Kup teraz - 17 ofert w cenie od 7.65 zł do 31.97 zł

Zysk i S-ka
Shtum
literatura piękna
Paweł Wieczorek

Ta książka jest wzruszająca, smutna i prawdziwa.
Ukazuje walkę z bezduszna biurokracją
Każdy rodzic powinien przeczytać tą powieść, aby dostrzec jakie ma szczęście, że wychowuje zdrowe dziecko...
A rodzice dzieci autystycznych odnajdą w tej książce zapewne niejedno odniesienie do swej codziennej walki

Wzruszająca

Na półkach: , , , ,

(...)

Autor pokazuje codzienność rodziny obarczonej wychowaniem dziecka specjalnej troski i pewnie niejeden rodzic czytający treść "Ciszy" po jej lekturze odetchnie, że to nie na niego padło, że ma przywilej cieszyć się zarówno zdrowiem własnego potomka, jak i brakiem przykrych doświadczeń z systemem. Rodzic ma prawo myśleć poprzez uczucia i walczyć o to, co uważa za...

Czuję się spełniona.
Książka dostarczyła mi wszystkiego, czego potrzebowałam.
Uśmiechu, refleksji, wnioskowania, łez, nawet przeraźliwego szlochu. Miłości ojcowskiej i matczynej, przejmującej troski rodzeństwa.

Opowieść pozwala poznać Nam istotę ciszy, która jest pewnym sposobem komunikacji.

Pozostanę z "Ciszą" w ciszy.

Świetnie napisana, poruszająca historia walki ojca chłopca ze skrajną postacią zaburzenia ze spektrum autyzmu. Walki z systemem, w którym pieniądze są ważniejsze od dobra dziecka o to, by dostać się do placówki, która zapewni chłopcu prawdziwie godne warunki i umożliwi rozwój jego potencjału. A w tle rozpad małżeństwa, które nie wytrzymało ciężaru trudności, uzależnienia i...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Perełka. Pełna szczerości, prawdziwości i emocji. Dużo emocji, trudnych i prawdziwych. Trudno się to czyta a jak musiało być trudno to samemu napisać. O sobie samym... takie historie są niezwykłe i dla mnie cenne.

Nikt nie przekaże lepiej historii o chorobie niż ta osoba, która bezpośrednio ją doświadcza. Jem Lester napisał o autyźmie - trudnej, wymagającej wielu wyrzeczeń chorobie, dotykającej nie tylko na nią cierpiących, ale rowniez tych którzy są blisko niej. Niełatwe małżeństwo, uzależnienia, skomplikowane relacje międzypokoleniowe. To wszystko można odnaleźć w tej książce, aby...

Dziękuję. Dzięki tej książce pozwolono mi choć trochę zrozumieć rodzica dziecka autystycznego.

Ben i Emma to rodzice dziesięcioletniego Jonaha chłopiec cierpi na autyzm jest dzieckiem autystycznym.
Nie mówi,nie umie korzystać z toalety. Rodzice chcą znaleźć szkołę prywatną dla swojego chorego syna przenieść go do innej placówki.
Potem ojciec Jonaha postanawia przeprowadzić się z nim do swojego zrzędliwa,upierdliwego ojca Bena,żeby zamieszkać u niego w domu.
Historia...

Ciekawa historia. WAŻNA TEMATYKA. Warto przeczytać bo świadomość o autyzmie nadal jest nikła.

• 2018
  • 2017