My, dzieci z dworca ZOO

Christiane FelscherinowKai Hermann Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry biografia, autobiografia, pamiętnik
Wir Kinder Vom Bahnhof Zoo
832070801X
Ryszard Turczyn
Wydawnictwo Iskry
narkotyki literatura młodzieżowa narkomania uzależnienia młodzież dzieci Berlin Niemcy
Wir Kinder Vom Bahnhof Zoo
biografia, autobiografia, pamiętnik
832070801X
Ryszard Turczyn

Opinie [1 799]

Pozycja obowiązkowa. Po jej uważnej lekturze chyba nikt nie sięgnie po narkotyki. Widać, że autorka wie o czym pisze bo sama to przeszła taką drogę. Na plus język i wiernie oddane realia epoki. Wszystko to sprawia, że łatwo można się wciągnąć w jej czytanie, aż chciałoby się powiedzieć "uzależnić"

Jak dla mnie - duże rozczarowanie. Książce nie można odmówić autentyczności. Jednak chyba przez język i styl autorki lektura była dość nudnawa

Jest straszna i napisana paskudnym językiem. Nie lubię ludzi, którzy biorą używki, by się komuś przypodobać, w szczególności nastolatków, dlatego znienawidziłam wszystkich bohaterów od razu, razem z rodzicami głównej bohaterki, ojca za bicie jej, matkę za nierobienie z tym niczego. Skończyłam na 47 stronie i nie przebrnęłam ani strony dalej, już nawet font zaczął mnie...

Wstrząsająca lektura. Temat okrutnie ciężki, przedstawiony z pierwszej ręki. Ta książka chyba poruszyła mnie najbardziej ze wszystkich jakie czytałam o tej tematyce.
Słyszy się oczywiście o narkomanach wiele, zmieniają się używki, ale nałogi nie znikają. Nie miałam jednak pojęcia o skali narkomanii u osób w tak młodym wieku, praktycznie dzieci. Skończyłam czytać wczoraj i...

Tyle wcześniej słyszałam o tej książce, że byłam ciekawa, czy te pogłoski co tam jest opisane są prawdziwe. Po jakimś czasie wpadła mi w ręce właśnie ta lektura i myślałam, że będzie więcej jakiś ostrych opisów. Książka porusza ważny temat ale legenda jaką ja słyszałam przed jej przeczytaniem nastawiała mnie na to, że niektórych opisów nie będę mogła normalnie przeczytać...

Książka jest ważna, potrzebna, poruszająca, prawdziwa. Niestety też dość nudna. Ciągnie się niemiłosiernie. Jako lekturę z przesłaniem oceniłabym ją wyżej, ale jako "czytadło" jest męcząca.

Jako ojciec trzylatki, bardzo poruszyła mnie ta opowieść... Co miało decydujący wpływ, że Christiane tak w to wsiąkła, czyżby to głównie przez rozwód rodziców i agresywnego Ojca? A może to potrzeba samoakceptacji oraz myśl, że można żyć inaczej od innych, że jest się stworzonym do czegoś więcej niż to szare blokowisko bez perspektyw. Przeraziło mnie, że od rodzica...

Książkę czytała dawno temu, ale do tej pory pamiętam uczucia, które we mnie wzbudziła. Polecam każdemu, kogo interesują takie książki, pozycja obowiązkowa! Według mnie lepsza, niż "Pamiętnik narkomanki".

Pamietam, ze mama kupiła mi ta książkę jak wyprowadziliśmy się z Polski miałam wtedy 12 lat. Ksiazka wywarła na mnie ogromne wrażenie ale również przerażenie. Polecam młodszym ale może i tez starszym by przekonać się to co znaczy uzależnienie i jest to naprawdę coś okropnego

Mocna, prawdziwa, okropnie smutna. Ale cudownie napisana. Wywarła na mnie wrażenie lata temu. Godna polecenia dla poszukującego książki w tych klimatach :)

Dyskusje

36 949