Druga szansa

Znak Literanova
2016-09-12
2016-09-12
Małgorzata Hesko-Kołodzińska

Bardzo fajna książka. Dawno nic mnie tak nie wciągneło. Trochę spodziewałam się zakończenia ale i tak czytałam z zapartym tchem. Lekki język, piękny wątek miłości. Można się rozmarzyć i zadumać.

Ta książka była tak wspaniała, tak ujmująca za serce i tak nieprzewidywalna, że nie da się tego opisać absolutnie żadnym słowem! 10 na 10! Wzruszająca dogłębnie, odejmujaca mowę na samym końcu! Konieczna pozycja do przeczytania, musowo. Czekałam ponad rok, żeby trafić na takie cudo i opłacało się poszukiwać takiej wspaniałej książki każdego dnia. Jestem poruszona, zachwycona i emocjonalnie rozchwiana. Wspaniała!

Inna, prawie od początku potrzebne są chusteczki... Bardzo wzruszająca, pełna emocji. I w pewnym sensie z dobrym zakończeniem...

Książkę czytało się bardzo szybko i lekko, zdecydowanie plus dla autorki za ciekawy i nietuzinkowy pomysł na fabułę, jednak liczyłam na bardziej pozytywne zakończenie ...

Zaskakujące zakończenie. Moja wyobraźnia podpowiadała mi rózne, ale takiego nie było w jej repertuarze. Czytałam jednym tchem.

Zapierająca oddech opowieść o uczuciach, o bólu i stracie. Jedno zdarzenie, jeden wypadek jest w stanie odebrać nam wszystko. Tak stało się w przypadku Rachel. Rozpędzony samochód uderzający w restauracje zabiera ze świata żywych najbliższą osobę naszej bohaterki. "Druga szansa" to nie opowiadanie o poszukiwaniu odpowiedzi, to nie stawianie twarzą w twarz z przyszłością. "Druga szansa" jest historią innej teraźniejszości, tej w którym Jimmy żyje. Czy główna bohaterka wykorzysta daną jej szansę, czy może jednak pozostanie drugą sobia z nowego świata? Zakończenie owszem i szokuje, ale jeśli uważnie zagłębicie się w historię, to jest kilka oznak świadczących do jakiego finiszu prowadzi nas autorka. Gorąco polecam.

Książka ta jest jak ciasto browni, czyli jest miejscami słodka, pełna intesywnych przeżyć , ale i mazista momentami. Zakończenie wzrusza i totalnie zaskakuje.

Magiczna książka z oryginalną fabułą.
Takiej jeszcze nie czytałam.
Tylko w magicznym świecie książek można odwrócić czas, zmienić swoje decyzje, dać sobie drugą szansę.
Czy wszystko co absurdalne, bez sensu, dzieje się tylko w podświadomości bohaterki? Czy nic nie dzieje się naprawdę?
Czytałam, analizowałam, snułam domysły.
Ale odpowiedzi na wszystkie pytania poznałam dopiero na końcu.
Zaskoczenie było szokujące, nie byłam na nie przygotowana.

Magiczna książka z oryginalną fabułą.
Takiej jeszcze nie czytałam.
Czy dziewczyna cierpi na rozszczepienie osobowości i żyje w dwóch równoległych światach?...

Miałam obawy co do tej książki, bałam się taniego romansu nastolatków, cudownych zbiegów okoliczności itp.
Jednak dałam szansę tej książce i nie żałuję, zo jest naprawdę dobra pozycja warta przeczytania.

Bardzo przyjemna książka na sobotni wieczór. Ze względu na 2 linie czasowe trochę w klimacie Guillaume Musso :)
Jak dla mnie historia nie do końca o ,,Drugiej Szansie", chociaż może po przeczytaniu ostatniego akapitu nie chodzi o alternatywne życie Rachel, a osób którym może pomóc.
Mniej więcej podejrzewałam, że właśnie taki los spotka naszą bohaterkę :(
W każdym razie, na końcu książka odpaliła warstwę emocjonalną!
Jak najbardziej polecam :)

Mniej więcej podejrzewałam, że właśnie taki los spotka naszą bohaterkę :(
W każdym razie,...

• Romans

Dodaj cytat z książki Druga szansa