Jej ostatni oddech

Okładka książki Jej ostatni oddech
Robert Dugoni Wydawnictwo: Albatros Cykl: Tracy Crosswhite (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2017-10-25
Data 1. wydania:
2015-01-01
Lech Żołędziowski
Lech Z. Żołędziowski literatura amerykańska poszukiwanie śledztwo thriller zabójstwo zagadka kryminalna zaginięcie

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Całkiem sympatyczna historia, pomimo oczywiście seryjnego mordercy i licznych zabójstw. Tracy jak zawsze pełna entuzjazmu -chciałabym mieć tyle energii, co ona.

Nie lubię historii o seryjnych mordercach, nadmiarze okropieństw i dziwnych powodach licznych zbrodni -ale ta historia jest raczej zabawna niż straszna, dla mnie to dobrze , a zabójca potraktowany z przymrużeniem oka.
Tracy jest oczywiście najlepsza i najbystrzejsza i najszybsza -trochę to kiczowate, ale ma swój urok.

To dopiero moje drugie spotkanie z autorem i przyznam, że pierwszą książkę czytało mi się lepiej i szybciej. Ta jest trochę rozwlekła, bohaterka wydaje się trochę naiwna, a w poprzedniej książce miałam wrażenie, że to twardo stąpająca po ziemi i wiedząca czego chce kobieta. Poza tym nie przepadam za osobami, które karmią koty jedzeniem prosto z puszki. Zobaczymy czy kolejna będzie lepsza :)

Ciekawa zagadka kryminalna. Czytało się dobrze i w sumie to tyle. Niestety nie wywarła na mnie zbyt dużego wrażenia. Poprawny kryminał, który raczej nie zostanie w mojej pamięci na długo.

Jak to często mam w zwyczaju ostatnimi czasy, nie zauważyłem, że to cykl, a ja biorę się za drugi tom, nie znając pierwszego. Coś mi się jednak, żebym się - przynajmniej w najbliższej przyszłości, miał zamiar zabrać za pierwszy tom, bo ten drugi, który przeczytałem, jakoś mnie nie zachwycił. Nie jest to zła książka, ale szału nie ma. Uleciała mi już z pamięci.

Po zamknięciu sprawy morderstwa Sary, Tracy wraca do Seattle. Tam będąc na strzelnicy odnajduje na płocie zawieszoną pętlę. Nie było by nic w tym niekojącego gdyby nie to, że morderca tancerki dalej jest na wolności. A pęta, sznur i jej węzeł dokładnie taki jaki używał morderca. Jednak szef zamknął sprawę pomimo, że jej nie rozwiązali.
Policja nie ma nic by ruszyć z miejsca.
Znajdują ciało kolejnej tancerki. Została zamordowana w specyficzny sposób. Wszystko wskazuje na to, że Seattle ma seryjnego mordercę. Jeden z grupy nazywa go Kowbojem, ta nazwa szybko się przyjmuje.
Tancerki nocnych klubów wpadają w popłoch, ktoś ewidentnie na nie poluje.
Nie mając wyjścia Nolasco powołuje specjalną grupę zadaniową by złapać Kowboja. Zaczyna się wyścig z czasem a szef nie ułatwia im zadania. Jak to się skończy?

Książka jest tak samo dobra jak pierwszy tom. Postacie są ciekawie wykreowane a bohaterka chce rozwiązać sprawę by nikt inny już nie zginął. Akcja leci szybko więc na nudę nie można narzekać a sama historia oraz jej rozwiązanie bardzo ciekawe.
Jest to bardzo dobrze napisany kryminał, który polecam. Zapowiada się naprawdę ciekawa seria.
Jeśli lubisz kryminał z dobrą zagadką to koniecznie sięgnij po tę serię.

Policja nie ma nic by ruszyć z...

Książka jest dobrze napisana, trzyma w napięciu, bo mimo pewnych oczywistości, wciąż pozostają niepewne dla czytelnika elementy. Bohaterowie też są dobrze skonstruowani i chyba budzą takie uczucia, jak autor by chciał (np. Nolasco irytację, a Faz sympatię).
Podoba mi się wejście do pewnego stopnia w psychikę bohaterów i że nie ma dłużyzn. Duży plus za pokazanie, że pozorne drobiazgi mogą mieć ogromny wpływ na czyjeś życie.

Na półkach: , , , ,

Audiobook.

Czytam opinie i widzę, że tą część ludzie bardziej chwalą niż pierwsza, a u mnie jest wręcz odwrotnie. Wydaje mi się, że autor przez połowę książki rozkręca akcje co mnie bardzo wynudziło i stwierdziłam że kolejną część sobie daruje. Na szczęście druga połowa mnie nieźle wkręciła więc porzucenie poszło w niepamięć.

Audiobook.

Książka wciągająca, a zakończenie niespodziewane. Jak zwykle główna bohaterka wpakowała się w niezłe kłopoty.

Całkiem dobrze się bawiłam. Z pewnością sięgnę po inne tomy. Ta sprawą mnie wciągnęła.

Świetna książka! Ciężko było się oderwać od czytania.

Świetna książka! Ciężko było się oderwać od czytania.