, wszystko stanowi zręczną całość jak już się przebrnie przez trochę ciężki początek.

Esencją kryminału jest, że czytelnik stara się odgadnąć kto stoi za zbrodnią, poznać motywy sprawcy itp. Tutaj znamy od początku tożsamość przestępców co niestety niweczy całą frajdę z czytania.

• Audiobooki
  • Kryminał