Poza rytmem

Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2018
Okładka książki Poza rytmem
Brittainy C. Cherry
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2018
Wydawnictwo: Filia Cykl: The Music Street Series (tom 1) literatura obyczajowa, romans
The Music Street Series (tom 1)
Behind the Bars
Filia
2018-06-06
2018-06-06
2017-12-07
Katarzyna Agnieszka Dyrek
romans
Inne

Ach! Brittainy C. Cherry i te jej piękne historie! Uwielbiam tę autorkę, mimo że znam tylko trzy jej książki, ale za to jakie…! :)

Jasmine robi karierę muzyczną, ale udaje jej się wymusić na matce, aby mogła uczęszczać do zwykłego liceum, zamiast uczyć się w domu. Tam w mgnieniu oka zyskuje sławę, bo jest piękną dziewczyną, nie jest jednak zepsuta jak jej rówieśniczki, bo gdy tylko zachodzi taka potrzeba, staje w obronie jąkającego się, drobnego chłopaka – Elliotta. Okazuje się, że łączy ich wspólna pasja, a mianowicie muzyka, która pozwala ich duszom znaleźć do siebie drogę. Niestety los rozdziela ich na 6 lat, a gdy ponownie się spotykają, odnalezienie tej drogi nie jest już takie łatwe…

Przepiękna historia, która wyciska łzy wzruszenia, rozrywa serce, a jednocześnie daje nadzieję. Wszechobecna muzyka dodaje książce niesamowitego nastroju, a pasja, z jaką bohaterowie się jej oddają, jest godna podziwu. W kwestii bohaterów – wszyscy są rewelacyjni (oczywiście z wyjątkiem czarnych charakterów)! Pokochałam ich całym sercem i bardzo kibicowałam – nie dało się inaczej. Nie brakowało zwrotów akcji i momentów, których nie byłam w stanie przewidzieć. To sprawiało, że czytałam z jeszcze większą ciekawością, aż nie zamknęłam książki na ostatniej stronie.

Zdecydowanie mogę zaliczyć Brittainy C. Cherry do grona moich ulubionych autorek. A miłośniczkom pięknych romansów polecam z całego serca sięgnąć po tę książkę! :)

Jasmine kocha soul. Niestety, jej matka ma inny plan na jej przyszłość. Dziewczyna, pomimo młodego wieku, ma dni wypełnione obowiązkami. Nie ma przyjaciół, a samotność dokucza jej okrutnie. Zrozumienie znajduje jedynie u przybranego ojca, jednak ten nie ma aż takiej sprawczości, by jakkolwiek odciążyć Jazz. Lecz nagle jej dni się rozświetlają, dzięki magicznej muzyce, którą usłyszała na ulicy.

Elliott jest szalenie uzdolniony, jeśli chodzi o grę na saksofonie. Zmienia się wtedy w zupełnie innego człowieka, a jego muzyka dociera do najgłębszych zakamarków duszy. Chłopak kocha jazz, i to on daje mu ukojenie w najgorszych chwilach, a tych jest wiele. Nieustannie dręczony w szkole za jąkanie, posturę i samotność, każdego dnia walczy o przetrwanie. Jednak jego codzienność nabiera blasku w momencie, kiedy Jasmine postanawia zostać jego przyjaciółką.

„Poza rytmem” to książka piękna w całym tym bólu, który niesie. Zdecydowanie nie jest ani sztampową lekturą, ani lekką. A jednak chce się chłonąć te trudne emocje, które z niej wyzierają, chce się odczuwać cierpienie bohaterów, bo jest ono realne. Autorka zaskakuje w prowadzeniu fabuły, nie oszczędza postaci i sprawia, że każdy dzień jest dla nich wyzwaniem. A jednak nawet w tak bolesnej rzeczywistości znajdujemy iskierkę nadziei, którą dla Jazz i Elliota są muzyka i oni sami. To powieść o wybaczaniu – samemu sobie i innym ludziom, o konieczności zamknięcia pewnych rozdziałów w życiu, by móc zacząć normalnie funkcjonować, o rodzinie, którą nie zawsze muszą tworzyć więzy krwi. To także historia poruszająca kwestie dręczenia w szkole, czy fatalnego rodzicielstwa, które mogą nieść okrutne konsekwencje. Ale to też opowieść niosąca nadzieję na lepsze po najgorszych chwilach w życiu, pokazująca siłę miłości – w rodzinie, wśród przyjaciół, czy w końcu tej romantycznej. Nie sposób nie wzruszyć się podczas lektury, nie sposób nie delektować się wybitnym pisarstwem Cherry. Mam ogromną nadzieję, że książka doczeka się wznowienia, bo jest szalenie trudno dostępna, a jednak jest niesamowicie warta poznania. Polecam!

Może jestem zbyt krytyczna, ale po przeczytaniu paru stron, czułam się jakby autorka miała swoich czytelników za kompletnych idiotów. Dialogi tak sztuczne, wszystko wytłumaczone wyraźnie. Zero miejsca dla wyobraźni. A problemy jakby książkę pisała nastolatka. Gdzie tu jakieś miejsce na emocje, cień buntu, przemyśleń u bohaterki. Słabo. Po paru stronach odłożyłam książkę, ale przeczytawszy te 10/10 opinie, dałam jej jeszcze szansę. Niestety, nie zmieniłam zdania.

Znacznie bardziej podobała mi się druga część książki, gdzie akcja działa się 6 lat później. Wcześniej nie mogłam wczuć się w historię, czegoś mi brakowało. Z czasem jednak książka dosłownie mnie pochłaniała i kolejny raz przyznałam że autorka przyciąga słowami swoich czytelników. Kolejny raz porusza ona bowiem trudne tematy, dotyczące śmierci, wybaczenia, przemocy, trudnej przeszłości, odkupienia, czy rozpoczęcia nowego życia. Z pewnością nie jest to ostatnia z książek autorki, po którą sięgnęłam.

Książki Brittainy C.Cherry odkrywam na nowo po latach. Jeszcze kilka lat temu sięgałam po nie cały czas, ale przyszedł moment w którym zachłysnęłam się nowościami. Kolejne książki na moich półkach wypierały historie tworzone przez Brittainy. Ale ostatnimi czasy brakowało mi opowieści, które poruszą moje serce i sprawią, że popłyną łzy. Więc nadrabiam twórczość Brittainy i przedstawiam Wam kolejną perełkę.
Po raz kolejny autorka porusza ważne tematy i przypomina nam o pięknych wartościach. Po raz kolejny uroniłam łzy i po raz kolejny historia stworzona przez Brittainy skłoniła mnie do refleksji. Nie dajcie się zwieść opisowi i okładce. To bardziej powieść psychologiczna niż typowy romans.
„Poza rytmem” to opowieść o stracie, żałobie, cierpieniu i odosobnieniu. Ale to też powieść, pełna nadziei i muzyki. Historia Elliota i Jasmine najpierw złamie wam serce, po to żeby na koniec je uleczyć. Ich miłość była silna na tyle, by wytrzymać najsilniejsze burze, które rozgrywały się w ich życiu. Relacja zmienia się, ewoluuje, ale zawsze jest prawdziwa.

Co by Wam tu napisać o tej książce ?
Jak zwykle autorka porusza tutaj ogrom ważnych tematów.
Prześladowanie, toksyczna relacja między rodzicem a dzieckiem, śmierć, przyjaźń, zaburzenia mowy, rodzina.
Płakałam,co chwilę się wzruszałam, były łezki ze szczęścia, smutku.

Ważne jest by mieć u swego boku kogoś kto nas wspiera. Kogoś kto jest. Na dobre i ja złe. Rodziny się nie wybiera - tak mówią. Jednak tutaj, zgodzę się. Nie więzy krwi są ważne. Nie ten kto dał życie, a ten kto wychowuje ❤️
Polubiłam mamę Elliotta. Chcę być taką mamą!
Nie piszę więcej, sięgnijcie koniecznie! Warto poznać tę cudowną historię ❤️

Co by Wam tu napisać o tej książce ?
Jak zwykle autorka porusza tutaj ogrom ważnych tematów.
Płakałam,co chwilę się wzruszałam, były łezki ze szczęścia, smutku.

Poza rytmem – Brittainy C. Cherry - Wydawnictwo filia – Historia miłości Jasmine i Elliota którzy poznają się w trudnych okolicznościach, ale od razu czuć rodzące się między nimi uczucie. Jest to miłość która wymaga poświęceń jednej osoby, aby druga była spokojna i szczęśliwa. Ich uczucie mimo początku w bardzo młodym wieku i z różnymi wybojami które pojawiły się na ich wspólnej drodze, przetrwała lata. W tym przypadku sprawdza się powiedzenie iż „Prawdziwa miłość przetrwa wszystko”.
Nie wiem jak autorka to robi ale jej książki poruszają w człowieku strony o których istnieniu sami nie wiedzieliśmy. Ja jestem typem osoby który mało wzrusza się na książkach natomiast, pozycje Brittainy C. Cherry sprawiają iż płaczę jak bóbr.
Książki Brittainy C. Cherry poruszają ciężkie tematy w bardzo przystępny sposób. Niby można powiedzieć „zwykłe romansidło , szkoda czasu” ale to nie jest taki typ książki. Ta książka porusza dogłębnie temat śmierci bliskiej osoby i żałoby w wyniku której świat głównego bohatera wali się i rozpada na kawałeczki. Odpycha wszystkie bliskie mu osoby i zamyka się w sobie.
Ta pozycja pomaga zrozumieć czytelnikowi że nawet w najgorszej sytuacji, kiedy myślimy że nie mamy już dla kogo Lub po co żyć, musimy się wziąć w garść, iść do przodu i cieszyć się własnym życiem bo nigdy nie wiadomo kiedy na naszej drodze pojawi się nowy sens naszego życia.
Zakończenie historii bardzo mi się podobało i sprawiło że cała historia Elliego i Jass została dopełniona i w pełoni zamknięta.

Śmierć była zupełnie nieznaną istotą. Każdy miał świadomość, że za jej sprawą było smutno, ale nie rozumiał prawdziwego żalu, póki nie dosięgnęła kogoś mu bliskiego. A kiedy tak się działo, pragnął cofnąć czas, by wrócić do żałobników i przeprosić za brak odpowiedniej pociechy. Nie miałem pojęcia komu wyrządzała więcej krzywdy - temu, który odszedł, czy tym, którzy dostawali na ziemi.
Z każdym kolejnym mijającym dniem uświadamiałem sobie coraz bardziej jak niemożliwe było poradzenia sobie z tęsknotą. Istniały szczegóły, które nieustannie przypominały o bliskiej osobie. Mógł to być czyjś śmiech w supermarkecie albo kiepski taniec czy dowcip. Nawet siedząc w ciemnym pokoju czy płacząc w samotności można było tęsknić za czyimś ciepłem. Albo stojąc na imprezie pośród morza ludzi, w otoczeniu miłości i szczęścia, jednocześnie rozpadać się w środku, ponieważ tort solenizanta akurat był fioletowy, a przecież fioletowy był ulubionym kolorem bliskiej nam osoby, której to już przy nas nie ma.
W pewnym sensie było tak, jakby ta bliska nam osoba nigdy nie odeszła. Była wszędzie, w każdym.

Piękna książka. O miłości, bólu, wybaczaniu. Niosła ze sobą dużo emocji, dobrych i złych. Jakże byłam rozczarowana postawą tych nastolatków. Jak można się nad kimś znęcać, w imię czego? Naprawdę to duża sztuka wychować dzieci na porządnych ludzi.
No zaskoczyła mnie ta historia. Może nie jej zakończenie, ale to co w trakcie. Doskonale uchwyciła autorka to, jak ważne jest przebaczanie. Nie tylko dla kogoś, ale głównie dla nas.
Super, ja polecam. Może to nie romans, ale można wyciągnąć dużo wniosków.

Pochłonęłam tę książkę w jeden dzień. Była naprawdę wciągająca i przyjemnie się czytało. Zaskakiwała, momentami rozbawiała, i nawet doprowadzała do łez

• Romans