rozwińzwiń

Dwór skrzydeł i zguby

Okładka książki Dwór skrzydeł i zguby Sarah J. Maas Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Dwór skrzydeł i zguby
Sarah J. Maas Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Dwór cierni i róż (tom 3) romantasy
romantasy
Dwór cierni i róż (tom 3)
A Court of Wings and Ruin
Uroboros
2022-04-06
2017-10-18
Data 1. wydania:
2017-05-02
Jakub Radzimiński
fantastyka literatura amerykańska magia nastolatka niebezpieczeństwo nienawiść uczucie walka dobra ze złem walka o przetrwanie walka o władzę zemsta

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Wszystko jest Darem

1323 223 39

Niestety to raczej ostatnia książka z tej serii, którą czytam, zwłaszcza że oceny następnych książek są biedne.
- Siostry Feyry mnie strasznie denerwowali. Nesta jest po prostu chamska i niewdzięczna. A powinniśmy jej współczuwać i rozumieć, wtedy jak Tamlin jest okropny, i nie lubimy go, bo SJM tego chce.
- Wątek miłosny u Azriela i Mor, to... mi było tak obojętnie. Jeden to simp bez powodu, a Mor po prostu taka "otwarta" do "rodziny" że jej trudne ujawnić swoją gayowość.
- Rozkazy i idiotyczne momenty od "braci" Rhysa i od niego samego, to cringe. Same emocje. 《ROZKAZAŁEM TOBIE! Przywiążę cię do drzewa!》, 《No to przywiąż!》what hell!? Wam 10 lat? XD
- Cały czas wszyscy pokazują wulgarne gesty ... dzięki za niestosowną nostalgie za podstawówką :|
- Bogowie śmierci umarli od skręconego karku. Minuta ciszy dla martwej logiki.
- 2 bezużytecznych śmierci, a potem wskrzeszenie, bo... dlaczego nie, inaczej Feyra nie będzie miała dzieci
- Szczerze... w poprzednich książkach uwielbiałam Rhysa, a tu to jakaś parodia na niego. Nie jest sprytny absolutnie. Nie wytarł pamięć strażnikom, nie zobaczył iluzji pod czas pierwszej bitwy.
- Głupi atak Azriela i Feyry na władcy dworu jesieni... ekipa Feyry to nie dorosłe osoby ... nigdy w to nie uwierzę
Przepraszam jeśli ktoś myśli inaczej, ale widzę ten twór w taki sposób.

- Wątek miłosny u Azriela i Mor, to... mi było tak obojętnie. ...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jedyne, co mnie rozczarowało w tej książce to zakończenie. Super, że udało się z happy endem, ale.... No jakoś mi to nie leży to co się stało z Rhysem.
Uwielbiam postaci z książki, super poprowadzeni, akcja wartka i idzie do przodu, zaskakujące zwroty akcji, momenty wyciskające łzy, śmieszne, smutne, dramatyczne, złowrogie. Wszystkiego po trochu.
Ah no i sytuacja z bóstwami śmierci.... Szkoda, że tak szybko udało się ich pokonać....

Ah no i sytuacja z...

Z każdym kolejnym tomem Dworów jestem coraz bardziej zakochana w tej serii. Miłość, przyjaźń, nadchodzące zagrożenie i magia- cechy książki fantasy, od której ciężko się oderwać. Autorka jest mistrzynią w budowaniu historii, która zostaje głęboko w sercu. Polecam każdemu, ta seria jest niesamowita!

Na półkach: , , , , ,

"Odnajdę cię znowu w następnym świecie...
W następnym życiu. I wtedy będziemy mieli ten czas. Obiecuję"

Kocham , kocham, kocham. ❤️ Tylko to mogę napisać, nie ma na takich słów by odzwierciedlić moje emocje i uczucia.

"Odnajdę cię znowu w następnym świecie...
W następnym życiu. I wtedy będziemy mieli ten czas. Obiecuję"

W życiu chyba nie czytałam książki tak długo. Przez przeszło dwa tygodnie zmuszałam się do sięgnięcia po nią i doczytania do końca.

Pierwsza połowa była tak nudna, że zastanawiałam się nad porzuceniem tej serii, ale moja nerwica mi na to nie pozwoliła. I w sumie nie jestem jej ani wdzięczna, ani też jakoś nie rozpaczam. Druga połowa książki sprawiła, że dałam jej wyższą ocenę niż poprzednim dwóm, chociaż pomimo iż stała się ciekawsza wciąż miała nudne momenty.

Tutaj też historie sprzed wieków, które do historii nie wnoszą nic.

Momenty kiedy wywróciłam oczami tak mocno, że aż mnie rozbolały:
- Mor rozwalająca wroga podczas walki w Adriacie tylko po to aby paręnaście stron później spiorunował ją strach kiedy Azriel zaatakował Erisa i słowa Rhysa, że łatwo ją wystraszyć. WTF?!
- Kiedy Mor przez parę stron rozwleka się Feyre, że od zawsze wie, że jest lesbijką i boi się do tego przyznać. Nie no spoko, rozmowy dwóch psiapsiółek, szkoda że w trakcie cholernej wojny (DOSŁOWNIE) między bitwami, kiedy powinni myśleć nad taktyką.

Ogólnie to między tymi wszystkimi potyczkami zawsze mają jakoś dużo czasu, żeby zrobić wiele innych rzeczy. Nawet podczas najważniejszej walki, kiedy król atakował ich przy pomocy Kotła to wciąż mieli czas, żeby pogadać z Drakonem: skąd, jak, kto, dlaczego. Chwilę wcześniej padło stwierdzenie, że kocioł musi się napełnić przed kolejnym atakiem, więc najlepiej stójmy i gadajmy. W tej bitwie brakło jednej rozsądnej osoby, która by powiedziała „dość pier*olenia!”

Moim zdaniem śmierć Rhysa była jedynie niepotrzebnym zagraniem, aby… co? Wystraszyć czytelnika? Autorka by zrobiła lepszą robotę gdyby go uśmierciła i zakończyła tym książkę, to człowiek jakoś tak chętniej sięgnie po kolejny tom. Ale on był martwy tylko przez parę stron, a zakończenie książki było nudne jak flaki z olejem.

Postaci jest stanowczo za dużo i chociaż to Feyra jest główną bohaterką to musimy poznać ze szczegółami życie wszystkich pobocznych postaci. Za dużo wątków upchanych jeden po drugim.

Mor moim zdaniem jest postacią zbędną i do tego tak denerwującą, że błagałam aby autorka poddała ją eutanazji za każdym razem kiedy otwierała usta. Jest wściekła. Jest radosna. Płacze. Idzie do walki. Wystraszyła się bójki. Jest lesbijką, ale bzyka się z facetem, żeby pokazać innemu facetowi, że nie ma co na nią liczyć bo pociągają ją kobiety. No żesz ku*rwa mać! Przyznaj się i skończ z tą błazenadą!

Tamlin w połowie książki okazał się gnojem nad gnojami, ale jakoś tam, trochę, odpokutował pomagając wskrzesić Rhysa. A Feyra też, kiedy ją tak obrażał, powinna mu powiedzieć parę zdań, a nie siedzieć i zaciskać zęby. Powiedz mu prosto w oczy dlaczego od niego odeszłaś, a nie tylko „kiedy od ciebie odeszłam słońce było wysoko na niebie” wow, normalnie argument nie do obalenia, aż facet się nogami zakrył. -_-

Nesta trochę mniej zsuczała. Fajnie bo momentami (pomimo, że ją lubię) mnie denerwowała. Kasjan wciąż numer 1.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Według mnie część trochę słabsza od pierwszej i drugiej - - było tu trochę mniej akcji, jakby mi się lekko dłużyła. Mimo to, cieszę się, że się szczęśliwie zakończyła i jestem bardzo ciekawa, co autorka przygotowała w kolejnej części

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książkę ogólnie oceniam pozytywnie, chociaż była dość nierówna. Niektóre fragmenty były bardzo ciekawe i chwytały za serce, inne zaś się dłużyły.

Zaczynając od minusów, końcowa bitwa wypadła nieco blado. Postać króla Hybernii została narysowana grubymi, czarnymi kreskami, zupełnie jak zła postać w animacji. Brakowało mi także sprecyzowania jego mocy.
Bardzo podobał mi się wątek bóstw śmierci, były mroczne i tajemnicze, jednakże rozczarował mnie ich koniec. Najpierw zostały przedstawione jako niezwykle silne istoty, by zostać pokonane zaledwie kilka stron później.

Siostry Archeron oceniam zarówno jako zaletę i wadę, jako że ta część przybliża nam bardziej Nestę i Elainę. Jakkolwiek ciekawe i różnorodne są te postacie, nie mogę zaprzeczyć, że czuć od nich nutę Mary Sue. Miło było jednak widzieć, że dziewczyny zachowują się już bardziej jak na rodzinę przystało.

Dobrze było zobaczyć Feyrę, która jest silna i wie, czego chce.
Bardzo podobało mi się także przedstawienie pozostałych dworów, ich książąt oraz mocy. Plus również za rozwinięcie postaci Luciena oraz Suriela.

Podsumowując, ciekawa lektura, która niestety ma swoje niedoskonałości. Ale będąc już zżytym z bohaterami, można przymknąć na nie oko.

Bardzo podobał mi...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zdecydowanie lepsza niż pierwsza część. Dużo ciekawsze wątki.

Zdecydowanie lepsza niż pierwsza część. Dużo ciekawsze wątki.

W trakcie czytania tej części, miałam emocjonalny rollercoaster. Historia opowiedziana w tej książce była zarazem piękna i potężna. Nie była może lepsza od drugiej części, ale tak samo jak w poprzednich przeżywałam każdą chwilę z bohaterami... Nie mówiąc o ostatnich 200 stronach, które spowodowały, że w jednym momencie nienawidziłam jedną postać, po czym po parunastu stronach to się wyjaśniło i miałam tylko zszokowaną minę krzycząc do siebie "CO?" albo "Co tu się wydarzyło". Tom dostarczał wiele informacji na temat wojny, innych książąt, rodziny Feyry jak i 'kręgu' Rhysa. Dla osoby, której idzie słabo czytanie książki i której fascynuje fantastyka połączona z romansem to strony książki idą mi o wiele za szybko, chciałabym wiedzieć co dalej, ale zarazem nie chcę kończyć tej serii tak szybko.

Wojna się zbliża, czuć jej śmiertelnie przerażający oddech na karku, krople potu zamieniają się w łzy.
Historia, której nie da się zapomnieć, która zapada w pamięć i lokuje się w sercu robiąc tam sobie małe miejsce na zawsze.
Feyra Wyzwolicielka, kobieta, którą poznajemy jako bezbronnego człowieka, pełnego lęku i obaw, łatwego do manipulacji i nie wierzącego w siebie. Feyra Wyzwolicielka, która zostaje bohaterką o najsilniejszym charakterze pełnym miłości, oddania.
Ten świat, ci bohaterowie tworzą historię, która zostanie z nami na zawsze.
Od miłosnej historii przechodzimy do pełnej uniesień intrygi o zbliżającej się wojnie, o tym jak funkcjonują poszczególne Dwory, jak stworzyć sojusze i zbudować odpowiednią armię gotową do stoczenia ostatecznej bitwy. O tym jak pokonać Kocioł.

9 621
    3 188