Upał

Marcin Ciszewski Wydawnictwo: Warbook Cykl: Jakub Tyszkiewicz (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
2017-08-02
2012-04-16
Warbook
Jakub Tyszkiewicz (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
2017-08-02

Kolejny scenariusz, film na podstawie tej książki na pewno odniósłby sukces.

Również ma klimat, ale już nie taki, jak pierwsza książka z cyklu "Meteo".

Ciszewski w równej, dobrej formie. Niektóre wątki lekko naiwne, ale wszystko w granicach normy. Moja trzecia książka z cyklu "pogodowego". Czyta się dobrze, chociaż zakończenie odrobinę rozczarowuje. Nie wszystkie wątki zakończono, może w dalszych częściach pociągną, ale trochę wątpię.

W Brazylii właśnie zaczęły się Mistrzostwa Świata, a ja przypomnę powieść związaną z turniejem, który miał miejsce dwa lata temu w Polsce. W letniej scenerii rozgrywa się trzecia (a wydana jako druga) część historii z Jakubem Tyszkiewiczem w roli głównej.

Trwa właśnie turniej Euro 2012 i polska reprezentacja dokonała historycznego wyczynu - wyszła z grupy (to jedyny...

Nie wiem czy przeczytam następną część. Już pierwsza była trochę przydługa, a tą skończyłam z trudem.
I irytują mnie postaci kobiece. Emocjonalne idiotki, które nie potrafią egzystować bez uwieszenia się na męskim ramieniu. Jedyna normalna Jadwiga na trzecim albo czwartym planie. Barbara jeszcze dalej. Eh, szkoda.

Terroryści w Warszawie, a do tego pogoda niczym z Bliskiego Wschodu. Jak zwykle u Ciszewskiego akcja jest od samego początku i trudno jest się domyślić zakończenia. Naprawdę pozycja warta przeczytania.

Sensacja najwyższej próby. Kulisy działań zaplecza antyterrorystycznego. Współdziałanie ale i gierki poszczególnych służb wobec kryzysu. Nietypowy atak terrorystyczny, ale za to taki którego skutki mogą być opłakane. Niestety brak dokończenia wątku Potockiej ...

Świetne pióro i wartka akcja, lubię książki Marcina Ciszewskiego.
Wciągają i trzymają w napięciu aż do ostatniej strony.

Lekki zjazd w dół w porównaniu do poprzedniej części. Niestety nowa postać kobieca wprowadzona na miejsce chyba najciekawszej bohaterki poprzedniego tomu nie umywa się do poprzedniczki i ogólnie średnio wpasowuje w całość.
Rozumiem też, że autor próbuje nadawać cyklowi jakiś główny wątek związany z warunkami atmosferycznymi, ale gdy wcześniej tytułowy mróz odgrywał istotną...

Drugi tom serii o Jakubie Tyszkiewiczu. Dobrze się ja czyta. Zaskakująca, prawdziwa

Dyskusje

2 003