Narratologia

Paweł Tkaczyk biznes, finanse 160 str.
Data wydania:
2017-04-07
Data 1. wyd. pol.:
2017-04-07
Liczba stron:
160
Język:
polski
ISBN:
9788301192549
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe PWN
Kategoria:
biznes, finanse
Tagi:
marketing reklama PR storytelling opowiadanie sztuka mówienia


Data wydania:
2017-04-07
Liczba stron:
160
Język:
polski
ISBN:
9788301192549
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe PWN
Kategoria:
biznes, finanse
Tagi:
marketing reklama PR storytelling opowiadanie sztuka mówienia

Średnia ocen
6,9 / 10
141 ocen 35 opinii

Oceń przeczytaną książkę
i
Dodaj książkę do biblioteczki

Kup książkę

Pozostałe księgarnie

Informacja

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Storytelling o narratologii


1 Link do recenzji

Oceny

Średnia ocen
6,9 / 10
141 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinie [35]

Sortuj:
52
19

Na półkach:

W sumie książka ciekawa, ale interdyscyplinarna - mam wrażenie, że nie do końca udało się autorowi stworzyć stricte podręcznik/poradnik storytellera - w tak krótkiej objętości chciał on zawrzeć tak wiele informacji, że część z nich jest wyimkiem z podręczników psychologii, część przykładami zaczerpniętymi z innych lektur, a część praktyczna jest słabo rozbudowana. Mimo...

więcej Pokaż mimo to

2
2

Na półkach: ,

Opis książki zachęca, ale jej wnętrze trochę rozczarowuje... Autor oprócz teorii podje dużo przykładów, lecz tak naprawdę opierają się one na bajkach zamiast realnych sytuacji. Zbyt mało jest przykładów z życia. Poza tym sposób napisania nie przyciąga uwagi i nie wzbudza zainteresowania tak, jak można by się tego spodziewać.

Pokaż mimo to

861
861

Na półkach:

Znaczy się – Polacy piszą!
Nie dlatego, że na rynku wydawniczym pokazują się tego typu publikacje, ale dlatego, że na trudnym sprzedażowo polskim rynku książki, ta pozycja rozeszła się jak ciepłe bułeczki w przedsprzedaży. Mój egzemplarz jest dodrukiem do pierwszego wydania.
To cieszy!
To trochę też smuci, że bardziej chcemy pisać i opowiadać (zwłaszcza w...

więcej Pokaż mimo to

394
277

Na półkach:

Może to nie poradnik pisania, a opowiadania ciekawych historii, jednak to, by dobrze o czymś opowiedzieć w medium jakim jest blog, gazeta, portal, własna strona internetowa czy książka jest tu dogłębnie i na wielu przykładach wyjaśniane. Tkaczyk to mistrz storytellingu. Choć ostatnio to dość modne słowo, to w jego przypadku nie jest używane na wyrost. Wymyślanie historii,...

więcej Pokaż mimo to

590
100

Na półkach:

Jak napisać nowatorską na polskim rynku książkę? Wystarczy przetłumaczyć sobie kilka nieprzetłumaczonych na polski książek o budowaniu historii i zrobić z nich jedną całość. Aczkolwiek dla kogoś, kto nie ma dostępu do zagranicznych pozycji, ta książka może być wartościowa, bo zawiera wiele informacji.

Pokaż mimo to

175
18

Na półkach:

Mam pewien problem z tą książką. Autor rozkłada w niej na czynniki pierwsze znane bajki/opowiadania i na ich przykładzie wskazuje, co jest ważne w konstruowaniu historii. Udziela też porad, co jest - jego zdaniem - ważne w stworzeniu dobrego opowiadania (z treści "Narratologii" wnioskuję, że autor miał na myśli przede wszystkim dzieło wielkoformatowe, niekoniecznie krótką...

więcej Pokaż mimo to

1309
200

Na półkach: , , ,

Powinnam tę książkę przeczytać o wiele, wiele wcześniej. Lepiej jednak późno, niż później.

Narratologia Pawła Tkaczyka, to książka o storytellingu. I jest to bardzo dobra książka, choć za autorem przyznam szczerze, nie przepadam. Spotkaliśmy się parę lat temu na jednej z konferencji. Ja byłam bardzo początkującym mówcą, on już znanym i uznanym specjalistą. Ja mówiłam o...

więcej Pokaż mimo to

21
15

Na półkach:

Jak na książkę o opowiadaniu historii wątpliwie interesująca. Treść mało życiowa, bo odnosi się w zasadzie do schematów jakimi rządzą się bajki dla dzieci (czasem zdarzy się odwołanie do filmu). Jak to przenieść na pole komunikacji codziennej lub w biznesie? Tego niestety się nie dowiemy. Wszystko uproszone i nie spełniające pokladanych nadziei.

Pokaż mimo to

2851
767

Na półkach: ,

Cieniuśka książeczka zawierająca treści, które większość z nas intuicyjnie wyczuwa. Zapłaciłam za wersję elektroniczną znacznie więcej niż uważam, że jest warta. Znak, że osoby reklamujące tę pozycję na reklamie się jednak znają, a przeciętny klient (w tym ja) nie jest przesadnie skomplikowany w obsłudze.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

1981
362

Na półkach: , , ,

Cóż. Skoro uczę pisać, to nie mogłam przejść obojętnie obok tak zachwalanego poradnika.
Fakt. Czyta się świetnie, szczególnie początkowe rozdziały potrafią zaskoczyć sposobem prezentowania treści. Potem jest zajmująco i profesjonalnie, detale, rady, spostrzeżenia, słowem to, czego można się spodziewać po twórcy poradnika.
Tak. Warto się zapoznać, tym bardziej, że Paweł...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

 • Chcę przeczytać
  433
 • Przeczytane
  176
 • Posiadam
  65
 • Teraz czytam
  31
 • Chcę w prezencie
  8
 • Ulubione
  6
 • 2019
  5
 • 2018
  5
 • Biznes
  3
 • Marketing
  3


Tu pojawią się rekomendacje dla ciebie

Aby zobaczyć rekomendacje oceń 20 książek w serwisie

Oceń

Wypożycz z biblioteki

Cytaty

Paweł Tkaczyk Narratologia
Paweł Tkaczyk Narratologia
Paweł Tkaczyk Narratologia
Więcej

Mogą Cię również zainteresować

Przeczytaj także

zgłoś błąd