Zabójcy bażantów

Jussi Adler-Olsen Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria Cykl: Departament Q (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Fasandræberne
kryminał, sensacja, thriller
Joanna Cymbrykiewicz
literatura duńska Joanna Cymbrykiewicz korupcja

świetny drugi tom serii o Carlu Morcku

Książka pokazująca bestialstwo człowieka. Przeraża i trzyma w napięciu .....I jeszcze ten Assad. Polecam.

Carl Mørck zawładnął mym literackim życiem :-).
Świetny thriller, a może bardziej kryminał.
To druga ksiązka z seri, ale właściwie można czytać w dowolnej konfiguracji.
Tym razem Departament Q ma to rozwiązania sprawę sprzed kilkunastu lat - morderstwa nastolatów, w które byli zamieszani uczniowie elitarnej szkoły. Zabójca siedzi, ale...to zbył prosto wygląda. Im dłuzej...

Ciekawa i wciągająca historia. Kopenhaski policyjny wydział Q w najlepszej formie (chociaż czasami grypa męczy). Ciekawy przyczynek do analizy zachowań ludzi, których nie ograniczają problemy finansowe i którzy dysponują pełnią władzy. Jedna gwiazdka mniej za opis zachowania zwierzęcia zakażonego wścieklizną. Tu Autor olał research (nawet sugerując, że wścieklizna jest...

Do mnie ta książka przemawia. W klimacie podobna jest do pozycji mankellowskich, choć wydaje mi się być lżejsza w stylu. Z pewnością sięgnę po następną.

Na półkach: , , , ,

Bardzo dobra kontynuacja z serii Departament Q - do rozwiązywania spraw trudnych i przedawnionych. Interpretacja lektora Janusza Zadury fenomenalna.

Chyba najsłabsza z pięciu przeczytanych książek z serii. Ale też warta przeczytania. Drastyczna jak wszystkie w opisach zbrodni i procesów do niej prowadzących.

Lisbet Salander stała się chyba najwyrazistszą postacią skandynawskiej literatury. Jedną z wyrazistszych w literaturze na świecie.
Ale doczekała się godnej konkurentki.
Kimmie.
Tak samo tajemniczej, mrocznej, milczącej. Skrywającej za sobą życiowe dramaty. Niezwykle intrygującą historię.
Skandynawscy pisarze potrafią tworzyć takie postaci.
Robią to z zaskakującą...

Carl Mørck po powrocie z urlopu podejmuje się rozwiązania kolejnej zagadki. Tym razem sprawa dotyczy morderstwa pewnego rodzeństwa. Kryterium wyboru? Zawiła, nierozwiązana a do dyspozycji policji jedynie poszlaki i pewne nowe dowody a przede wszystkim wiele pracy przed komisarzem. Sprawa dotyczy zbrodni popełnionej 20 lat temu a więc i o dowody dużo trudniej. Prowadzenie...

Ciężka i przytłaczająca atmosfera, dramatyczne wątki społeczno-obyczajowe, dużo okrucieństwa i sadyzmu. Odprężyć się nie da, czytając tego autora, choć pisze dość interesująco. Sięgam po audiobooki Jussi Adler-Olsena, ponieważ Janusz Zadura to lektor doskonały i słucha się go z ogromną przyjemnością, choć treści wcale nie są przyjemne. Poza tym bardzo fajne dwie postacie,...

Dyskusje

• 2018
  • 2019
  • Kryminał
  • Audiobooki
  • Skandynawia

Jussi Adler-Olsen Zabójcy bażantów
Jussi Adler-Olsen Zabójcy bażantów