Randka w ciemno

Okładka książki Randka w ciemno Diana Palmer
Okładka książki Randka w ciemno
Diana Palmer Wydawnictwo: Harlequin Seria: Gwiazdy Romansu literatura obyczajowa, romans
Gwiazdy Romansu
Blind Pro mi ses
Harlequin
2017-06-08
2017-06-08
Wanda Jaworska

Ostatnio miałam okazję poznać treść utworu Diany Palmer pod tytułem „Randka w ciemno”.
Jest to dosyć krótka historia, pochodząca z 1984 roku i nie mająca kontynuacji.
Nowela bardzo swoją treścią przypomina mi inną książkę tej samej autorki.
Jaką?
Zapraszam do lektury mojego posta…

Jest to dosyć krótka historia, pochodząca z 1984 roku i nie mająca kontynuacji.
Nowela bardzo swoją treścią przypomina mi inną książkę tej samej autorki.
Jaką?
Zapraszam do lektury mojego posta…

Pielęgniarka Dana, aby poradzić sobie z własnymi problemami (wypadek samochodowy i śmierć mamy) podejmuje się wyzwania opieki nad Gannonem, który stracił wzrok również w wypadku.
Mężczyzna jest trudny w obyciu,  bo z dnia na dzień stał się zależny od innych. Do tego rzuciła go narzeczona.
Pacjent i jego opiekunka zostają narzeczonymi, po to ,by po chwili się rozstać.
Powód zerwania zaręczyn jest ciekawy, ale gatunek wymaga tego, by się nie rozpisywać i gdyby pisarka miała okazję rozbudować fabułę, to chętnie dałabym wyższą ocenę.
Podobał mi się melancholijny wydźwięk książki, cierpienie wynikające z trudnych doświadczeń i Dana jako uosobienie dobra i poświęcenia.

Pacjent i jego opiekunka zostają narzeczonymi, po to ,by po chwili się rozstać.
Powód...

lekka książka na wieczór. przeczytana w 3 godzinki.

lekka książka na wieczór. przeczytana w 3 godzinki.

Lekki romansik.W sam raz na późne wieczory dla relaksu. Żadnych scen łóżkowych aby lekkie pocałunki.

Książeczka na pół wieczoru. Odmóżdżacz i nic więcej. Sympatyczne, przewidywalne, wręcz infantylne, z błędami, ale cóż to nie jest literatura najwyższych lotów i na całe szczęście to tej kategorii nie aspiruje.

• Diana Palmer
  • Harlequin