Arka Czasu

Okładka książki Arka Czasu
Marcin Szczygielski Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Latarnik opowiadania, powieści dla dzieci
opowiadania, powieści dla dzieci
Instytut Wydawniczy Latarnik
2015-01-01
2013-10-24
holocaust wojna

Och...

Jest to smutna książka, tym bardziej jak zna się historię żydów w czasie drugiej wojny światowej. Wydaję mi się, że dobrze by było znać podstawowe informacje przed przeczytaniem np. co to jest getto.

Wszystko jest opowiadane z perspektywy 8-latka, który tak naprawdę nie wie za wiele. Ale właśnie to jest pozytyw! Przez to książka ma bardziej klimat dziecięcy, a nie łatwym zadaniem jest napisać dobrą książkę dziecięcą o takich trudnych tematach.

Jedyny negatyw to dwie/trzy pierwsze strony książki... proszę was! Nie zaczynajcie książek dziecięcych od szczegółowego opisywania ulicy! Jest to po prostu dla większości dzieci nudne i szybko je zniechęca...

8/10

Och...

Kolejna bardzo wartościowa i bardzo ciekawa książka dla dzieci i młodzieży autorstwa Marcina Szczygielskiego. Fabuła związana jest z przejściami Rafała - 8-letniego chłopca, który znajduje się w samym oku cyklonu w getcie żydowskim podczas II wojny światowej. Elementy historyczne, fantastyczne i obyczajowe sprawiają, że książkę czyta się z zapartym tchem, przy jednoczesnym zachowaniu prawdziwej emocjonalności. Głęboko, acz przystępne nakreślony portret głównego bohatera, elementy zaczerpnięte z faktycznych wydarzeń i cenna wyobraźnia oraz wyczucie autora sprawiają, że "Arkę Czasu" polecić można czytelnikowi w każdym wieku. Dodatkowo mapka na wewnętrznej stronie okładki z objaśnieniami pomaga znakomicie się odnaleźć w ówczesnym czasie i przestrzeni.

Przeczytałam tą książkę drugi raz i nadal uważam, że jest to książka bardzo dobra. Piękna opowieść o chłopcu, który musi przezwyciężać trudności, o okrutności wydarzeń II Wojny Światowej i o prawdziwej przyjaźni. Historia połączona z podróżami w czasie to coś, co na pewno pokocha młodszy czytelnik. A przecież musimy pamiętać naszą historię, żeby zapobiec podobnej przyszłości...

Książkę wypożyczyłem z biblioteki i byłem do niej raczej dobrze nastawiony, chociaż zazwyczaj nie byłem tak nastawiony do książek, do wupożyczenia których zachęciła mnie pani w bibliotece, ale zazwyczaj mi się one potem podobały, więc tą również spróbowałem. Podobno miała mieć ona nudny początek, chociaż dla mnie był on ciekawy. Opisywane tam były dzielnice itp. Akcja książki dzieje się w czasach drugiej wojny światowej, w Polsce. Nie podoba mi się tam jedynie zakończenie (dlatego 8 gwiazdek zamiast dziesięciu), chociaż i tak jest one ciekawe. Książkę polecam! 😁

Książka jest rewelacyjna!

Z chęcią sięgnę po inne książki autora.

Polecam!!!

Książka jest rewelacyjna!

Z chęcią sięgnę po inne książki autora.

Polecam!!!

piękna i kochana książka

piękna i kochana książka

Przeczytana w jednej chwili. Zaskoczyła mnie.

Przeczytana w jednej chwili. Zaskoczyła mnie.

Książka w niesamowity sposób ukazuje czasy wojny. Myślę, że każdy odbiorca zrozumie jak ciężko było kiedyś, dzięki temu w jaki sposób autor przekazał te informacje. Nie mogłam się od niej oderwać, uważam, że każdemu się spodoba. Polecam!

Historia opowiadała o małym chłopcu uciekającym z getta. Myślę, że jest ona bardzo pouczająca i wzruszająca. Książka mi się podobała. Miała ciekawą fabułę i dużo pięknych momentów.

Książka bardzo interesująca i przyjemna do czytania. Mimo iż akcja toczy się w czasach wojennych, jest odpowiednia dla dzieci i młodzieży.

Marcin Szczygielski Arka czasu Zobacz więcej
Marcin Szczygielski Arka czasu Zobacz więcej