W lesie

Okładka książki W lesie Nele Neuhaus Patronat LC
Okładka książki W lesie
Nele Neuhaus Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Oliver von Bodenstein i Pia Kirchhoff (tom 8) Seria: Gorzka Czekolada kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Oliver von Bodenstein i Pia Kirchhoff (tom 8)
Gorzka Czekolada
Im Wald
Media Rodzina
2017-05-24
2017-05-24
Miłosz Urban, Anna Urban
kryminał literatura niemiecka policjantka powieść kryminalna psychopata seryjny zabójca śledztwo wyścig z czasem zabójstwo zemsta

Oficjalne recenzje i

Im dalej w las…

Link do recenzji

Konto usunięte
Konto usunięte

Mimo dużej objętości (ponad 700 stron!) czyta się szybko. Świetna !

Mimo dużej objętości (ponad 700 stron!) czyta się szybko. Świetna !

Super seria. Ciekawe śledztwa , konkretne bez zbędnych opisów.

Super seria. Ciekawe śledztwa , konkretne bez zbędnych opisów.

Trzyma poziom całej serii.
Co prawda niewiele mojego ulubieńca Christopha Sandera, ale wybaczam, bo naprawdę ilość przewijających się postaci jest spora :)

Trzyma poziom całej serii.

Delikatne rozczarowanie. Autorka chyba złapała małej zadyszki. Nie było tego napięcia.
Ale wciąż jest moc. Tylko bez fajerwerków.

Ale wciąż jest moc. Tylko bez fajerwerków.

Książk napisana w podobnym klimacie jak poprzednie części. Autorka jednak zwiększyła tutaj liczbę bohaterów (trzeba uważać żeby się nie pogubić), jednak mimo to dalej przymnie się czyta.

Kolejny tom z cyklu spraw prowadzonych przez Olivera von Bodenstein i Pię Sander. Początkiem śledztwa jest pożar na leśnym kempingu, podczas którego ginie mężczyzna. Potem giną kolejne dwie osoby. Sprawa się komplikuje a Oliver zaczyna wiązać obecne dochodzenie ze sprawą sprzed czterdziestu dwóch lat. Zaginął wtedy jego najlepszy przyjaciel. Powoli coraz więcej szczegółów z przeszłości wychodzi na jaw. Sprawa ma być ostatnią prowadzoną przez Olivera przed jego rocznym urlopem. Policjanci muszę zmierzyć się ze zmową milczenia, a Oliver z traumą z dzieciństwa.

Czytałam kiedyś Śnieżkę i byłam zachwycona, nie sądziłam że to się powtórzy, ale tak- to świetny kryminał-mimo wielkiej liczby bohaterów czułam się wprowadzona w ich świat, świetnie poprowadzone śledztwo i opisane międzyludzkie powiązania. Z pewnością sięgnę po kolejne pozycje Nele Neuhaus.

Wciąga, i to za bardzo. 700 stron przeczytane w jeden dzień, skończyłem o 1.30, ale było warto. Nele Neuhaus potrafi napisać dobry kryminał. Polecam.

Niezwykle polecam wszystkim! Doskonała seria :)

Niezwykle polecam wszystkim! Doskonała seria :)

Jedna z moich ulubionych serii kryminalnych. Soczyści bohaterowie, ciekawa, nienaciągana fabuła. Polecam.