Z Afganistanu.pl. Alfabet polskiej misji

wojna Afganistan wojsko
literatura faktu
978-83-62730-05-6
wojna Afganistan wojsko

Szczególnie polecam tym którzy mają, lub mieli bliską osobę na misji. Sporo wyjaśnień, dużo treści z prowadzonego przez autora bloga, relacje żon, misjonarzy. Otwiera oczy na to czego w TV nie pokażą.

ebook

Afganistan okiem reportera, czyli nieco chłodniejsze spojrzenie na wymiar wojny. Autor skonstruował treść na bazie alfabetu, tak że każdy rozdział przypisany jest do kolejnej litery, np C jak cywile, D jak dom, E jak emocje itd. Mam świadomość, że nie wszystkie aspekty można uchwycić w takiej formie, a historie opisywane w następujących po sobie rozdziałach są prześwietlane...

Książka "Z Afganistanu.pl" to w zasadzie zebrane w jedną całość wpisy z blogu o tej samej nazwie prowadzone przez samego autora książki - Marcina Ogdowskiego (reportera wojennego). Wzbogacone oczywiście o liczne komentarze, przemyślenia autora oraz zdjęcia pochodzące również ze strony blogu.

Autor bardzo rzetelnie opisuje całą wojnę, rozwiewa różnej maści mity np....

Dobrze się sprawdza jako wprowadzenie to tematu wojny w Afganistanie i uczestnictwa w niej Wojska Polskiego.

Super. Myślę że każdy powinien coś takiego przeczytać. Wielki szacunek dla tych chłopaków. Wielkie dzięki dla Marcina za opisanie tego.

Książka bardzo ciekawa i co w niej jest rewelacyjne to sposob w jaki zostala napisana.Rewelacyjna lektura.

Bardzo dobra książka, która została pozbawiona niepotrzebnego patosu i zadęcia bardzo powszechnego, kiedy mówi się o wojnie oraz misjach. Co więcej Ogdowski nie unika ważnych tematów (chociaż niewątpliwie brakuje mi kilku aspektów), ale nie stara się przekonać czytelnika, że wojna jest słuszna, nasi żołnierze są cyborgami a wojska sprzymierzone to idealnie funkcjonujący...

Ciekawe świadectwo w miarę obiektywnego świadka wojennej zawieruchy. Niestety nie poparte pisarskimi zdolnościami.

• Chcę w prezencie
  • Afganistan