Dwór skrzydeł i zguby

Patronat LC
Sarah J. Maas Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Dwór cierni i róż (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
A Court of Wings and Ruin
Data 1. wydania:
2017-05-02
Jakub Radzimiński
Uroboros
fantastyka literatura amerykańska magia nastolatka niebezpieczeństwo nienawiść uczucie walka dobra ze złem walka o przetrwanie walka o władzę zemsta
A Court of Wings and Ruin
Dwór cierni i róż (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
Jakub Radzimiński

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Wszystko jest Darem

26 Link do recenzji

popłakane było:^)

Mogę stwierdzić, że podoba mi się tak bardzo, jak drugi tom. Przebrnęłam przez niego ciurkiem, a jakże wiele kwestii mnie tutaj zaskoczyło, to chyba nie jestem w stanie wspomnieć. Na początku myślałam, że autorka w ogóle wyprze i zapomni o ojcu dziewcząt, jednak miło zaskoczyłam się pod koniec opowieści - kryje się niestety tu także minus, ponieważ w moim odczuciu był to...

Trzeci tom serii "Dwór cierni i róż" wciągnął mnie tak bardzo, że tego potężnego grubaska przeczytałam w niecałe dwa dni.
Też się sobie dziwię i podejrzewam, że mój okulista gotów będzie mnie za to rozszarpać, ale cóż.
Ta książka była naprawdę świetna! Coraz bardziej zakochuję się w głównych bohaterach i coraz bardziej pragnę, aby ta seria nie miała końca.
Autorka...

Jest to zdecydowanie mój ulubiony tom jak do tej pory. Co tu się zadziało - tyle akcji, tyle wspaniałych bohaterów oraz tyle niespodzianek. Czytelnik przepada w tym świecie już od pierwszych stron, a im dalej tym coraz lepiej. Świat w dalszym ciągu jest niesamowicie wykreowany - brawa dla autorki.

Z każdym tomem jestem święcie przekonana, że nie jest to seria przeznaczona dla mnie. Dla mnie jest ona niemiłosiernie nudna, banalna, pozbawiona ciekawych wątków, emocji, nietuzinkowych bohaterów.... taka wypluta ze wszystkiego co może zainteresować. Zamiast tego dostałam miałką, infantylną historię z irytującymi do granic możliwości i pozbawionymi mózgu (lub...

W końcu po chyba 2 latach postanowiłam dokończyć tą serię i przeczytałam 3 część. 2 część mocno mnie rozczarowała, bo 1 w większości mi się podobała (końcówka nie). Mieliśmy motyw Pięknej i Bestii, następnie chyba Persefonę i Hadesa - chociaż Rhys nie do końca wpasowuje się w ten motyw. Dlaczego? Autorka z mrocznego, tajemniczego bohatera zrobiła nam Anioła. I to dosłownie....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Fantastyczna trzecia część. Mamy tu więcej bohaterów, więcej akcji i wątków, a wszystko ładnie się ze sobą przeplata. Maas zdecydowanie ląduje w gronie moich ulubionych pisarzy a Dwory wśród moich ulubionych książek.

Im dalej brniesz w tą serię, tym bardziej przepadasz. Jeżeli zabrakło ci czegoś w poprzedniej części, dostajesz to w kolejnej w ogromnej dawce. Książki Maas nie należą w większości do cienkich, lecz i tak masz niedosyt. Podejrzewam, że gdyby seria posiadała 12 tomów, a nie 4 to i tak nadal nie miałabym dość. Czeka przede mną ostatni tom, ale świadomość, że jest jeszcze...

Muszę przyznać, że powieść mnie nie zachwyciła.
Przede wszystkim sięgnęłam po nią po bardzo długim czasie i wiele wątków po prostu wypadło mi z głowy, a trzeci tom nie specjalnie pomagał w przywołanniu tego co działo się we wcześniejszych odsłonach.
Kiedy już mniej więcej zapoznałam się z fabułą, niestety nie porwała mnie. O ile, pamiętam, że pierwszy tom mnie zaintrygował...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

I znowu autorka to zrobiła, mamy następny tom pełen , uczuć , tajemnic i niesamowitej historii , tak jak w poprzednich tomach mówiłam , że są niesamowite , warte przeczytania ,
3 tom , też jest.
Wszystkie wątki składają się w jedną całość , ale też autorka otwiera nowe , co daje nam pewne domyślenia , że powstaną , następne tomy .
Czy warto czytać ? Oj warto , bo ta...

Dyskusje

5 129