My, dzieci z dworca ZOO. Christiane F

Christiane FelscherinowKai Hermann
biografia, autobiografia, pamiętnik 244 str.
Wir Kinder Vom Bahnhof Zoo
832070801X
Ryszard Turczyn
Wydawnictwo Iskry
biografia, autobiografia, pamiętnik
narkotyki literatura młodzieżowa narkomania uzależnienia młodzież dzieci Berlin Niemcy

Wir Kinder Vom Bahnhof Zoo
832070801X
Ryszard Turczyn
Wydawnictwo Iskry
biografia, autobiografia, pamiętnik

Kup książkę

Opinie [1 761]

Przeczytałam ją jako nastolatka, a teraz jako matka nastolatki. Wrażenia podobne. Trudno przejść obojętnie. Książka ta powinna być lekturą obowiązkową dla młodych i starych.

Porażająca. Polecam!

Pamiętam jak miałam 14 lat i prosiłam Panią w bibliotece szkolnej, żeby mi wypożyczyła tę książkę :)
Ciężki i ważny temat- narkomania.
W dobie ogólnodostępnych używek pozycja obowiązkowa, ku przestrodze, dla rodziców i dorastających dzieci.

kiedyś i dziś mnie szokuje

Bardzo fajna i mądra opowieść o zagubionej życiowo nastolatce. Niestety, autorka książki tak naprawdę nigdy nie wyszła z tego strasznego nałogu, jakim są niewątpliwie narkotyki i dalej ćpa. A żeby tego było mały, zostało zabrane jej jedyne dziecko z tego powodu. Ale tak wyglądał Berlin w latach 70-tych otoczony murem dzielącym NRD a RFN. Żadnego oparcia w rodzicach, rówieśnicy ...

Przerażająco prawdziwa książka. Młoda Christiane i jej historia - opowiada o swoim patologicznym dzieciństwie, braku zainteresowania rodziców, początkach jej uzależnienia, "niewinnej" zabawy z haszem, kwasem i później heroiną. A wszystko to zaprowadziło ją do miejsca z którego niektórzy już nie wracają. Do końca nie wiemy jak potoczyły się jej losy. Możemy tylko mieć nadzieję ż...

Książka dobra, lecz ostatni rozdział był bardzo fajny, słodki, szczęśliwy, co może powodować, wręcz zachęcenie do narkotyków, ponieważ daje fałszywy przeakaz, że można wyjść z takiego gówna jakim są narkotyki bez szwanku, wystarczy się wyprowadzić. Książkę polecam. Ciekawostką jest fakt, że autorka powieści nigdy nie wyszła z tego nałogu, a w 2008r. władze pewnego kraju zabrały...

Polecam rodzicom, a oni powinni polecić dorastającym dzieciom. I patrzeć, by widzieć.

Mocna historia. Wstrząsnęła mną. Jest też na swój sposób smutna i przerażająca, ale traktowałam ją jako ciekawostkę.

co tu dużo mówić - beletrystyczna forma reportażu o problemie narkotykowym Berlina lat 70. Brudne, beznadziejne, przykre. Choć muszę przyznać, że inaczej odebrałam tą powieść w momencie gdy mieszkam w Berlinie. Tym razem była to dla mnie bardziej "namacalna" literatura, nadal jednak bardzo ciężkiego kalibru.

Dyskusje