Kicia Kocia na rowerze

Okładka książki Kicia Kocia na rowerze Anita Głowińska
Okładka książki Kicia Kocia na rowerze
Anita Głowińska Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Kicia Kocia (tom 22) Seria: Kicia Kocia opowieści dla młodszych dzieci
24 str. 24 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Kicia Kocia (tom 22)
Kicia Kocia
Media Rodzina
2017-01-01
2017-01-01
24 min.
kicia kocia anita głowińska rower dla dzieci literatura dla dzieci

Okładka książki Kiedyś Alison McGhee, Peter H. Reynolds
Kiedyś Alison McGhee, Pete...
Okładka książki Tupcio Chrupcio. Ja się nie boję Marco Campanella, Anna Casalis
Tupcio Chrupci... Marco Campanella, A...
Okładka książki Miłość Astrid Desbordes, Pauline Martin
Miłość Astrid Desbordes, P...
Okładka książki Mysz, która chciała być lwem Rachel Bright, Jim Field
Mysz, która ch... Rachel Bright, Jim ...
Okładka książki Feluś i Gucio idą do przedszkola Katarzyna Kozłowska, Marianna Schoett
Feluś i Gucio ... Katarzyna Kozłowska...

Lektura książeczki zbiegła się z kupnem dla synka pierwszego roweru (z pedałami). Ponieważ uwielbia Kicię Kocię byłem przekonany, że zachęci go i doda odwagi by wreszcie przesiąść się z rowerka biegowego na „rower dla dorosłych”. Czytaliśmy i czytaliśmy i raz się czuł zachęcony, a raz sceptyczny aby wyjść ze swojej bezpiecznej przystani tego co już dobrze zna i świetnie wychodzi (jazda na biegówce). Trochę go chyba deprymowały zdarte kolana Kici i wywrotki. Ale w końcu się przełamaliśmy. Odwaga otworzyła nam nowe i teraz możemy się cieszyć jazdą w pełni na dwóch kółkach. No i urocza Kicia przyłożyła do tego małą cegiełkę.

Książeczka z serii Kicia Kocia dla dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolaków. Reasumując krótko dla dzieci w wieku 2-6 lat. Ja już czytałam nawet półtorarocznemu dziecku.
Format kwadratowy, dopasowany do rączek dziecka. Okładka miękka. Papier kredowy. Bogato ilustrowana w sposób zrozumiały i wyrazisty dla najmłodszego czytelnika. Kreska , jakby malowało dziecko pisakiem. Jednocześnie malunki są bardzo ładne, bogata gama kolorystyczna. Seria na równi konkuruje z Puciem Marty Galewskiej - Kustry. Jest to komplet książeczek edukacyjnych.

Kicię Kocię zna każdy przedszkolak. Jest uwielbiana i bardzo popularna tak jak i jej towarzysze kotek Pacek, Julianek, Adelka.
Dzieci utożsamiają się z Kicią Kocią, która jest kotkiem, ale jest ubrana jak dziecko i poza tym zachowuje się tak samo jak ono.
Na tym polega fenomen tej książeczki. W każdej części przeżywa niesamowite przygody ,porusza tematy ważne dla przedszkolaków, zderza się z codziennością, ale bardzo istotną dla maluchów.
Jest to nauka poprzez zabawę i rozrywkę. Napisana prostym , zrozumiałym dla małego czytelnika słownictwem.

Ta część pokazuje w jaki sposób sukcesywnie nauczyć dziecko jeździć na rowerku. Przeprowadza przez różne etapy jazdy na tym sprzęcie jak drewniany pchacz, mini rowerek z doczepionymi małymi kółeczkami, poprzez rowerek z kijkiem do trzymania najlepiej przez silnego tatę. Uczy też żeby się nie poddawać, nie zrażać nawet jak coś nie wyjdzie. Przecież kto się nie wywróci , ten się nie nauczy.
To w końcu nic strasznego mała wywrotka, jak ma się odpowiednie zabezpieczenie jak kask na głowie.

Polecam całą serię!

Wielkimi krokami zbliża się wiosna, a razem z nią cieplejsze powietrze oraz mniej wilgotne warunki na drogach, chodnikach czy ścieżkach...rowerowych. Kicia Kocia dostaje przecudowny prezent: ROWER! Jej znajomi również posiadają taki cudowny środek transportu, jednak różnią się one od siebie ilością kół lub brakiem pedałów. Kicia Kocia doskonali swoje umiejętności poruszania się na rowerze i nie przejmuje się upadkiem.

2069

Książka „Kicia Kocia na rowerze” Anity Głowińskiej zabiera nas do drugiego tomu cyklu „Kicia Kocia”.
Poznajemy małą kotkę, która przeżywa różne przygody i rozterki związane z okresem przedszkolnym.
W tej części Kicia Kocia dostaje niespodziankę od rodziców. Kotka uczy się jeździć na rowerze z pomocą taty. Oczywiście pamiętamy o bezpieczeństwie, czyli kasku i ochraniaczach.
Czego nauczyła się Kicia Kocia?
Czy udało się odczepić małe kółka?
Co zamontował tata do roweru kotki?
Czy Kicia Kocia będzie jeździła jak jej przyjaciel?
Czy kotka wyjdzie bez szwanku podczas jazdy?
Przedszkolaki zachwycone. Przybliżane są ich ważne problemy z jakimi borykają się każdego dnia. Nauka jazdy na rowerze, to bardzo umiejętność kształtująca zdrowy tryb życia, poprawia samopoczucie i dotlenia organizm.
Książka posiada piękne ilustracje. Czekam, aż kiedyś wszystkie części bohaterki zostaną wydane w twardej oprawie.

Tym razem tato uczy jeździć Kicie kocie na rowerze. Mojej Julce się książka podoba, choć 2,5 latka sama jeszcze nie jeździ. Na razie opanowała hulajnogę. Bardzo ładnie pokazane jest to że każde dziecko jest inne np. Pacek już jeździ na 2 kółkach, Adelka na biegowym, ale ważne jest jedno - trzeba się przygotować na wiele upadków i warto próbować. Polecam

Jak zwykle dzieci są zachwycone. Tym razem mogą się dowiedzieć czegoś o rowerze, jak również o cierpliwości i wytrwałości w nauce.

Kicia Kocia uczy się jeździć rowerze z pomocą rodziców. Dzieci z książeczki mogą się dowiedzieć jakie są rodzaje rowerów i z czego się składają. Autorka pokazuje również, że początki bywają ciężkie, ale nie warto się zrażać kontuzjami, tylko być cierpliwym żeby osiągnąć swój cel.

Książeczka warta przeczytania dla małych czytelników:-)

Książeczka warta przeczytania dla małych czytelników:-)

Dobrze wytłumaczonych kilka kwestii:

wszyscy się trochę boimy początków,
są różne typy rowerków - biegowe i z pedałami
są różne rodzaje nauki - doczepiane kółka, kij z tyłu

rzecz jasna przeczytana zyliard razy :D

Tym razem wraz z Kicią Kocią uczymy się jeździć na rowerze. Dzieci poznają z czego składa się rower i jakie mamy jego rodzaje, m.in. biegówkę, rower z bocznymi kółkami czy "zwykły" na dwóch kółkach. Dowiedzą się również, że nauka wymaga cierpliwości i nie należy się zrażać drobnymi przeszkodami. Że zdarte kolana są warte zdobycia nowej umiejętności :)

Obowiązkowa pozycja przy zakupie pierwszych rowerków dla dzieci. Opowiada nie tylko jak Kicia Kocia uczy się jeżdzić na dwóch kółkach, ale o tym jak ważny jest kask podczas jazdy na rowerze. My należymy do fanów Kici Koci, dlatego więcej o tej serii krótkich opowiadań dla najmłodszych pisałam na moim blogu: https://matkawberku.pl/index.php/2018/11/01/kicia-kocia-gdzie-jest-szczurek/

• Dla dzieci
  • Kicia Kocia