Keep Her Safe

Keep Her Safe
Atria Books
2018-01-23
2018-01-23

Nie będziecie się nudzić, czytając tę lekturę. Dostarczy Wam ona wielu zwrotów akcji, wyjawi wiele tajemnic z przeszłości, które zmienią całkowicie sposób patrzenia. Pisarka nie owija w bawełnę, nie cacka się ani z bohaterami ani z nami. Spodziewajcie się tego, że tak Was oczaruje słowem, że później będziecie kiwać głową i zastanawiać się, jak to możliwe? Jak to się stało?Polecam!

📖🐲
Naprawdę bardzo, bardzo przeciętna. Papierowi nawet główni bohaterowie, którzy czują do siebie wyłącznie pociąg fizyczny, już nie wspominając o złych, złych czarnych charakterach i kryształowo dobrych osobach z poważnymi problemami z uzależnieniem i doświadczeniem eksploatacji seksualnej. Intryga kryminalna szyta grubymi nićmi i możliwa do przewidzenia bardzo szybko. Czyli głębia mniej więcej jak w fontannie, w której doskonale widać dno i nie można broń boże dopuścić, żeby czytelnik miał sobie przegrzać zwoje nadmiernym kombinowaniem, kto zabił. Słaby kryminał i słaby romans. Właściwie to nie wiem, dlaczego jednak uparłam się skończyć tę książkę, bo była jeszcze dodatkowo stanowczo za długa.

PS.: A już jak Noah ze trzy razy czuje, że krew napływa mu do PACHWINY to naprawdę zastanawiałam się, czy mamy tu jeszcze jakieś nieomówione bliżej w książce problemy anatomiczne 😜😜😜

📖🐲

Bardzo przyjemnie się czyta. Romans jest lekko zaznaczany lecz widać, że autorka skupia się bardziej na wątkach kryminalnych, który jest ciekawie opisany.
K.A. Tucker sama wspomina że to pierwsza wydana jej taka książka, ale w podobnym guście wypuszcza kolejną. Aż jestem ciekawa.

Rok 2022 był dla mnie rokiem sięgania po nowości w kontekście nowych gatunków książkowych. "Chroń ją" była jedną z nich. Czy to był udany eksperyment? :D

Noah Marshall ma udane życie, dzięki swojej matce. Ta jednak skrywa tajemnicę, a gdy wychodzi ona na jaw, życie chłopaka nie będzie takie samo.
Gracie Richards mieszka w przyczepie i nie wie czym są luksusy. Żyje z dnia na dzień z łatką "córki skorumpowanego policjanta". Kiedy Noah pojawia się w jej życiu, Gracie nie wie co powinna o nim myśleć. Z pewnością nie spodziewa się, że chłopak pragnie jej pomóc oczyścić dobre imię jej ojca. A jednak razem próbują rozwikłać zagadkę śmierci mężczyzny i tego, co wydarzyło się tamtego dnia.

Okej. Przyznam szczerze. Jestem okładkową sroką. I właściwie, będąc szczerą, gdy zobaczyłam ten tytuł w bibliotece, od razu założyłam, że jest to romans. Jednak gdy zaczęłam czytać, pojęłam, że z romansem ma niewiele wspólnego, a jest nawet... dobrze opowiedzianym kryminałem/thrillerem. I chcecie znać moją opinię? Byłam tą książką zachwycona!

Nieczęsto sięgam po książki tego typu, bo po prostu nie przepadam za nimi. Zawsze wiem, kto stoi za przestępstwem i rzadko kiedy się mylę. W tym przypadku nie było inaczej, ale wiecie co? Autorka tak mnie myliła, tak zagadywała, mieszała, że ostatecznie sama zastanawiałam się, czy faktycznie miałam rację. Uwierzcie mi! Książka trzyma w napięciu od początku do końca. Jest tak świetnie napisana, że jak już się rozkręci... ciężko ją odłożyć.
Romansu było niewiele, ale wiecie co? Nawet mi to nie przeszkadzało. Byłam tak skupiona na fabule i rozwiązaniu całej zagadki, że machnęłam na to ręką!

Zarówno Noah i Gracie byli postaciami, którzy nie bali się wyzwań. Właściwie nie odczułam w nich żadnych wad. Nie byli irytujący. Byli dobrze rozpisani. Książkę z takimi bohaterami naprawdę chce się czytać!

Być może częściej będę sięgać po książki tego typu. Jeśli będą napisane w ten sposób... To nic tylko brać! Polecam!

Gracie Richards mieszka w przyczepie i nie wie czym są luksusy. Żyje z dnia...

Kolejna cudowna książka autorki!!!

Kolejna cudowna książka autorki!!!

Są książki, które wciągają od pierwszych słów ale są też takie, do których trzeba się zmuszać, by jakoś dotrzeć do końca. Ta zdecydowanie należy do tych pierwszych. Pomimo totalnego braku czasu, zarywałam specjalnie dla niej nocki, by wiedzieć co tam dalej odkryje Noah. Jak dla mnie bardzo ciekawa fabuła, wiadomo że nie wszystko logicznie tu grało, postać agenta z FBI wydaje mi się mocno nierealna ale poza tym petarda.
Szczerze mówiąc, to po przeczytaniu x młodzieżowych romansideł, byłam pewna że to będzie coś podobnego. Nawet gdzieś tam na to liczyłam, bo czasem miło coś takiego słodkiego i szybkiego przeczytać. I tu takie zaskoczenie. Jest to dalej świetna, lekka (szybko czytającą się)książka ale romans jest tak delikatnie, tak subtelnie zepchnięty na drugi plan, całkowicie nie przeszkadzający rozgrywającej się mrocznej akcji.
Polecam polecam, pewnie niedługo sama wezmę do czytania coś tej autorki, bo warto.

Książka bardzo mi się podobała. Nie spodziewałam się zakończenia tej historii :)

Nie zachwyciła mnie ta książka 😔

Nie zachwyciła mnie ta książka 😔

Bardzo wciągająca fabuła. Byłam ciekawa jaka prawda wyjdzie na jaw. Noah... no cóż... Taki grzeczny FAJNY facet - zdecydowanie go polubiłam! I bardzo było mi go szkoda, bo niestety był poszkodowany w tej historii, chyba nawet więcej niż Grace. Polecam!

Fajna, złożona historia. Trzeba się skupić żeby połapać się w wątkach i nazwiskach. Napięcie budowane stopniowo, fabuła rozwiązuje się również stopniowo. I nie powiem, zakończenie mnie zaskoczyło. Typowałam takie rozwiązanie, ale w trakcie czytania, milion razy zmieniałam podejrzanych.
Trochę inna historia autorki niż te, które już przeczytałam, ale z tej jestem również zadowolona.