Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków

Okładka książki Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków
Marta Galewska-KustraJoanna Kłos Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Pucio (tom 4) Seria: UCZĘ SIĘ wymawiać interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
40 str. 40 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Pucio (tom 4)
UCZĘ SIĘ wymawiać
Nasza Księgarnia
2018-08-22
2018-08-22
40 min.
Joanna Kłos dziecko nauka rozwój mowa edukacja wymowa

Okładka książki Pucio na wsi Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Ocena 8,2
Pucio na wsi Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Ocena 8,0
Pucio chce siu... Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Pucio w mieście. Zabawy językowe dla młodszych i starszych dzieci Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Ocena 8,2
Pucio w mieści... Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Pucio zostaje kucharzem, czyli o radości z jedzenia Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Ocena 7,9
Pucio zostaje ... Marta Galewska-Kust...

Książka oprócz wielu oczywistych zalet, ma jedną potworną wadę. Mianowicie utwierdza w przekonaniu, że wakacje bez wody i plaży się nie liczą, a my tak lubimy góry :(

Książkę przeczytaliśmy z trzylatkiem już po naszym własnym urlopie i to się świetnie sprawdziło jako powtórzenie "materiału". Prawdopodobnie dlatego tak bardzo się spodobała, bo młody miał wciąż na świeżo wyjazd, morze, muszelki itp. A że też zaczął się etap "Co to jest?" to i można było tłumaczyć przy okazji, co to są Kaszuby, morze itd. Seria o Puciu u nas sprawdza się całkiem nieźle, a jej "normalność" pozwala nauczyć się dziecku, jak zachowywać się w wielu codziennych sytuacjach.

Na półkach: , , , ,

Jeszcze nie cieszy się zainteresowaniem Julki, bo ta książka jest dla starszych dzieci. Zobaczymy! Jak będzie w przedszkolu to liczę że Julka polubi ! Przygody wakacyjne Pucia mnie się podobają. Dużo tekstu i cudowne obrazki. Można pokochać całą zwariowaną rodzinkę.

1968

Każda książka z cyklu równie wartościowa i ciekawa. Raczej dla młodszych dzieci. Pucio rządzi!
Polecam.

Polecam.

Na półkach: , , , , , ,

Moja ulubiona z serii o Piciu bo jak wiadomo we wakacje dzieją się najfajniejsze przygody!

Najlepsza część serii dla rodzica, bo jest tu sporo tekstu. Każdy żłobkowicz i przedszkolak chętnie będzie śledził przygody Pucia na Kaszubach i nad morzem, bo książka jest intersująca a ilustracje niezmiennie piękne i pobudzające wyobraźnię. Uwaga dla mieszkańców Trójmiasta i okolic - trudno wytłumaczyć przedszkolakowi, że pojedzie na Kaszuby jak Pucio, bo już na Kaszubach mieszka, ale zamiast tłumaczyć, zawsze można zaproponować kolejne czytanie :)

W końcu seria normalnych książek dla dzieci.
W odróżnieniu m.in. do Muminków, Pepy, Kubusia Puchatka, które przy dłuższym zastanowieniu są po prostu "creepy". Nie ma tu postaci "dżenderoniewiadomych -" jak w muminkach, czy bohaterów zachowujących się jak po różnych używkach - vide Kubuś i ekipa.
Ot normalne, codzienne sytuacje zwykłej rodziny, które potrafią być prawdziwą przygodą dla maluchów.

W końcu seria normalnych książek dla dzieci.

Pucio wstaje rano i okazuje się, że nie idzie do przedszkola bo ... zaczęły się wakacje :) Pucio z rodziną odwiedza wiele ciekawych miejsc i robi wszystko to, co robi się na wakacjach :) Ja uwielbiam "Puciowe" ilustracje i to, że można albo książkę czytać dziecku, albo opowiadać i dyskutować o tym co się dzieje na obrazkach, polecam serdecznie!

“Pucio na wakacjach” to kolejna część, która na dobre zadomowiła się w naszej biblioteczce. Kolejne przygody ulubionych bohaterów sprawiają, że jest ona dość często oglądana i czytana u nas. Niewątpliwą zaletą owych książek jest to, że pomagają one odkrywać świat mowy, uczą podczas zabawy a wszystko to w towarzystwie przesympatycznych małych bohaterów. Zarówno tą, jak i wcześniejsze polecam bardzo.

więcej: https://sweeciak.pl/ksiazki-dla-dzieci/pucio-na-wakacjach-cwiczenia-wymowy-dla-przedszkolakow-marta-galewska-kustra-recenzja/

Pucio na wakacjach- obowiązkowa pozycja na lato! Zwykłe wydarzenia opisane jak najwspanialsze przygody sprawiają, że mój Maluch też każdego dnia potrafi dostrzec jakie fajne rzeczy mu się przytrafiły :) no i największym marzeniem jest...pojechać na wakacje na Kaszuby :D

Dodaj cytat z książki Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków