Języki

Okładka książki Języki Stephen Anderson
Okładka książki Języki
Stephen Anderson Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego Seria: Krótkie wprowadzenie językoznawstwo, nauka o literaturze
językoznawstwo, nauka o literaturze

Z książki można się dowiedzieć, że:
- są różne języki
- nie wiadomo ile, bo różne są, ale raczej dużo no i różnie ludzie je liczą
- są języki migowe

I to w sumie tyle, bo zanim autor zążył się rozkręcić to już książka się kończy. No i oczywiście nic z bibliografii i polecanych lektur nie jest przetłumaczone na polski. Także ten

Z książki można się dowiedzieć, że:
- są różne języki
- nie wiadomo ile, bo różne są, ale raczej dużo no i różnie ludzie je liczą
- są języki migowe

Języki świata to jedna z najbardziej interesujących dziedzin nauki. Ich mnogość, różnorodność i wzajemne powiązania fascynują i sprawiają, że chcemy wiedzieć coraz więcej o mowie ojczystej swojej jak i naszych pobratymców z innych krajów. Głód tej wiedzy z dużej mierze zaspokaja książka S. Andersona, "Języki" - kolejna znakomita pozycja z serii "Krótkie wprowadzenie" publikowanej przez Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego. Autor książki opowiada nam o niezwykłym świecie języków, trafnie przyrównując ich naturę do pewnych zjawisk biologicznych. Dowiadujemy się przy tym ile języków nadal pozostaje w użyciu, które z nich są zagrożone rychłym wymarciem, jaki region jest najbardziej zróżnicowany lingwistycznie i wiele, wiele więcej. Wszystko napisane naukowym, acz przystępnym językiem. Bardzo szczerze polecam; po lekturze tej książki czuję się naprawdę o wiele bogatszy o wiedzę.

• Popularnonaukowe
  • Kupić