Wołanie grobu

Okładka książki Wołanie grobu
Simon Beckett Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Dr David Hunter (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller

bestsellery TaniaKsiazka.pl

Oficjalne recenzje i

Pogrzebane tajemnice

595 15 63

Czwarte spotkanie z Simonem Beckettem.

W nawiązaniu do trzech pierwszych tomów cyklu spotkania z twórczością autora i poniższych słów :
„Prawdziwa uczta dla koneserów gatunku, którego danie w postaci „Chemii Śmierci” pobudzi kubki smakowe najbardziej wybrednego smakosza.
Tym razem po średnim aczkolwiek ciekawym trzecim tomie , autor ponownie nabrał rozpędu w fabule i serwuje nie lada emocje. David Huntera powraca do trybu z pierwszych dwóch tomów, który najbardziej mnie ujął.
Jak powiadają apetyt rośnie w miarę jedzenia. Tym razem Simon Beckett nakarmił mnie swoją opowieścią do syta, zjadłem smacznie, a nawet zostawił bym ponownie wysoki napiwek 

„Wołanie grobu ”, to czwarty tom z cyklu z doktorem Davidem Hunterem.
„Ciekawie skonstruowana fabuła, akcja tocząca się w idealnym tempie, stopniowanie napięcia, świetne opisy miejsc zbrodni to jedynie namiastka tego co na nas czeka w tym utworze literackim.”

Po przeczytaniu dwóch pierwszych tomów kiedy sięgnąłem po trzeci mam wrażenie że trochę dynamika całego cyklu spadła. Być może jest to celowe zagranie autora, by podkreślić zagubienie głównego bohatera, przytłoczenie wydarzeniami z poprzednich części. Czwarty to historia, która zdecydowanie wraca na właściwy tor i nabiera rozpędu  Zdecydowanie szybsze tempo niż w poprzedniej części sprawia chęć po kolejny tom cyklu. Autor również zdradzi trochę więcej szczegółów na temat tragicznie zmarłej żony i córki Davida Huntera i przybliży relacje rodziny.

Tym razem David Hunter, trafia do Dartmoor gdzie dołącza do grupy dochodzeniowej zajmującej się odnalezieniem zwłok ofiar seryjnego mordercy Jeromego Monka. Sam sprawca odsiaduje wyrok jednak decyduje się wskazać miejsca ukrytych zwłok. Ten dobry gest jego woli był jedynie nieudaną próbą odzyskania wolności. Po ośmiu latach Monk dopina swego i udaje mu się zbiec z więzienia. Na prośbę dawnej znajomej, z którą współtworzył grupę śledczą, David Hunter powraca do Dartmoor. To początek wydarzeń, których sam David nie mógł przewidzieć, a zarówno zaskoczą samego czytelnika.

„Wołanie grobu” to naprawdę pozycja godna uwagi dla miłośników kryminałów i thrillerów. Przede wszystkim jest świetną kontynuacją perypetii Davida Huntera. Historia jaką serwuje autor jest kolejnym dowodem na jego kunszt literacki . Zdecydowanie autor po mistrzowsku buduje napięcie i świetnie opisuje miejsca przebiegu akcji , dzięki czemu czytelnik może poczuć iż przemieszcza się wraz z Davidem Hunterem u boku.

Zapraszam na Fb.
" Yerbo Poczytalni"

Czwarte spotkanie z Simonem Beckettem.

Dla mnie najlepsza książka Becketta. Warto!

Dla mnie najlepsza książka Becketta. Warto!

Kolejna świetna książka. W każdej książce z tego cyklu w pewnym momencie jest tak mroczno i wydaje się, że już tak zostanie. Niemniej jednak - łatwo mi w pewnym momencie książki odczytać Becketta i tego, kogo obsadzi w roli "tego dobrego", a kogo w roli "tego złego".

Świetna książka, dobry motyw z konsultantką policyjną. Zakończenie też dobre
Polecam.

Świetna książka, dobry motyw z konsultantką policyjną. Zakończenie też dobre
Polecam.

Czytając czwarta część miałam wrażenie że David Hunter jest jak nasz Ojciec Mateusz tylko on dochodzi do tego jaka jest prawda, namawia do powiedzenia prawdy i oczywiście jest zawsze jest w centrum

Kolejne arcydzieło z tego cyklu! Jestem pod wrażeniem. Domyślałam się kto jest mordercą, ale i tak rewelacja.

Hm… najsłabsza póki co część serii jak dla mnie. Za mało trupa ;)
A tak na poważnie - strasznie to wszystko rozwleczone. Końcówka na duży plus, ale 2/3 książki po prostu nudne.

Hm… najsłabsza póki co część serii jak dla mnie. Za mało trupa ;)

Jedna z moich ulubionych serii, jednak ten tom jakoś mnie zawiódł. Może to już sposób pisania autora który na początku mnie zachwycił, a teraz jest do przewidzenia i książka nie zaskakuje tak jak by się tego oczekiwało. Przede mną dwa ostatnie tomy. Seria jak najbardziej godna polecenia ale w tym tomie jakoś czegoś mi zabrakło. Autor ma talent do zaciekawienie odbiorcy jednak po kilku tomach nie czułam satysfakcji z zakończenia, bo czułam jak się skończy. Może gdybym nie czytała historii jako serii, a jako pojedyncze tomy w dużej odległości czasu to byłabym bardziej zachwycona. Nie wiem. Ale polecam i tak

Niezniszczalny doktor Hunter+klimatyczne wrzosowiska.

Niezniszczalny doktor Hunter+klimatyczne wrzosowiska.

Kolejna część trzymająca w napięciu, jednak… dająca się przewidzieć. Niestety prawie całkowicie pominięty został najważniejszy element budujący bohatera jakim jestem David Hunter - mało opisów pracy antropologa, próby znalezienia odpowiedzi w ciele, zagadki i niespodzianek, które skrywa.
Decyzje podejmowane przez bohaterów były momentami nielogiczne i denerwujące.

Decyzje podejmowane przez bohaterów były momentami nielogiczne i denerwujące.