Kicia Kocia majsterkuje

Anita Głowińska Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Kicia Kocia (tom 23) opowieści dla młodszych dzieci
Media Rodzina
kicia kocia anita głowińska literatura dziecięca dla dzieci majsterkowanie
Kicia Kocia (tom 23)
opowieści dla młodszych dzieci
kicia kocia anita głowińska literatura dziecięca dla dzieci majsterkowanie

Tym razem Kicia Kocia spędza dzień z dziadkiem. Cieszę się, za postać dziadka została wprowadzona do opowieści, bo to bardzo ważna osoba w życiu dziecka. Oczywiście nie mniej niż babcia. Babcia poczyta i ugotuje, z kolei dziadek zapewni dziecku niezapomniane wyprawy na zakurzony strych, urządzi polowanie na nieistniejące potwory, zabierze do lasu na grzyby czy tropienie...

My należymy do fanów Kici Koci, dlatego więcej o tej serii krótkich opowiadań dla najmłodszych pisałam na moim blogu: https://matkawberku.pl/index.php/2018/11/01/kicia-kocia-gdzie-jest-szczurek/

Kici Kocię czytamy od kiedy córka skończyła 3 lata. Idealnie obrazuje i tłumaczy dziecku prawidłowe zachowania w domu i nie tylko.

Świetna, rodzinna książeczka. Jedna z lepszych z tej serii. Serdecznie polecam.

2000

Gdybym miała takiego dziadka jak Kicia Kocia, dziś nie byłabym łamagą, co gwoździa sama wbić nie potrafi, że o wymianie dętki w kole rowerowym nie wspomnę.

Kicia Kocia uczy się, jak wbijać gwoździki i tego, jak wywiercić dziurkę oraz kilku innych podstawowych rzeczy ze stolarki, jak np. odmierzanie odpowiedniej długości desek. Przy okazji pomaga dziadkowi, opatruje mu rany i uczy się zaradności.

Tym razem tytułowa bohaterka spędza czas z dziadkiem, który postanawia zbudować szafkę na konfitury babci. Wraz z Kicią Kocią przygotowują wszystkie potrzebne rzeczy, zabierając się do pracy. Nawet Kicia Kocia może przyczynić się do powstania szafeczki...

Sprawianie radości innym jest bardzo ważne - nic tak nie raduje jak czyjś uśmiech. Do tego wspólna praca daje wiele...

Nie wiem, co ta kotka w sobie ma, że dzieci tak ją lubią!
Krótka historia, proste ilustracje, a Syn chce, żebym czytała przygody Koci każdego wieczoru.
Podoba się nam, bo nie jest udziwniona, przeładowana. Długość też taka akurat na szybką lekturę przed snem.

• Dla dzieci
  • 2020