Błękitna pustynia

Wydawnictwo M
wojna reportaż Afganistan polska misja islam
literatura faktu
wojna reportaż Afganistan polska misja islam

Dwie gwiazdki za wykonanie audiobooka. Sama ksiazka o niczym. Takie tam, wspominki turysty z darmowej wycieczki.
Do pieca.

Choć wahałam się nad oceną, to ostatecznie zdecydowałam się na tak rzadko wybierają przeze mnie 10 z kilku powodów:
1. wykonanie audiobooka zasługuje po prostu na podniesienie oceny, ponieważ jest doskonałe, głosów użyczyli świetni aktorzy i realizacja to cudo. Jeszcze bardziej podbija klimat i buduje napięcie;
2. dawno nie słuchałam ani nie czytałam niczego, co by mnie tak...

Świetne słuchowisko, relacja z misji polskich żołnierzy w Afganistanie widziana oczami polskiego dziennikarza, radiowca, fotografa. Bardzo realistycznie przedstawione realia życia w bazie, patroli i tego co dla naszych żołnierzy jest chlebem powszednim. Bardzo dobrze napisane i świetnie uchwycone.

Ocena jest głównie za odwagę i poruszoną tematykę, nie zaś za samą książkę. Jedyne, co mogę pozytywnego powiedzieć to to, że dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy, a także że szybko się czyta. Ludzie obeznani z wojskiem się znudzą szybko, liczący na dobrą fabułę się zawiodą, a laicy nie nadrobią zaległości.

Na tego audiobooka natrafiłem w mojej audiobookowej aplikacji. Zaciekawił mnie opis, do przesłuchania zachęcił mnie format produkcji. Audiobook oparty jest na reportażu napisanego przez dziennikarza radiowego. Podobno całość oparta jest na faktach.
Dziennikarz radiowy wybiera się razem z transportem wojskowym do Afganistanu aby nagrać reportaż o tym jak wygląda życie...

Szkoda, że tak szybko się kończy. Ciekawy pomysł z kodami QR, które odsyłają do zarejestrowanych w Afganistanie materiałów multimedialnych

• Audiobooki
  • Audiobook
  • 2014
  • 2020
  • 2018
  • Audiobook

Dodaj cytat z książki Błękitna pustynia