Ukochałem skrzypce. Ze wspomnień skrzypka i pedagoga

Okładka książki Ukochałem skrzypce. Ze wspomnień skrzypka i pedagoga Antoni Cofalik
Okładka książki Ukochałem skrzypce. Ze wspomnień skrzypka i pedagoga
Antoni Cofalik Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka muzyka
muzyka
Księgarnia Akademicka
2016-01-01
2016-01-01
Historia Polski Antoni Cofalik Muzyka Muzyka polska Wiolinistyka Kraków Cracoviana Skrzypce

Rzeczywiście pan Cofalik ukochał skrzypce!!! Widać to w każdym zdaniu i czuje się w atmosferze książki!!
Bardzo lubię czytać książki o ludziach których znam, o środowisku, w którym albo wyrosłam, albo miałam styczność. Pana Cofalika znam ze szkoły, wiele z wymienionych w książce osób było moimi nauczycielami. We wspomnieniach autor opowiada o pracy w Trio Krakowskim, o koncertach w kraju i zagranicą. Przede wszystkim jednak w książce tej widać pasję - pasję do uczenia, do przekazywania wiedzy. Ta pasja jest opisana, ale też wyczuwa się ją między wierszami. Żałuję, że wtedy, kiedy miałam taką możliwość nie byłam zainteresowana metodami nauczania pana Cofalika, może jeszcze kiedyś będzie mi dane....?
Polecam tę książkę wszystkim muzykom, pedagogom uczącym w szkołach muzycznych oraz wszystkim tym, którzy interesują się życiem muzycznym.

• Książki tradycyjne ;)
  • Przeczytane w 2020
  • Kupione w 2019

Dodaj cytat z książki Ukochałem skrzypce. Ze wspomnień skrzypka i pedagoga