Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków

Okładka książki Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Okładka książki Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków
Marta Galewska-KustraJoanna Kłos Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Pucio (tom 4) Seria: UCZĘ SIĘ wymawiać interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
40 str. 40 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Pucio (tom 4)
UCZĘ SIĘ wymawiać
Nasza Księgarnia
2018-08-22
2018-08-22
40 min.
Joanna Kłos dziecko nauka rozwój mowa edukacja wymowa

Okładka książki Pucio robi porządek Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Pucio robi por... Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Pucio rośnie zdrowo Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Pucio rośnie z... Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Pucio u lekarza Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Pucio u lekarza Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Pucio na wsi. Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Pucio na wsi. ... Marta Galewska-Kust...

Kolejna część Pucia, doskonała na wakacyjne wypady z dziećmi. Są urlopy, upały, słoneczko pięknie grzeje,a co my robimy? Siadamy pod drzewem i czytamy z dziećmi lekturę właśnie podczas kanikuły.
Książka dużego formatu. Twarda oprawa. Tekturowe grube kartki. Zaokrąglone brzegi.
Oczywiście szczęścia dopełniają kolorowe ilustracje.

Książka zaczyna się od wstępu skierowanego do rodziców i wychowawców jak korzystać z książki , by wspierać rozwój mowy dziecka. Podano czego unikać, a na co zwrócić uwagę podczas czytania.

Treść książki opowiada o wyjeździe na wakacje na Kaszuby całej rodziny Pucia to jest taty, mamy, cioci, Pucia, Misi, Bobo i pieska Funia. Pięknie opisana cała podróż, kolejne postoje, biwaki, przygody nad jeziorem, przejażdżka rowerowa, zbiór owoców w lesie, piknik na kocu, zwiedzanie skansenu i oczywiście cały pobyt nad morzem jak plaża, lodziarnie, jadłodajnie ze smażoną rybką, zwiedzanie latarni morskiej i galeonu.

Jest sporo tekstu ,a przygody rodzinki są ekscytujące. Jest więc co czytać. Wszystko jest pięknie opisane, bardzo ciekawie.
Na dole każdej kartki są pokazane szczegółowe elementy w postaci obrazków, które jako ćwiczenie dla dzieci jest odnalezienie ich na dużej ilustracji.
Przykładowe pytania to:
co to? budzik miś kawa
jaki kolor piłki? zielony
co robi Funio? ziaje

Ponadto dziecko poznaje w trakcie lektury różne zwierzęta domowe i dzikie, ptactwo, owady, rośliny i wiele innych rzeczy. Sami zobaczycie.

Na końcu książki są tablice z wakacyjnymi minkami całego rodzeństwa odnośnie do sytuacji , w której się znaleźli np. reakcja Misi na kwaśne uzbierane malinki w lesie, zadowolona minka Bobo i buziak dla Pucia za obdarowanie małego muszelkami z plaży itd.

I to jeszcze nie koniec. Są tablice z różnymi małymi obrazkami, które dziecko ma nazwać i prawidłowo wymówić daną głoskę. Jest przy tym uwaga dla rodziców.
Przykładowo mewa z zaznaczonym dziobem. Dziecko wymawia słowo dziób. Zwracamy uwagę ,aby była wyraźna głoska b, a nie p.
Tablice zostały podzielone na dwie grupy wiekowe : od trzech lat i od czterech.

Jak zwykle książeczki o Puciu są naj!
Każde dziecko i rodzic to powie.
Polecam!

Oczywiście szczęścia dopełniają kolorowe ilustracje.

Książka zaczyna się od wstępu skierowanego...

To moja ulubiona część z dużych Puciów. Nie tylko przepiękna grafika, ale także świetny pomysł na wyprawę z dziećmi ;)

Dotychczas najlepsza lsiazka z serii o Puciu jaka znam. Piękna szara graficzna i zrozumiały tekst dla młodego czytelnika.

Nasz drugi najnowszy nabytek. Córka uwielbia przygodę z rakiem w jeziorze, rewelacja. Książki są bardzo mądre i przyjemne.

Nie pamientam tej książki ale czytałem bardzo dawno tamu
Patryk Z Lubimyczytac

Nie pamientam tej książki ale czytałem bardzo dawno tamu
Patryk Z Lubimyczytac

Książka oprócz wielu oczywistych zalet, ma jedną potworną wadę. Mianowicie utwierdza w przekonaniu, że wakacje bez wody i plaży się nie liczą, a my tak lubimy góry :(

Książkę przeczytaliśmy z trzylatkiem już po naszym własnym urlopie i to się świetnie sprawdziło jako powtórzenie "materiału". Prawdopodobnie dlatego tak bardzo się spodobała, bo młody miał wciąż na świeżo wyjazd, morze, muszelki itp. A że też zaczął się etap "Co to jest?" to i można było tłumaczyć przy okazji, co to są Kaszuby, morze itd. Seria o Puciu u nas sprawdza się całkiem nieźle, a jej "normalność" pozwala nauczyć się dziecku, jak zachowywać się w wielu codziennych sytuacjach.

Jeszcze nie cieszy się zainteresowaniem Julki, bo ta książka jest dla starszych dzieci. Zobaczymy! Jak będzie w przedszkolu to liczę że Julka polubi ! Przygody wakacyjne Pucia mnie się podobają. Dużo tekstu i cudowne obrazki. Można pokochać całą zwariowaną rodzinkę.

Każda książka z cyklu równie wartościowa i ciekawa. Raczej dla młodszych dzieci. Pucio rządzi!
Polecam.

Polecam.

Na półkach: , , , , , ,

Moja ulubiona z serii o Piciu bo jak wiadomo we wakacje dzieją się najfajniejsze przygody!

• Dla dzieci
  • Dziecięce
  • Dzieci

Dodaj cytat z książki Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków