Ćpun

Junk
literatura piękna
2002-11-01
Tomasz Lewandowski

Przeczytałam jako rodzic nastolatki. Polecam innym rodzicom. Choć uświadamia naszą bezsilność wobec pewnych zachowań naszych dzieci. Córki nie udało mi się namówić do przeczytania. Niestety. Bo m.in. dzięki przeczytanym w młodości "Dzieciom z dworca ZOO" nigdy nie pociągały mnie narkotyki.

Ciekawa historia. Niektóre opisy sytuacja mną wstrząsnęły do szpiku kości.

Niestety nie poruszyła mnie ta książka tak jak inny.
Zdecydowanie zbyt.... może nie tyle przerysowany świat młodych ćpunów, co zbyt dziecinnie pokazany ( okej... w sumie czego wymagać od 14 latków.... ale jednak autorem nie jest nastolatek). Książka, którą chyba zrozumie każdy nastolatek, który aktualnie jest w huśtawce nastrojów- zaczynając od " hahaha hihihi jest...

Czytałam tą książkę gdy byłam jeszcze dzieciakiem pamiętam do dziś jakie wrażenie na mnie zrobiła wtedy jeszcze nic nie wiedziałam o tematach które są tam poruszane zgadzam się że rodzice też powinni ją czytać polecam

Świetna książka, która o dziwo, bardziej poruszyła mnie teraz, w dorosłym życiu niż kiedy byłam nastolatką. Doświadczenia zmieniają postrzeganie...

Byłam pewna, że po tych wszystkich przejściach, po tym wszystkim, co przeszli razem, Smółka i Gemma będą razem. Gemma wyszła z tego, Smółka dalej się z tym boryka. Książka pokazuje, co narkotyki robią z ludźmi, pokazuję, że wystarczy chwila, a całe nasze życie zmienia się o 180 stopni.

Osobiście uważam, że bardziej wiarygodnie by brzmiało, gdyby główni bohaterowie byli 16-latkami i byli bardziej dojrzali psychicznie. Książka sama w sobie jest lekko napisana, więc jak na tematykę bardzo przyjemnie się czyta. Jedynie zachowanie Gemmy osobiście mnie trochę irytowało, bo zachowywała się mentalnie jak 11 latka.

Od zawsze lubiłem patologiczną tematykę,a dokładnie to odkąd przeczytałem kultowe pozycje w tej tematyce-Pamiętnik Narkomanki i Dzieci z Dworca Zoo w nastoletnim wieku.To jest historia nastolatków,którzy to uciekają z domu i trafiają na ulice,gdzie wkręcają się w twarde narkotyki,prostytucje i postępuje ich totalny upadek na dno.Zaczyna się od niezrozumienia,buntu,złej...

Książkę przestałam czytać po 30 stronach. Moim zdaniem, akcja nic nie wnosiła, wszystko powoli się rozkręcało i i tak nic się nie działo. Styl pisarza jest dobry. Natomiast wątpię, abym sięgnęła po jeszcze jakąś inną książkę, tego autora.

Ksiazka za dlugo sie zaczyna, ciagnie sie i ciagnie i najlepsze jest to, ze dobrnelam do polowy ksiazki i dalej nie bylo nic o cpaniu. Ale pozniej sie rozkrecilo i bylo juz lepiej. Ksiazka moze nie jest rewelacyjna, ale jezeli ktos lubi tematyke, warto przeczytac, gdyz jest napisana na poziomie.

Dyskusje

5 152