Upał

Okładka książki Upał Marcin Ciszewski
Okładka książki Upał
Marcin Ciszewski Wydawnictwo: Warbook Cykl: Jakub Tyszkiewicz (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Jakub Tyszkiewicz (tom 2)
Warbook
2017-08-02
2012-04-16

Marcin Ciszewski stanął na wysokości zadania. Kolejna świetna książka z udziałem podinspektora Jakuba Tyszkiewicza z cyklu, w skład którego wchodzą Wiatr, Mróz, Upał, Mgła i Deszcz.

Totalnie absurdalnie naiwna fabuła po całości. Dla autora dodatkowo prędkość dźwięku jest większa niż prędkość światła. Najpierw obaliło bohatera od wybuchu, a potem zobaczył błysk. Idiotycznych elementów jest w niej cała masa. Cudownych beznadziejnych zbiegów okoliczności także. Prosta książeczka o takich samych aspiracjach jak Ewa wzywa 07, czy serial o poruczniku Borewiczu.

Świetny kryminał - wartka akcja, wątki bardzo ciekawie poprowadzone, czyta się wyśmienicie - zdecydowanie polecam! Ciszewski pisze o niebo lepiej niż Mróz, szkoda, że nie jest tak rozpoznawalny.

"Upał" to drugi tom z cyklu Jakub Tyszkiewicz, autorstwa Marcina Ciszewskiego.
Akcja rozgrywa się pół roku po wydarzeniach z pierwszego tomu. Jakub Tyszkiewicz zostaje awanaoswnay na dyrektora Wydziału Zwalczania Terroryzmu w CBŚ. Jako, że mamy Euro i ćwierćfinałowy mecz Polska - Niemcy, Jakub dostaje zadanie zabezpieczenia tego sportowego wydarzenia. Oczywiście, nie obejdzie się bez pewnych problemów...
Książka wciąga i czyta się szybko. Nieustanna akcja popycha fabułę do przodu, nie da się nudzić jednak są i wady. Niektore wątki można by bardziej rozwinąć chociażby ten z ABW - zostaje zakończony w pewnym momencie i nic więcej nie wiadomo.
Bohaterowie dzielą się w zasadzie na tych wyjątkowych i mądrych oraz na tych głupich, dodatkowo skąpo przedstawieni. Sama końcówka wygląda, jakby autor miał w planach inne zakończenie, od tego co widziało wydawnictwo.
Całość oceniam 7/10, nie było źle ale mogłoby być lepiej.

"Upał" to drugi tom z cyklu Jakub Tyszkiewicz, autorstwa Marcina Ciszewskiego.

Wydaje się być lepsza od 1 tomu ale szału nie ma.

Wydaje się być lepsza od 1 tomu ale szału nie ma.

Totalnie przepadłam, niebo bardziej niż przy pierwszej części serii. Trochę w klimacie Radyklanych pana Piotrowskiego, a od roku nie mogłam na nic podobnego trafić.
Gorące (nomen omen) polecanko.

28/77/2023

Gorące (nomen omen) polecanko.

28/77/2023

Niestety, nie czytałem pierwszej części cyklu, przez co pewnie zrobiłem sobie nieco niezamierzonych spoilerów. Co do samej książki, to zaczyna się bardzo dobrze, mega wciąga, choć niektórzy bohaterowie opisywani są niczym mityczni herosi, jakby nie byli ludźmi. Z biegiem akcji natomiast, książka staje się przewidywalna w mojej ocenie, przez co, napięcie oraz poboczne wątki kończą się i znikają niezauważone. Wygląda, jakby plan na zakończenie rysował się zupełnie inny, mniej cukierkowy, ale z jakichś nieznanych nam względów, autor książkę zakończył - zupełnie jakby zbliżał się deadline i musiał zrobić coś na szybko. Niemniej, daję 6, bo książka nie była zła!

Uwielbiam te serięn❤️❤️❤️

Uwielbiam te serięn❤️❤️❤️

Przeczytałem wszystkie cztery pozycję tego cyklu. Naprawdę mamy zdolnych pisarzy.

Druga część cyklu tak samo dobra, jak pierwsza. Wprawdzie anomalie pogodowe nie są tak namacalne, jak w pierwszej części, ale reszta znakomita. Wartka, ciekawa akcja, pełna zwrotów. Książka trzyma w napięciu i czyta się bardzo szybko.

• Audiobooki

Marcin Ciszewski Upał Zobacz więcej