Arka Czasu

Marcin Szczygielski
opowiadania, powieści 288 str.
2015-01-01

Instytut Wydawniczy Latarnik
opowiadania, powieści
holocaust wojna

Kup książkę

Kolejna książka dla dzieci o temacie wojny. Warta przeczytania.

Kolejna świetna książka Marcina Szczygielskiego dla młodszej młodzieży, lub straszych dzieci, chociaż.. dorosli młodzi duchem także przeczytają ją z przyjemnością.

Bardzo dobra książka dla dzieci i młodzieży poruszająca jakże ważny temat związany z życiem w warszawskim getcie. Czyta się szybko.

Jak niemal każda książka Szczygielskiego - ważny temat (tym razem holokaust) z perspektywy kilkuletniego dziecka. Czyta się bardzo szybko, zapada w pamięć, dobra lekcja historii. Godna polecenia dla małych i dużych czytelników.

Wielki szacunek dla autora. Nie czytałam jeszcze powieści dla młodego czytelnika o holokauście.Piękna, wzruszająca,prawdziwa. Oglądałam film o państwie Żabińskich w warszawskim ZOO. Tak było jak pisze pan Marcin.

Książka opowiada o życiu chłopca, który mieszkał z dziadkiem` w czasie wojny. Z pomocą pewnej pani dziadek ukrył go w zoo. Tam spotkał inne dzieci z którymi zbudował Arkę.

Arka czasu, czyli wielka ucieczka Rafała od kiedyś przez wtedy do teraz i wstecz to książka niezwykła. Powinna być obowiązkową lekturą szkolną dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej.
Już tytuł nakierowuje nas na najbardziej nośne tematy literatury: czas i arka - kojarząca się - jak myślę - natychmiast z bibilijnym statkiem Noego. I słusznie. Arka w powieści Marcina...

Książka trzymająca w napięciu. Narracja prowadzona z perspektywy chłopca, który nie do końca rozumie swoją rzeczywistość. Stara się w niej odnaleźć. Jest związany z dziadkiem, który stara się wyprowadzić go z getta. Plan się powodzi - dziadek oddaje swoje skrzypce, dzięki którym się utrzymywał. Chłopak wyczerpany wędrówką na drugi brzeg Wisły zamieszkuje w zoo, gdzie...

Bardzo fajna książka. Świetna nie tylko dla dzieci, ale również dla starszych odbiorców. Problematyka Żydów podczas II wojny światowej została tu świetnie ujęta.

Są tematy trudne do rozmów z dziećmi,jednym z nich jest Holokaust.Arka czasu doskonale ułatwia to dorosłym.Uważam ,że tą książkę powinni przeczytać rodzice,dziadkowie wspólnie z dzieckiem.Doskonała lektura dla wszystkich.

Dyskusje

• Dla dzieci