Kicia Kocia w przedszkolu

Okładka książki Kicia Kocia w przedszkolu Anita Głowińska
Okładka książki Kicia Kocia w przedszkolu
Anita Głowińska Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Kicia Kocia (tom 16) Seria: Kicia Kocia opowieści dla młodszych dzieci
24 str. 24 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Kicia Kocia (tom 16)
Kicia Kocia
Media Rodzina
2015-09-03
2015-09-03
24 min.
kicia kocia anita głowińska literatura dziecięca dla dzieci przedszkole

Książeczka z serii Kicia Kocia dla dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolaków. Reasumując krótko dla dzieci w wieku 2-6 lat. Ja już czytałam nawet półtorarocznemu dziecku.
Format kwadratowy, dopasowany do rączek dziecka. Okładka miękka. Papier kredowy. Bogato ilustrowana w sposób zrozumiały i wyrazisty dla najmłodszego czytelnika. Kreska , jakby malowało dziecko pisakiem. Jednocześnie malunki są bardzo ładne, bogata gama kolorystyczna. Seria na równi konkuruje z Puciem Marty Galewskiej - Kustry. Jest to komplet książeczek edukacyjnych.

Kicię Kocię zna każdy przedszkolak. Jest uwielbiana i bardzo popularna tak jak i jej towarzysze kotek Pacek, Julianek, Adelka.
Dzieci utożsamiają się z Kicią Kocią, która jest kotkiem,ale jest ubrana jak dziecko i poza tym zachowuje się tak samo jak ono.
Na tym polega fenomen tej książeczki. W każdej części przeżywa niesamowite przygody ,porusza tematy ważne dla przedszkolaków, zderza się z codziennością, ale bardzo istotną dla maluchów.
Jest to nauka poprzez zabawę i rozrywkę. Napisana prostym , zrozumiałym dla małego czytelnika słownictwem.

Ta część oswaja dziecko z przedszkolem, szczególnie takie ,które wcześniej nie chodziło do żłobka. Pomaga pokonać strach. Maluchy wraz z Kicią Kocią odwiedzają przedszkole i już wiedzą ,że nie trzeba się niczego bać. W przedszkolu jest wesoło, gromada dzieci, mnóstwo zabawek, pyszne jedzonko, dużo rozmaitych zajęć jak plastyka, leżakowanie, zabawy w ogródku z ciekawym sprzętem.

Polecam całą serię!

W naszej domowej biblioteczce książka leży w sekcji „oswajamy przedszkole”. Rodzice wiedzą jakie to ważne. No bo jak przekonać dziecko by było tam gdzie nie ma jego ukochanej mamy i taty co był do tej pory całym jego światem. No i w dodatku tabuny obcych ludzi. Wszystkiego więc rodzic się chwyta i wszystkiego chce spróbować by jego dziecko choć raz pomyślało miło o przedszkolu. Ta książeczka nam bardzo pomogła. Prosta, banalna, ale jakoś miło rezonuje w uchu i sercu początkującego przedszkolaka.

Ciekawy dzień Kici Koci w przedszkolu. Czytamy powoli z dwulatką by przygotować ją do przedszkola od września :)

Przygotowujemy się do żłobka 😅
Kicia Kocia jest zadowolona, podoba jej się przedszkole. Moim zdaniem książeczka zachęca dzieci do zabawy, nie pokazuje, że jest smutno bez mamy. Dzieci wiedzą, że mama przyjdzie po nie po podwieczorku.

Przygotowujemy się do żłobka 😅

Pomogła przygotować dziecko do przedszkola.

Pomogła przygotować dziecko do przedszkola.

Moje dzieci właśnie zaczęły przygodę z przedszkolem. Młodszy syn (3-latek) uwielbia tam chodzić, natomiast starszy (5 lat) codziennie przeżywa traumę. Tak więc postanowiłam ułatwić mu start w tę nową przygodę i zaopatrzyłam się w kilka książeczek, w których bohaterowie muszą rozstać się z rodzicami i samodzielnie wyruszyć w świat.
📖
Na pierwszy ogień poszła Kicia Kocia. Moi synowie uwielbiają koty, więc pomyślałam, że to może im się spodobać. Książeczka opisuje dzieciom to, co spotka ich w przedszkolu: nowi koledzy, jedzenie śniadania/obiadu innego niż w domu (dla niektórych dzieci to nie do pomyślenia!),pani opiekunka, wymyślająca różne zabawy, wyprawa na plac zabawa, śpiewanie piosenek, itp., itd., no i w końcu powrót rodziców.
📖📖
Książeczka opisuje świat przedszkolny z tej wesołej perspektywy. Autorka nie wspomina tu o negatywnych emocjach - wszystko jest piękne, fajne i kolorowe. Dla mojego starszego syna niestety tak nie jest i książeczka nie przyniosła poprawy. Ale młodszemu się spodobała, więc w ostatecznym rozrachunku jest ok. Brakuje mi tylko pokazanie dziecięcych lęków - to przedszkole jest zbyt cukierkowe ;)

📖
Na pierwszy ogień poszła Kicia Kocia. Moi...

My należymy do fanów Kici Koci, dlatego więcej o tej serii krótkich opowiadań dla najmłodszych pisałam na moim blogu: https://matkawberku.pl/index.php/2018/11/01/kicia-kocia-gdzie-jest-szczurek/

Kici Kocię czytamy od kiedy córka skończyła 3 lata. Idealnie obrazuje i tłumaczy dziecku prawidłowe zachowania w domu i nie tylko.

Super książeczki dla najmłodszych i nie tylko, moja córa ma 8 lat i chętnie ze mną czyta! Polecam!

W przedszkolu nam raczej nie pomogła, ale uwielbiamy przygody z Packiem i Juliankiem. Tu na szczęście jest ich sporo.

• Dla dzieci
  • Dziecięce