Bez pożegnania

2018-03-01
Data 1. wydania:
2017-02-19
Monika Wiśniewska
przyjaźń miłość rodzina bracia honor dziecko pragnienia namiętność duma gorycz wybaczenie
Inne

Główna bohaterka Lia Dell Valle mieszka z mamą, imigrantką z Meksyku. Pewnego dnia, gdy pomaga mamie podczas pracy na farmie Pana Sawyera, poznaje synów właściciela: Prestona oraz Cole'a. Od tego czasu jej życie jest uzależnione od nich. Preston jest szaleńczo zakochany w Lii, świadczą o tym jego słowa: "Uważałem ją za piękną, od chwili kiedy ją poznałem, bosą i z truskawką...

Fajna historia, która potrafi wciągnąć, ale trochę za szybko się skończyła.

o boziu ale piekna ksiazka. Płakałam, śmiałam się i wszystko naraz. Emocje emocje i emocje. Cudna książka naprawdę.

Pochłonęłam ją w niecały dzień. Przyjemna książką, która potrafi skłonić do refleksji.

Ta historia rozpoczęła sie całkiem ciekawie. Najpierw poznajemy teraźniejszość, później mamy wspomnienia z dzieciństwa i z okresu dojrzewania a później znowu teraźniejszość. Fajnie i lekko czytało się tą historie. Czasami miałam ochote wtargnąć do książki i potrząsnąć bohaterami - dosłownie! Szkoda że zginął jeden z 3 bohaterów, bardzo ciekawiło mnie jak wyglądała by jego...

Podobała mi się ta historia. Realia Stanów Zjednoczonych z emigrantami meksykańskimi w tle. Miłość honorowego amerykańskiego farmera i meksykanki z problemami wynikającymi z nielegalnego pobytu od dziecięco młodzieńczej fascynacji po wspólne życie. Oprócz miłości bohaterów, która pokonuje tragedie i brak wsparcia ciekawy wątek znajdowania życiowego celu jako motywu do...

Całkiem fajna. Mimo iż oczekiwałam Wielkiego Kararzis, a go nie było, to i tak przyjemnie się czytało.

Względem poprzednich książek autorki jest na dość niskiej pozycji. Poruszony w niej temat jest słabo napisany. Oczywiście jest to pozycja przewidywalna. Lekka pozycja dla zabicia czasu, nie rozśmiesza, nie wzrusza. Jeśli masz inny wybór wybierz inną.

Troszke ciezko sie czytalo ta ksiazke, I czasami sie gubilam. Natomiast cala historia jest Bardzo wciagajaca

Książka na wskroś banalna i przerażająco przewidywalna. Zaciekawiło mnie kilka wątków, ale były one skutecznie zabite przez autorkę, więc tak naprawdę nie zdołałam się wciągnąć. Tytuł inny, ale znowu ten sam schemat i ta sama grupa bohaterów. Mnie to nie przekonuje.

1 735
    1 167