Nie każ mi myśleć! O życiowym podejściu do funkcjonalności stron internetowych. Wydanie III

Steve Krug Wydawnictwo: Helion informatyka, matematyka
Don't Make Me Think, Revisited: A Common Sense Approach to Web Usability (3rd Edition)
2014-09-15
informatyka, matematyka
2014-09-15
Piotr Cieślak
usability funkcjonalność stron

Książka, którą powinna przeczytać każda osoba zaczynająca przygodę z UX designem czy web designem. Klasyk.

Książka jest zbiorem dobrych praktyk, dzięki którym strony internetowe są 'wygodne' w użytkowaniu z perspektywy użytkownika.
Absolutny must have dla osób początkujących oraz dobre przypomnienie dla bardziej doświadczonych.

Książka zyskuje przy bliższym poznaniu. Podchodziłam do niej kilka razy i za każdym ze wstrętem ją odrzucałam (głównie ze względu na oprawę graficzną...). Gdy jednak przemogłam się i ją przeczytałam, mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że to przydatna pozycja.

To moja pierwsza książką z tematyki Funkcjonalności Stron WWW - kilka osób mi ją poleciło i nie zawiodłem się.

Wg. mnie idealna dla osoby początkującej która chce poznać zasady dotyczące Funkcjonalności na stronach www i aplikacjach, chociaż książka jest w taki sposób napisana, że i czyta się ją dość szybko i przykłady są ogólne które wg. mnie przydadzą się również w...

średnia początek fajny a później coraz nudniejsza

Pierwsze wydanie tej książki było napisane, gdy telefony komórkowe potrafiły tylko dzwonić i sms-ować. To wydanie zostało rozszerzone o nadal aktualny w 2019 roku rodział dotyczący smartfonów.
Autor pisze w sposób dowcipny i potrafi zaciekawić tematem. Przedstawia w jaki sposób testować funkcjonalność aplikacji za grosze - nawet (zwłaszcza?) na etapie koncepcji. Podaje...

Książkę kupiłem dawno temu i dopiero teraz ją przeczytałem. W między czasie wyszło III wydanie. To które miałem było już trochę nieaktualne, głównie chodzi o zrzuty ekranów, ale informacje w nim zawarte raczej się nie zmienią. Książka oprócz informacji o funkcjonalności opisuje jak testować funkcjonalność przy pomocy użytkowników. Skupia się na stronach internetowych, jeśli...

Bardzo przystępnie opisane podwaliny dziedziny użyteczności stron internetowych. Autor swobodnie i lekko (ale bez wymuszonego poczucia humoru) opisuje podstawowe - i ponadczasowe - zasady, którymi należy się kierować projektując funkcjonalną stronę.

Książka zarówno dla początkujących projektantów, jak i dla osób zainteresowanych użytecznością. Sporo wiedzy w niej zawartej...

Pierwsza obowiązkowa pozycja dla każdego zajmujcego się tematem projektowania stron internetowych/aplikacji i zadaniami związanymi z tym.
Ma swoje lata i czuć to w przykładach, ale rozwiązania są nadal aktualne

Ciekawie i z humorem. Sporo ciekawostek. Polecam dla każdego użytkownika internetu:)

• Chcę w prezencie
  • Design