W lesie

Patronat LC
Nele Neuhaus Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Oliver von Bodenstein i Pia Kirchhoff (tom 8) Seria: Gorzka Czekolada kryminał, sensacja, thriller
Im Wald
Miłosz Urban, Anna Urban
Media Rodzina
kryminał literatura niemiecka policjantka powieść kryminalna psychopata seryjny zabójca śledztwo wyścig z czasem zabójstwo zemsta
Im Wald
Oliver von Bodenstein i Pia Kirchhoff (tom 8)
kryminał, sensacja, thriller
Miłosz Urban, Anna Urban
Gorzka Czekolada

Oficjalne recenzje i

Im dalej w las…

[ 18 ] Link do recenzji

Konto usunięte

Kolejny tom z cyklu spraw prowadzonych przez Olivera von Bodenstein i Pię Sander. Początkiem śledztwa jest pożar na leśnym kempingu, podczas którego ginie mężczyzna. Potem giną kolejne dwie osoby. Sprawa się komplikuje a Oliver zaczyna wiązać obecne dochodzenie ze sprawą sprzed czterdziestu dwóch lat. Zaginął wtedy jego najlepszy przyjaciel. Powoli coraz więcej szczegółów z...

Czytałam kiedyś Śnieżkę i byłam zachwycona, nie sądziłam że to się powtórzy, ale tak- to świetny kryminał-mimo wielkiej liczby bohaterów czułam się wprowadzona w ich świat, świetnie poprowadzone śledztwo i opisane międzyludzkie powiązania. Z pewnością sięgnę po kolejne pozycje Nele Neuhaus.

Wciąga, i to za bardzo. 700 stron przeczytane w jeden dzień, skończyłem o 1.30, ale było warto. Nele Neuhaus potrafi napisać dobry kryminał. Polecam.

Niezwykle polecam wszystkim! Doskonała seria :)

Jedna z moich ulubionych serii kryminalnych. Soczyści bohaterowie, ciekawa, nienaciągana fabuła. Polecam.

Akcja rozpoczyna się wybuchem przyczepy kempingowej w lesie. Policja znajduje tam zwęglone zwłoki i rozpoczyna śledztwo.
Okazuje się, że przyczepa należała do kobiety, którą Bodenstein zna z młodości. Cała sprawa doprowadza do dawnych znajomych Bodensteina.
3 morderstwa w 3 dni. Jest jednak osoba, która nagrała całe zdarzenie w lesie. Niestety telefon wpada w niepowołane...

Wciągające. Refleksją zatrważająca o tym, że traumy z dzieciństwa - nawet te najdawniejsze i najgłębiej zakopane - mogą rzutować na całe życie, na relacje z najbliższymi i na wszelkie związki międzyludzkie. Bo chyba głównie o tym jest ta książka - o traumie, którą spowodowała żądza, kłamstwo i grupowa zmowa milczenia. Gorzko-smutne.

Tajemnica sprzed czterdziestu lat. Czyta się jednym tchem, bo chcesz wiedzieć co dalej, dlaczego? Mimo mnogości bohaterów, koligacji między nimi i wątków, czyta się bardzo przyjemnie. Czytałam pierwszy tom i całkiem przypadkowo teraz ósmy. Także do nadrobienia wcześniejsze części ;) ps. całkiem sympatyczna para głównych bohaterów.

Wow, to był całkiem niezły kawał cegły! Sama historia i sposób narracji bardzo ciekawy i wciągający, przypominało mi którąś z części serii o Fjallbace, Lackberg - wiecie, tę z dużą ilością starych ludzi i sekretami sprzed lat, które okazują się być tajemnicą poliszynela...). Trochę męczy w niej ilość bohaterów i wątków pobocznych. W Polsce wyszłyby z tego trzy tomy.

Taka historia.... zawiła, zagmatwana z wielością bohaterów,którzy z tych nieistotnych na pierwszych stronach, stają nie najważniejsi na stronach ostatnich. Bardzo szczegółowo, z wszystkim możliwymi niuansami opisana lokalna społeczność i zależności nią rządzące....Ile potrafi zdziałać mała tajemnica sprzed ponad 40 lat? Sam się przekonaj!

Dyskusje

• 2018