Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy

Okładka książki Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy Anna Dziewit-Meller
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2017
Okładka książki Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy
Anna Dziewit-Meller
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2017
Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Damy, dziewuchy, dziewczyny (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Damy, dziewuchy, dziewczyny (tom 1)
Znak emotikon
2017-10-09
2017-10-09
literatura polska
Inne

Już dawno nikt ich nie odwiedzał, a mają mnóstwo fantastycznych historii w zanadrzu. Dziesięciolatka na tronie, rymopiska, pierwsza kobieta chirurg, alpinistka, kobieta szpieg… Bohaterki i buntowniczki. Na pewno się polubicie! Bo możesz być jak one.

Świetny sposób na pokazanie historii okiem młodych dziewczyn i kobiet. Pisane współczesnym językiem bez zbędnych dat i komentarzy

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Jest mi trochę wstyd, że nie wiedziałam o istnieniu tak wielu wspaniałych kobiet. O niektórych słyszało się w szkole - o Irenie Sendlerowej czy Marii Skłodowskiej-Curie, ale o wielu mało kto słyszał. Cieszy mnie to, że taka książka powstała. Pokazuje dzieciom, szczególnie dziewczynkom, że kobiety również mogą osiągać wielkie sukcesy, zdobywać szczyty i w ogóle robić, co tylko chcą, bez przejmowania się, czy to na pewno wypada. Dla mnie - osoby dorosłej, po takim przybliżeniu postaci w pigułce pozostaje spory niedosyt, jednak w formie takiej, jaka została przewidziana - dla dzieci, jest bardzo fajna.

Wspaniała książka, wspaniałe historię, czytałam tę książkę poraz pierwszy w 3 klasie, teraz powracam do niej po kilku latach. Pomimo tego czasu dalej cieszyła mnie ta historia i przeczytałam ją z wielką chęcią w godzinkę

SUper!

SUper!

Ciekawa lekturka, leciutka, inspirująca. Dobra do wieczornych bajek:)

Ciekawa lekturka, leciutka, inspirująca. Dobra do wieczornych bajek:)

Chce się kontynuacji i więcej, więcej takich kobiet, prawdziwych bohaterek! Pozycja nie tylko dla dzieci. To wspaniały hołd dla tych kobiet, o których historia troszeczkę zapomniała.

Ładnie wydana krótka książeczka dla dzieci o polskich kobietach w historii, niektóre trochę pominięte, inne znane doskonale. Jak dla mnie odrobinę za powierzchowna charakteryzacja tych, jakże znaczących, dam, książka nie jest przeznaczona dla malutkich dzieci, więc można było ją trochę rozbudować. Niemniej napisana jest bardzo ciekawie. Na pewno świetny pomysł na prezent. Spieszcie się czytać, drogie dzieci, zanim Wam ją minister antyedukacji spali na stosie, razem z Harrym Potterem... (Ps. Mały spoiler, nic tam nie znajdziecie o cnotach niewieścich).

Historia przedstawiana w taki sposób nie może nudzić! Szesnaście niesamowicie interesujących postaci, świetny, bardzo lekki styl autorki oraz piękne, dodające uroku treści ilustracje. To książka kierowana zdecydowanie do młodszych odbiorców, ale dorosły też może dobrze spędzić z nią czas, dowiadując się ciekawych rzeczy, które najprawdopodobniej zostały pominięte podczas lekcji historii, w których uczestniczył w szkole. Wszystkie z pań poznajemy nieco za pośrednictwem naszej przewodniczki - Anny Henryki Pustowójtównej. Sama należy do grona ważnych i walecznych kobiet w historii polskiej. Każda z nich była barwna i pełna odwagi. Często również wyprzedzały czasy, w których żyły i zdecydowanie powinno się o nich mówić częściej i więcej. Podobało mi się także to, że po każdej z opowieści pojawiały się mini słowniczki, wyjaśniające te trudniejsze dla młodszego czytelnika pojęcia. To pozycja, która z pewnością wzbogaci naszą wiedzę, równocześnie być może wpływając na nasze pojęcie o świecie, otaczającej nas rzeczywistości czy nas samych - pomagając budować poczucie własnej wartości. Bo jeśli te wszystkie damy, dziewuchy i dziewczyny były tak odważne i dzielne w dążeniu do spełniania swoich celów i bycia sobą, i nas nic nie powinno blokować. Warto również zaznaczyć, że to książka nie tylko dla dziewczyn!

Nietypowe lektury teraz macie dzieci. Warto przeczytać dorosłym również, żeby poznać nieznane, ważne kobiety w historii Polski.

• Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy