Zastrzyk śmierci

Okładka książki Zastrzyk śmierci Małgorzata Rogala
Okładka książki Zastrzyk śmierci
Małgorzata Rogala Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Agata Górska i Sławek Tomczyk (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Agata Górska i Sławek Tomczyk (tom 4)
Czwarta Strona
2017-10-25
2017-10-25
literatura polska

Tomczyk i Górska na tropie... mordercy wstrzykującego swoim ofiarom zabojczą substancję i w ten sposób pozbawiających ich życia. To 4 tom serii z parą policjantów. Czyta się bardzo dobrze, miłość między parą kwitnie, a końcówka książki spowodowała że zdecydowałem się kontynuować tą serię i sięgnąłem po tom 5. Dla mnie mocna 7.

Najlepsza część jak do tej pory. Cud, miód i orzeszki - odniosłam wrażenie, że to był najbardziej dopracowany pomysł na fabułę 👌🏻

Książkę dobrze się czyta tylko, że to kolejna część w której znowu wszystko odbywa się w jednym kręgu znajomi, znajomi naszych znajomych, byli partnerzy i na końcu wszystko cudownie się łączy.

W sumie książkę czyta się całkiem nieźle chociaż są momenty, że się dłuży. Akcja nie jest porywająca, a do tego jeszcze często przeplatana scenami nieciekawymi, nie mającymi wpływu na tą akcję;
- Za dużo prywatnych relacji między dwoma głównymi bohaterami. Do tego w tych relacjach nic się nie rozwija tylko w kółko to samo (co kilkanaście stron) - można by powiedzieć "kopiuj, wklej",
- Za dużo scen typu "siądźmy i podsumujmy co mamy" - (też co kilkanaście stron, a czasem i częściej),mimo że śledztwo nie posunęło się nawet o krok do przodu - w kółko to samo - można by powiedzieć "kopiuj, wklej".
Nie mniej książkę oceniam na "dobrą" - po pierwsze, jako część cyklu, a po drugie - biorąc pod uwagę poziom większości obecnej literatury - "zastrzyk śmierci" mimo niedociągnięć i tak jest powyżej "przeciętnej"

Morderca już wydał wyrok. Zostało niewiele czasu.

Szef portalu krytyki kulinarnej zostaje zamordowany. Ciało znajduje żona i od razu wiadomo, że nie była to przypadkowa ofiara- morderca pozbawił mężczyznę życia za pomocą śmiertelnego zastrzyku, a niedługo potem w okolicy giną kolejne osoby w podobny sposób. Kto jednak kryje się za morderstwami i jaki powód się za nim kryje? To spróbują rozwikłać starsza aspirant Agata Górska i komisarz Sławek Tomczyk oraz wszyscy ci, którzy zdecydują się zajrzeć w karty książki
****

Rasowy kryminał, szybka akcja i ciekawe zwroty akcji.
Książka została przeze mnie przeczytana już jakiś czas temu i mogę teraz śmiało powiedzieć, że zostało mi jedynie wrażenie, że była ona dobra i szybko się ją czytało.
Nie zostało we mnie jednak nic poza tym wrażeniem, dlatego daję gwiazdkę mniej niż początkowo zakładałam świeżo po lekturze.
Była to (mimo tematyki i gęsto ścielących się trupów) książka, którą zaliczyłabym do lekkich książek do czytania w podróży.
Zachęcam do przeczytania i wyrażenia własnej opinii.

Morderca już wydał wyrok. Zostało niewiele czasu.

Ostatnio mam tendencję do zaczynania książek ze środka serii. I tym razem było podobnie. Złapałam w ręce książkę - po czym zaczęłam czytać i się kapnęłam, że chyba to jest któraś z kolei książka z serii. Na szczęście są takie serie, którym nie przeszkadza, że zaczyna się czytać od środka.
Tym razem właśnie tak było.
Główny wątek jak to w kryminałach bywa dotyczył pary policjantów Agaty i Sławka. Nie znam ich historii od początku więc nie wiem jak się wszystko zaczęło. Wiem, że próbują stworzyć fajny, poważny związek. Niestety praca, którą wykonują nie pozwala im do końca stworzyć normalnego domu. Dodatkowo sprawę utrudnia im obecność siostry Sławka. która jest mega absorbująca i co chwilę wplątuje się w jakieś dziwne, krzywe akcje. Tym razem okazuje się, że umawiała się z mężczyzną przez internet, który okazał się zupełnie kim innym niż ona twierdziła. Jakby tego było mało to na dodatek zostaje on zamordowany w tajemniczy sposób poprzez wstrzyknięcie różnych toksycznych substancji do organizmu.
Zaczyna się wyścig z czasem i poszukiwanie zabójcy. Siostra Sławka oczywiście nic sobie z tego nie robi i dopiero jak zaczyna dostawać dziwne anonimy zaczyna się bać i myśleć, że będzie następna. Sławek z Agatą muszą zrobić wszystko aby uniknąć najgorszego i nie dopuścić do kolejnej ofiary, Czy im się to uda??
Powieść dobra, potrafiła mnie zainteresować - natomiast sama końcówka bardzo przewidywalna. Potrafiłam rozszyfrować zagadkę mordercy i powiązać wszystkie fakty w całość. Nie lubię takich zakończeń bo już mi się nie chce czytać i śpieszę żeby powieść skończyć bo i tak wiem jaki będzie finał.
Najbardziej w tym tomie zainteresowała mnie relacja głównych bohaterów. Jestem ciekawa jak ich historia się zaczęła. Chyba tylko przez to sięgnę po pierwsze tomy z tej serii.

Tym razem właśnie tak było.
Główny wątek jak to w kryminałach bywa dotyczył pary...

Super. Górska i Tomczyk w akcji-rewelacyjny duet. Czyta się niesamowicie, dużo się dzieje, akcja za akcja!

Bardzo sprawna akcja,fabuła,fajni bohaterowie.Czyta się szybko i chce się wiecej.👍

polecam wszystkim tę serię bardzo wciągająca

polecam wszystkim tę serię bardzo wciągająca

Wciągający kryminał z interesującą fabułą i bez zakończenia. A to oznacza, że z przyjemnością przeczytam o następnych zagadkach kryminalnych , nad których rozwiązaniem będzie pracowała para sympatycznych śledczych.

• Kryminał