Sekret pozytywki

Annie Jay Wydawnictwo: Skrzat Cykl: Elżbieta. Księżniczka z Wersalu (tom 1) literatura młodzieżowa
Élisabeth. Princesse a Versailles. Le Cadeau de la reine
Barbara Wicher
Skrzat
literatura dla dzieci i młodzieży literatura francuska literatura XXI wieku powieści
Élisabeth. Princesse a Versailles. Le Cadeau de la reine
Elżbieta. Księżniczka z Wersalu (tom 1)
literatura młodzieżowa
Barbara Wicher

Bardzo dobra książka dla dzieci. Ukazane są w niej postacie historyczne, które uczestniczą w wymyślonych przez autorkę przygodach.
Smutna jest prawdziwa historia księżniczki Elżbiety Burbon, która zostaje zamordowana w wieku 30 lat.

Zachęcona przez Wydawnictwo Skrzat, postanowiłam sięgnąć po tę serię. Nie zawiodłam się. Cudowna seria, idealna dla dziewczynek żądnych ciekawych historii. Poza przygodami Elżbiety, w książkach przemycony jest wątek historyczny, co za tym idzie, książka nie tylko bawi, ale też uczy!

Opowieści w sprytny sposób przemycają fakty o życiu na dworze oraz byciu prawdziwą księżniczką, jednocześnie stanowiąc bezcenną lekcję historii. Dopełnieniem całości są piękne ilustracje oraz przypisy, wyjaśniające dziwnie brzmiące słowa i zwroty. Gorąco polecam każdej księżniczce i nie tylko

Recenzja w całości: http://mamao.pl/elzbieta-ksiezniczka-z-wersalu-annie-jay/

Historia księżniczki Elżbiety, wnuczki króla Ludwika XV i siostry Ludwika XVI. Poznajemy jedenastoletnią dziewczynkę, rozpieszczoną, najmłodszą, czyli ulubienicę, której można więcej. Rozpoczynając przygodę z Elą: na początku mamy podpisane ilustracje wszystkich ważniejszych bohaterów książki, z krótką charakterystyką. Na końcu natomiast znajduje się plan Wersalu, a także...

• Dzieci
  • Na półce u dzieci
  • 2019
  • Przeczytane w 2017 roku
  • Przeczytane w 2019
  • Przeczytane 2017
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Sekret pozytywki