Inne życie. Biografia Jarosława Iwaszkiewicza. Tom 2

Radosław Romaniuk Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo Iskry
Jarosław Iwaszkiewicz
biografia, autobiografia, pamiętnik
Jarosław Iwaszkiewicz
Inne

Na półkach: , , , ,

Biografia świetna, ale mniej pasjonująca niż tom pierwszy. Tu środek ciężkości przeniesiony jest na analizę twórczości Iwaszkiewicza, sam główny bohater gdzieś nam umyka, chowa się za swoimi dziełami. No i coś co przeszkadzało mi najbardziej, ginie właściwie rodzina autora Brzeziny. Szczątkowo wspomina się o jego żonie, ale już córki, wnuki są, a jakoby ich nie było.

Ale...

KULTURALNE INGREDIENCJE BLOG

Radosław Romaniuk napisał monumentalną biografię Jarosława Iwaszkiewicza. Choć autor "Panien z Wilka" doczekał się już kilku opracowań, to wydaje się być najpełniejsze i najbardziej rzetelne. Co więcej, Romaniuk dysponuje nie tylko ogromną wiedzą, ale posiada przy tym obrazowy, interesujący talent narracyjny - książkę się znakomicie czyta....

Dyskusje

• W domowej bibliotece