Polowanie na Żydów. Zbrodnie Wermachtu

Waitman Wade Beorn Wydawnictwo: Wydawnictwo RM Seria: Zagłada historia
Marching into Darkness. The Wehrmacht and the Holocaust in Belarus
Ignacy Kurowski
Wydawnictwo RM
Ignacy Kurowski antysemityzm Holocaust III Rzesza Niemiecka II wojna światowa Wehrmacht getto Żydzi
Marching into Darkness. The Wehrmacht and the Holocaust in Belarus
historia
Ignacy Kurowski
Zagłada

Rzetelnie udokumentowana opowieść o współuczestniczeniu żołnierzy Wermachtu w zbrodniach holocaustu na Białorusi. Zrobiło na mnie wrażenie uniwersalne potraktowanie problemu - zarówno na poziomie jednostkowym ( odmowa bądź podporządkowanie się rozkazom) ale też kultury organizacji (jak uniknąć zbrodni w konfliktach współczesnych).
Bardzo polecam.

Dobra książka naświetlająca udział Wehrmachtu w ludobójstwie na terenie Białorusi. Autor na przykładach pokazuje jak "niechętnie" niemieccy żołnierze zabijali czy okradali Żydów, opisuje też mechanizmy pozwalające im tłumaczyć się przed samym sobą. Szczególnie interesujący w kontekście owej "niechęci" jest fragment dotyczący przemocy seksualnej.

Książka jest warta...

• Historia
  • Shortlista
  • Wypożyczalnia Główna
  • Chcę mieć
  • 2017
  • O Niemcach, Germanach (DACH)

Dodaj cytat z książki Polowanie na Żydów. Zbrodnie Wermachtu