Dom Tysiąca Latarni

Okładka książki Dom Tysiąca Latarni
Victoria Holt Wydawnictwo: Temark Seria: Biblioteka Kakadu kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Biblioteka Kakadu
House of a Thousand Lanterns
Temark
1992-01-01
1992-01-01
Maria Osińska

więcej Więcej

Akcja ciekawa, bohaterka niegłupia, trochę XIX -wiecznej Anglii i Dalekiego Wschodu. Wszystko razem tak jednak napisane, że podobać się może - moim zdaniem - jedynie miłośniczkom gatunku.

Bardzo lubię jak w książce od początku do końca jest akcja i tym razem się nie zawiodłam polecam:)

Na wstępie wypada powiedzieć, że nie jestem miłośniczką twórczości Victorii Holt. Przeczytałam jej trzy książki i tylko jedną uznałam za dobrą. Reszta po prostu mi nie podeszła. I tak sobie myślę, po lekturze tej kolejnej, że to nie jest po prostu moja bajka. W sumie nawet nie wiem do końca z jakiego powodu, ale książki Holt, nie zbudzają we mnie emocji, które podejrzewam...

"Dom Tysiąca Latarni" jest książką, którą kilka lat temu dostałam w prezencie. Zaciekawił mnie oczywiście tytuł. Osoba autorki była mi już znana, zresztą należy do moich ulubionych. Może czasem powieści Victorii Holt, bo o niej mowa, są przydługawe, może chwilami nudzą, ale mają nieodparty, subtelny urok, którego brak we współczesnych powieściach, niekiedy zbyt dosłownych...

Czy u tej autorki wszystko kręci się wokół domów? Po raz kolejny dom jest powodem wszystkich nieszczęść. Książka mimo to całkiem przyjemna, nie całkiem zaskakująca ale nie nudna. Bohaterzy dają się lubić chociaż nie są bardzo skomplikowani co czasem jest plusem:)
Polecam dla zabicia czasu w miły sposób.

Lekkie pióro, przyjemnie się czyta.

Historia miłosna owiana aurą tajemniczości, rozgrywająca się częściowo w Anglii, a częściowo w Hong Kongu. Autorka szczegółowo opisuje orientalną kulturę Dalekiego Wschodu, co nieco przybliża czytelnikowi tamtejszy, XIX-wieczny klimat Chin. Książkę dobrze się czyta, treść bardzo wciąga, jednak myślę, że z powodzeniem jej objętość mogła być zdecydowanie mniejsza. Nieco...

Powiem szczerze że wypożyczyłam trochę od niechcenia bo nie miałam pomysłu co wziąć. Ale wciągnęła mnie na prawdę. Fajnie się czyta. Mamy tu wątek kryminalny i to całkiem niezły, bo do końca nie wiadomo kto za wszystkim stoi, zaskakuje zakończenie. Mamy tu wątek obyczajowy, miłosny, ocieramy się o kulturę dalekiego wschodu. Naprawdę polecam

Już od pewnego czasu szukałam książki o tematyce chińskiej. Akcja tej powieści po części rozgrywa się w dziewiętnastowiecznej Anglii, a po części na Dalekim Wschodzie. Dowiadujemy się dość dużo o tamtejszych zwyczajach i kulturze, ale to jeszcze za mało.
Książka napisana z perspektywy głównej bohaterki, opowieść rozgrywa się bardzo szybko, z ciekawością przerzucałam...

Ciekawa historia, romans kryminalny z chińskimi klimatami w tle, które nadają całej opowieści dużo kolorytu. Wciągający, lekko napisany i czyta się jednym tchem :)

• 2013
  • 2012