Grób mojej siostry

Robert Dugoni Wydawnictwo: Albatros Cykl: Tracy Crosswhite (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
My Sister's Grave
Data 1. wydania:
2014-11-01
Lech Z. Żołędziewski
Albatros
literatura amerykańska poszukiwanie śledztwo thriller zabójstwo zagadka kryminalna zaginięcie
My Sister's Grave
Tracy Crosswhite (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Lech Z. Żołędziewski

„Grób mojej siostry” jest pierwszą książką Pana Roberta Dugoniego, którą miałem okazję przeczytać. Otwiera cykl z detektyw Tracy Crosswhite.

Mam jeden problem. Zbyt szybko przywiązuje się do głównych bohaterów, a jeszcze bardziej w sytuacji, gdy występują w kolejnych tomach. Nie przypominam sobie postaci, która nie wzbudziła mojej sympatii. Bardzo polubiłem Tracy...

Dosyć przeciętny kryminał, w którym autor posługuje się utartymi schematami. Jest niewyjaśnione zagnięcie dziewczyny i siostra, która nigdy się z tym nie pogodziła i nie wierzy w winę skazanego. Po latach jest możliwość wznowienia procesu mamy więc fragment z przewodem sądowym. Jest też zauroczenie i mdły romans w tle. Nie mamy za to napięcia, tempa i tajemniczości. Można...

zupełnie przeciętna, nic szczególnego :/

119/52/2020

Zasadniczo nie jest to mój ulubiony gatunek literacki, ale ta powieść się broni.
Zaginięcie, poszukiwania, wyrok na podstawie poszlak, bo w momencie jego ogłaszania nie odnaleziono ciała zaginionej nastolatki.
Siostra ofiary upiera się, że rozwiąże zagadkę związaną z zaginięciem - gromadzi wiele dowodów na to, ze proces nie był prowadzony rzetelnie. Efekty jej działań będą...

Początek całkiem dobry, ale potem coraz gorzej. Nic absolutnie nie trzyma w napięciu. Nuda, nuda, nuda. Rozwiązanie.... Cóż, miałam przeczytać całą serię, ale nie dam rady.

Powieść sztampowa, raczej bez polotu, postaci, motywy a nawet niektóre sceny do bólu oklepane (że wspomnę choćby o "grze" w golfa...). Rozwiązanie trochę wydumane i na siłę melodramatyczne, w dodatku główna bohaterka irytująca jak diabli... Mimo to oceniam na 4, bo przyjemnie się czyta. Jak to już kilkoro Czytelników napisało, przedstawiciel gatunku "przeczytać i...

Męczyłam się okrutnie czytając "Grób mojej siostry", a dlaczego? Bo na 400 stron książki przez 300 nic się nie działo 😁. No dobra, może nie do końca zupełnie nic ale nic odkrywczego.
Od samego początku wiemy, że ktoś coś spierdzielił i śledztwo pozostawia wiele do życzenia, w zasadzie wiemy też kto za tym wszystkim stoi. Tak na prawdę przez te 300 stron poznajemy jedynie...

Na półkach: , , , ,

Książka byłaby naprawdę dobra gdyby nie zakończenie. Nie przekonało mnie i zostawiło jedynie uczucie niedosytu. W zamierzeniu miało być chyba przewrotne, ale, jak dla mnie, było tylko rozczarowujące. Mimo wszystko klimat, intryga i dobrze zbudowane postacie sprawiły, że z chęcią i nadzieją na dobrą rozrywkę sięgnę po kolejny tom.

Rewelacyjny thiller, pełen napięcia, stopniowanego niepokoju i gniewu. Intryga rozwija się spokojnie, ale poczucie niepokoju wzrasta. Chęć zrozumienia zaginięcia i morderstwa Sary wywołuje frustrację, podsuwa mnóstwo wyjaśnień... A rozwiązanie okazuje się proste i oczywiste... i zaskakujące. Polecam, czas z tą książką nie będzie zmarnowany.

Dyskusje

1 028