Upał

Okładka książki Upał
Marcin Ciszewski Wydawnictwo: Znak Literanova Cykl: Jakub Tyszkiewicz (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Jakub Tyszkiewicz (tom 2)
Znak Literanova
2012-04-16
2012-04-16
literatura polska zamach terrorystyczny mecz Polska-Niemcy Stadion Narodowy

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Wizja (oby nie) prorocza?

Link do recenzji

Dałbym może 5 i pół, gdyby była taka możliwość.
Nie jest to najlepsza książka pana Ciszewskiego (delikatnie mówiąc) - dużo słabsza od pierwszej części cyklu.
Może następna z serii będzie lepsza? Mam nadzieję.

Tak jak czułem fizycznie mróz w pierwszej części, tutaj tego upału było trohę za mało. Ale sama treść i bohaterowie dalej niezwykle ciekawi.

Polecam

Świetny, dobrze napisany kryminał, od początku do końca trzyma w napięciu, tak, że ciężko się od lektury oderwać. Sama koncepcja ataku terrorystyczne może i nieco naciągana, ale nie przeszkadza to zbytnio w przyjemnym odbiorze.

To się samo czyta, więc jak szukacie prezentu dla kogoś, kogo do lektury słowa drukowanego trzeba zachęcać... voila! W tę pozycję swoją kasę powinien teraz (maj 2021) spokojnie zainwestować gabinet premiera i resort spraw wewnętrznych - oceny w społecznych rankingach podskoczyłyby jak dzikie ;)
No i strzeliliśmy Niemcom gola (ale spokojnie - jeśli jesteś w grupie tych,...

Dobrze napisany i trzymający w napięciu kryminał. Kolejny tom cyklu nie rozczarowuje i nie wieje nudą.

Drugi tom jest jeszcze ciekawszy niż pierwszy. Trochę nie spodobało mi się zakończenie z nawiązaniem do innej serii. Mam nadzieję że mimo zapowiedzi w kolejnych tomach autor pozostanie przy tej konwencji nie wplatając wątków s-f.

Bardzo dobra pozycja dla lubiących książki ze służbami specjalnymi w tle. Podoba mi się umiejscowienie fabuły w realiach Euro 2012.

Umiejscowienie wydarzeń przy okazji Euro 2012... genialne. Żałuję tylko, że przeczytałem to 8 lat później :) Bardzo ciekawa fabuła - wątek kryminalny wciąga, a autor ma dar do utrzymywania napięcia. Są zaskoczenia, jest utrzymywana uwaga. Tylko całość jakby za szybko się kończy. Ale lepiej nie napiszę :)

„Upał”:był w moich lekturach brakującym ogniwem meteorologicznej serii thrillerów Marcina Ciszewskiego, postanowiłam więc w końcu z książką się zapoznać. Słuchanie audiobooka w samochodzie ciągnęło się nieprzyzwoicie długo z powodu pandemicznych utrudnień w podróżowaniu. Nie są to korzystne warunki do konsumpcji sensacyjnych treści, ale i tak nadal uważam, że Ciszewski w...

2 154
  • Audiobook