Przyszłość Violet i Luke'a

Okładka książki Przyszłość Violet i Luke'a Jessica Sorensen
Okładka książki Przyszłość Violet i Luke'a
Jessica Sorensen Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: The Coincidence (tom 4) literatura obyczajowa, romans
The Coincidence (tom 4)
Probability of Violet and Luke,
Zysk i S-ka
2017-06-19
2017-06-19
2014-05-01
Ewa Helińska

Kolejna część z serii o Luke i Violet. Nie porwała mnie, aczkolwiek była dość interesująca, mimo że jak poprzednio - zachowanie bohaterów nie było racjonalne.

Kolejna bardzo dobra książka, która ukazuje jak trudne życie mają niektórzy ludzie i jak ciężko jest się mierzyć z czymś co nas przerasta.

Kurczę, pierwsza część losów Violet i Luke'a była naprawdę fajna. Czuję się rozczarowana drugą częścią, bo liczyłam na coś więcej. Styl podobny jak w "Przeznaczenie Violet i Luke'a", lecz emocje wywoływane są tu trochę na siłę. W sumie cała akcja jest tworzona na siłę i mam wrażenie, że autorka napisała ją tylko i wyłącznie dla zysku... Pani Sorensen, ma Pani ode mnie minusa, a zapowiadało się, że będzie dla mnie kolejną Colleen Hoover. Zobaczę wkrótce, co zmajstrowała Pani swoim bohaterom w trzeciej części ich przygód. Oby było lepiej!

Druga część serii o Violet i Luke’u. Pierwszy tom zakończył się rozstaniem pary. Luke próbuje odzyskać równowagę w życiu, ale ciągle myśli o byłej dziewczynie. Natomiast Violet wróciła do swojego przybranego ojca Prestona, który zmusza ją do handlu narkotykami oraz odbywania z nim czynności seksualnych. Wkrótce los znowu splata jednak ścieżki Violet i Luke’a. Kiedy chłopak dowiaduje się w jakiej sytuacji jest jego ukochana, postanawia ją ocalić, nawet wbrew jej własnej woli.

Początek książki niezbyt mi się spodobał. Violet okazała się dla mnie dość irytującą bohaterką, która z własnej woli odcięła się od Luke’a i wróciła do Prestona, a zamiast zauważyć błędy w sobie, ma pretensje do ,,losu”. Jednak na szczęście autorka nie ciągnęła zbyt długo tego wątku i pozwoliła Violet i Luke’owi na nowo do siebie dotrzeć. Przyznam, że ich miłość bardziej poruszyła mnie w poprzedniej części, ale tutaj też nie było źle. Bardzo duże wrażenie robi przemiana Luke’a, który postanowił zerwać z alkoholem i przygodnym seksem i który naprawdę bardzo poświęca się dla dobra Violet. Myślę, że wiele dziewczyn oddałoby sporo za takiego chłopaka. Cieszę się też, że autorka sztucznie nie dramatyzowała niektórych sytuacji i pozwoliła im w miarę szybko się rozwiązać. Zakończenie naprawdę mnie zaskoczyło.

Właśnie - ,,szybko”. Bardzo żałuję, że autorka nie zdecydowała się połączyć ,,Przyszłości” z trzecim tomem, bo mam wrażenie, że ta część jest nie dość, że wyraźnie krótsza od poprzedniej, to jeszcze dość mało się w niej dzieje i naprawdę akcja tutaj jest nie starcza na całą książkę, a różne zagadnienia za łatwo się wyjaśniają.

Ostatecznie książka bardzo mi się spodobała, choć nie miała w sobie tego czaru co pierwsza część. Mimo to polecam.

,, (…) nie jesteś w stanie myśleć logicznie, jeśli bardzo ci na kimś zależy”

Pierwsza część historii Violet i Luke'a porwała mnie po całości. Jak wspomniałam w opinii, największą jej zaletą był brak zahamowań przez autorkę, która swoim bohaterom nie szczędziła cierpienia i krzywd. Zaletą było to w pierwszym tomie, ale już nie do końca w drugim. Mam wrażenie, że momentami to nieszczęście było przesadzone. W końcu ile znieść może dwójka nastolatków?

"Przeznaczenie Violet i Luke'a" skończyło się w momencie uświadomienia sobie pewnej sprawy, która wstrząsnęła zarówno bohaterami jak i czytelnikami. I choć dla mnie zakończenie nie było zaskoczeniem ani trochę, bo dość szybko udało mi się je przewidzieć - biorąc pod uwagę podpowiedzi autorki, wcale nie było to trudne - to bardzo byłam ciekawa tego jak autorka wybrnie z całej tej katastrofy. I uważam, że jej się udało zrobić to zgrabnie i realnie.

Realne już nie do końca były pewne wydarzenia. Ciągle i ciągle na bohaterów spadała nowa bomba emocjonalna, nowa prawda wychodziła na wierzch nie dając im chwili spokoju. Przez to zaczęłam się zastanawiać, czy w końcu nadejdzie moment, w którym nic się nie wydarzy i zrobi się spokojnie. Pomieszanie z poplątaniem, ciągłe dramaty, doganiająca przeszłość i cierpienie - tymi słowami mogłabym tę książkę opisać. Tak jak napisałam na początku, że nie do końca mi to odpowiadało, to jednak nie mogłabym obniżyć oceny, bo mimo wszystko ta historia mnie poruszyła, nie dała od siebie oderwać i w dalszym ciągu rozrywała mi serce.

Zdaję sobie sprawę, że dość chaotycznie to wszystko przedstawiam, ale kiedyś już wspominałam, że pisanie opinii, drugiego czy któregoś tomu serii jest niezwykle trudne. Z jednej strony chciałabym napisać nieco więcej o fabule, ale z drugiej nie chcę tego robić, bo jeśli ktoś ma ją w planach, to zepsułabym mu przygodę z tą historią.

"Przyszłość Violet i Luke'a" skupia się na wybaczaniu i pogodzeniu się z przeszłością. Uświadamianie sobie swoich uczuć jest dla bohaterów bardzo trudne, szczególnie że nikt nie nauczył ich kochać i nie dał poczucia bezpieczeństwa. Patrzenie się z boku na ich zmagania było dość wzruszające, ale na szczęście autorka udowodniła swój talent i nie ma wątpliwości, że jest wybitną pisarką.

Ponadto w jej książkach lubię powolne tempo. Nie ma pośpiechu, bohaterzy nie skaczą sobie w ramiona zaraz po poznaniu się. Wręcz przeciwnie, zajmuje im to wieczność, co mogłoby być nużące, ale w obliczu ich historii nie wyobrażam sobie by mogło być inaczej.

...

Ta książka łamie serce.
Autorka skupia się na emocjach jednocześnie nie zawracając sobie głowy tym, co czujesz. Możesz płakać albo wbijać sobie paznokcie w skórę, nikt się nie zdziwi.
Violet i Luke to mieszanka wybuchowa, a cały ten cykl wdziera się w duszę i nie ma zamiaru łatać dziury, którą po sobie zostawia.

Ta książka łamie serce.

Nie wciągnęła mnie na maksa, raczej czytałam bez większej fascynacji.
Zdecydowanie bardziej zaintrygowała mnie pierwsza część dotycząca ich losów.
Ten tom jest takim zapychaczem, strasznie depresyjnym. Bardziej pasuje określenie, że przebrnęłam przez niego niż przeczytałam.

Nie wciągnęła mnie na maksa, raczej czytałam bez większej fascynacji.
Zdecydowanie bardziej zaintrygowała mnie pierwsza część dotycząca ich losów.

Zapomnijcie o Callie i Kaydenie. Poznajcie Violet i Luke'a! Dla mnie tych par nie da się porównywać, ponieważ druga jest o niebo lepsza! Historia Violet i Luke'a pokazuje jaki wpływ może mieć przeszłość na naszą teraźniejszość, jak wiele od tego zależy i ile możemy przez to wycierpieć. Główni bohaterowie są destrukcyjni. Czasami nierozważni. Ale, jeśli chodzi o chronienie siebie nawzajem, zrobią wszystko, aby zapewnić bezpieczeństwo drugiej osobie. "Przeznaczenie Violet i Luke'a" (pierwsza część ich historii, a trzecie jeśli chodzi o serię) odebrałam na wielki plus, a sięgając i czytając kilka dni temu "Przyszłość Violet i Luke'a" nie mogłam wyjść z podziwu. Dalej nie mogę! Tak bardzo podoba mi się ta historia, połączenie ich przeszłości i wspólna przyszłość, która mam nadzieję zakończy się happy endem. Seria J. Sorensen opowiada historie grupy przyjaciół, ale każda pozycja skupia się tylko na wybranych osobach - pierwsze dwie książki dotyczą Callie i Kaydena, a w tym czasie o Violet i Luke'u(?) dowiadujemy się... w sumie to nic. Tak samo jest w następnych dwóch części tylko zmieniają się główni bohaterowie. Co za tym idzie? Chociaż Callie i Kayden byli mi obojętni stałam się ciekawa co tam się u nich dzieje, dlatego czekam na kontynuacje ich historii w tomie szóstym, a także na piąty, który jest ostatnim o Violet i Luke'u(?)! Dajcie mi go szybko, proooooszę 😍

Kontynuacja wcale nie gorsza od poprzedniej części, ale chyba już sie przesyciłam tymi wszystkimi nieszczęściami, które spotykaja głównych bohaterów. Te przedziwne zbiegi okoliczności nie maja w sobie ani odrobiny realizmu.

Książka świetna, intrygująca i mroczna.
Pochłonęłam ją bardzo szybko, wywarła na mnie duże wrażenie.

O wiele lepsza historia Violet i Luke'a niż pierwsza część :)

Czasem tylko byłam trochę zdziwiona ogromem nieszczęść, które spadały na dwoje tak młodych ludzi...
Bardzo pokręcona historia...Ufff, dobrze, że to tylko książka :)

Polecam! <3

Najpiękniejsze cytaty:

"...zbyt dobrze wiem, że nic, co dobre, nie trwa wiecznie."

"Bajki tak naprawdę nie istnieją."

"Czy moglibyśmy być dwoje przeciw światu?"

Książka świetna, intrygująca i mroczna.
Pochłonęłam ją bardzo szybko, wywarła na mnie duże wrażenie.

O wiele lepsza historia Violet i Luke'a niż pierwsza część :)

Bardzo pokręcona historia...Ufff, dobrze, że to tylko książka :)

Polecam! <3

Najpiękniejsze cytaty: