Inwazja

Okładka książki Inwazja
Wojtek Miłoszewski Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Wojna.pl (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Wojna.pl (tom 1)
W.A.B.
2017-06-06
2017-06-06
literatura polska manipulacja miłość niebezpieczeństwo odwaga political fiction Polska Rosja terror walka o wolność walka o życie Władimir Putin wojna

Oficjalne recenzje i

Sensacja mocno polityczna

Link do recenzji

950 141 38

Przerażające, zwłaszcza w obecnych czasach, gdy Rosjanie wystosowali notę by Polska była pod strefą wpływów rosyjskich. Oby ten czarny scenariusz nigdy się nie ziścił. Świetnie napisana książka, wciąga.

Przygnębia, zwlasza jeśli prawdopodobne jest, że fikcja może stać się rzeczywistością

Ciekawa wizja inwazji Rosji na Polskę :d

O Boże, co za chłam! Po przemęczeniu 1/3 tych wypocin wylądowało toto w worku z makulaturą. I jest to pierwszy raz, kiedy tak postąpiłem z książką. Postacie sztywne i bezpłciowe, dialogi wydumane.
Rozmowy dyplomatów na poziomie niezbyt rozgarniętych gimnazjalistów. Mnóstwo błędów logicznych. Nie wspominając o językowych. Widać, że Chłopina zaczytywał się w Clancym ale...

Przerażająca. Głupota i sposób myślenia rządzących przedstawiony w pełnej krasie. Jedna partia rządząca to katastrofa dla całego narodu. Najgorsze jest to, że ta wizja może się spełnić. Wystarczy jedna iskra i nasz świat pójdzie z dymem. Do przeczytania dla każdego, ku przestrodze. Mam nadzieję, że jeszcze nie jest za późno na zmiany.

Jeśli ktoś kiedyś pokusi się o stworzenie listy literatury "fajnopolskiej" to ta książka znajdzie się na niej na pewno. Zabieram się za drugi tom, bo chcę jeszcze więcej tego samego, o tych samych, w tym samym stylu.
Bo wszyscy lubimy te piosenki, które już znamy.

Pierwsza część odjechanej trylogii. Którą należy czytać z przymrużeniem oka, ale jednocześnie jako pewne ostrzeżenie.

Zaczyna się przygodowo, potem robi się bardziej politycznie. I militarnie. Wojna nadchodzi, wszystko staje się inne. Trup ściele się gęsto, zaczynamy przywiązywać się do bohaterów. A i tak to, co tu przeczytamy, jest zaledwie preludium tego, co stanie się...

Sprawnie napisana książką akcji. Ciekawe losy bohaterów, przeplatające się, dają świetny obraz sytuacji konfliktu zbrojnego na terenie Polski.

Historia świetna i co najbardziej przerażające - nie taka nierealna. Powieść jest napisana naprawdę dobrze jak na debiut, choć pewnie wiele jest jeszcze do poprawy (redakcja tekstu trochę kuleje). Ufam, że kolejna część będzie pod tym względem znacznie lepsza.

Bzdury za bzdurami. Nie polecam

1 664