Art of Freedom. The Life and Climbs of Voytek Kurtyka

Bernadette McDonald Wydawnictwo: Rocky Mountain Books biografia, autobiografia, pamiętnik
Data 1. wydania:
angielski
Rocky Mountain Books
góry wspinaczka himalaizm
biografia, autobiografia, pamiętnik
angielski
góry wspinaczka himalaizm
Inne

Jedna z najlepszych książek jakie czytałam, książka opowiada o historii górskiej Wojciecha Kurtyki i choć jest to człowiek nietuzinkowy darzę Go dużą sympatią i szacunkiem za jego styl wspinaczkowy i dokonane osiągnięcia. Książka Kurtyka. Sztuka Wolności to pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika górskiej literatury.

Ciekawy człowiek, sądzę że cokolwiek robi może zdobywać szczyty. Dobrze się czyta, ładne zdjęcia.

Droga ważniejsza niż cel. Przeczytałem wiele książek o górach, lecz ta jest pierwszą z tak oszczędnymi relacjami ze szczytów.

Wojciech Kurtyka - człowiek "bezwstydnie wolny od wszelkich ambicji", elitarysta i obdarzony intuicją wirtuoz gór. W tej książce mamy namiastkę jego manifestu. Kurtyka całym swoim życiem definiuje wolność poprzez styl i estetykę swoich doświadczeń,...

Jedna z lepszych książek o tematyce górskiej jakie czytałam.. historia niesamowitego człowieka i jego niewyobrażalnych dokonań i przejść. Polecam szczególnie osobom nieco obeznanym w tematyce;)

Człowiek - legenda.

Interesująca książka o nietuzinkowej postaci, jaką niewątpliwie jest Kurtyka. Historie jego wspinaczek, wytyczania nowych dróg, kulisy partnerstwa i przede wszystkim oryginalna postawa i filozofia życia. Kurtyka to niesamowity człowiek o topowych osiągnięciach w jednym z najlepszych stylów na wielkich ścianach.
Książka pokazuje choć trochę to, czym kierował się w swoich...

Rewelacja

Bardzo przyjemnie mi się czytało, pierwsza część poświęcona dzieciństwu troche nudniejsza, resztę była bardzo ciekawa, przeczytałem ją na raz :)

Rzadko czytam książki o tematyce „górskiej”. Do tej początkowo podchodziłem z lekką rezerwą, ale bardzo szybko mnie wciągnęła. Pewnie to zasługa stylu autorki, ale przede wszystkim postaci, bo to że Wojtek Kurtyka jest wybitny w swojej dziedzinie nie ulega wątpliwości. Jest coś jeszcze, co mnie ujęło – jego pokora i „filozofia” wspinaczki, w której ważniejsza jest droga do...

To już druga przeczytana przeze mnie - po "Ucieczce na szczyt" - książka McDonald i spodobała mi się równie mocno. Kanadyjka ma talent opisywania górskich doświadczeń z punktu widzenia wspinaczy i naprawdę dobrze się to czyta. Zresztą chyba najlepiej o tym świadczy fakt, że ja generalnie nie jestem fanką biografii, a "Kurtykę" pochłonęłam w kilka wieczorów.
Biorąc pod...

1 215